Lietuvių jūreivių pagrobėjai Nigerijoje kol kas nepateikė savo reikalavimų

2015-10-20, 15min.lt
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Port Harkortas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Port Harkortas
Nigerijos uosto prieigose pagrobti du Lietuvos ir du Ukrainos jūreiviai, antradienį pranešė Lietuvos Vyriausybė. Keturių jūreivių pagrobėjai dar nepateikė savo reikalavimų mainais į jų paleidimą, sako Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus.

Tai jis teigė po darbo grupės, kuriai pavesta rūpintis dviejų Nigerijos uosto prieigose pirmadienį pagrobtų Lietuvos jūreivių išlaisvinimu, posėdžio.

„Pagrobėjai nebuvo susisiekę su niekuo. Nei su savininku laivo, nei su kompanija, nei su mumis“, – žurnalistams Vyriausybėje antradienį sakė R.Vaitkus.

Jis teigė, kad bandoma susisiekti su pagrobtųjų artimaisiais ir juos „nuraminti“.

Lietuva palaiko ryšį su šalies ambasada Egipte ir su Ukrainos Vyriausybe, kurios diplomatinė atstovybė veikia Nigerijoje, nurodė R.Vaitkus.

Jis BNS teigė, jog kitas komisijos posėdis bus rengiamas, kai „tik turėsime daugiau reikalingos informacijos“.

Pagrobti pirmadienį

Nigerijos uosto prieigose pagrobti du Lietuvos ir du Ukrainos jūreiviai, antradienį pranešė Lietuvos Vyriausybė.

Laivas užpultas Port Harcourto uosto prieigose. Bahamų salose registruotas laivas plaukė su Komorų salų vėliava.

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus BNS sakė, kad iš viso laive buvo 16 Lietuvos piliečių.

Didžiąją dalį laivo įgulos sudarė Lietuvos ir Ukrainos piliečiai, LNK Žinioms sakė Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis. Pasak jo, pagrobtas laivo kapitonas Ukrainos pilietis, pirmasis jo pavaduotojas Lietuvos pilietis ir dar du jūreiviai. A.Mačiulis neturi duomenų, kad pagrobėjai būtų reikalavę išpirkos. 

Dėl susidariusios situacijos 19 val. Vyriausybėje rengiamas posėdis.

Vyriausybė nurodė antradienį gavusi informacijos, kad laivas buvo užpultas pirmadienio vakarą. Pagrobti jūreiviai buvo išvežti nežinoma kryptimi. Nurodoma, kad Užsienio reikalų ministerija palaiko ryšį su jūreivius įdarbinusia įmone ir susisiekė su laivo įgula. Gautais duomenimis, šiuo metu laive likusiai įgulai pavojus negresia.

Premjeras Algirdas Butkevičius sudarė darbo grupę, kuri aiškinsis prie Afrikos krantų laive dirbusių Lietuvos jūreivių pagrobimo aplinkybes ir rūpinsis jų išlaisvinimu. Darbo grupei vadovauja Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas R.Vaitkus, jos sudėtyje – Generalinės prokuratūros, Krašto apsaugo ministerijos, Vyriausybės kanceliarijos, Susisiekimo, Sveikatos apsaugos, Vidaus reikalų, Užsienio reikalų ministerijų, Valstybinio saugumo departamento atstovai.

Anksčiau pagrobti lietuviai būdavo išlaisvinami

Lietuviai ar Lietuvos laivų įgulų nariai į pagrobėjų rankas prie Afrikos krantų yra kelis kartus patekę anksčiau ir buvo išlaisvinti.

2009 metų rugpjūčio 3 dieną iš Limarko laivininkystės kompanijai priklausančio laivo „Saturnas“ Nigerijos pakrantėje ginkluoti užpuolikai įkaitais paėmė 5 iš 14 įgulos narių. Sergejus Triškinas, Aleksandras Alatyrcevas, Vladimiras Blazevičius, Vladas Keršys ir Aleksandras Solovjovas buvo išlaisvinti po vienuolikos dienų.

2010 metų gegužės 16 dieną prie Kamerūno krantų užpuolus tai pačiai kompanijai priklausantį laivą „Argo“ pagrobtas jo kapitonas Dmitrijus Baškirovas. Apie Lietuvos piliečio išlaisvinimą pranešta liepos 4 dieną.

2010 metų liepos 2 dieną prie Nigerijos krantų užpultas vokiečių laivas, plaukiojantis su Antigvos ir Barbudos vėliava. 12 paimtų įkaitų, tarp jų ir Lietuvos pilietis Aleksejus Sysojus, buvo išlaisvinti liepos 4-ąją.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?