Nelegalaus automobilių ardytojo bei šiukšlintojo nemato ir nesudrausmina net bendruomenės pirmininkė

2015-10-24, Stasys BIELSKIS
Nelegalus automobilių laužynas Gintaro Rekašiaus sodyboje.
Nelegalus automobilių laužynas Gintaro Rekašiaus sodyboje.

Antradienį, spalio 20-ąją, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) Pagėgių savivaldybės agentūros vedėjas Mindaugas Vaizgėla pinigine bauda nubaudė Mociškių kaimo gyventoją Gintarą Rekašių už tai, kad jis užsiima nelegalia veikla ir teršia gamtą.

Pasak M. Vaizgėlos, senų automobilių nelegalių ardytojų Pagėgių krašte nėra daug, nes nedidelė ir teritorija. Pastaruoju metu atpigus metalo laužui jų yra sumažėję, bet kai tik pabrangs, jų vėl atsiras daugiau. Jie, išardę automobilį, parduoda detales, o kas lieka, išveža į metalo laužo supirktuvę.

Neseniai aplinkosaugininkai buvo nustatę atvejį, kai Lumpėnuose visai jauni vaikinai nelegaliai ardė automobilius. M. Vaizgėla sakė, kad blogiausia tai, jog plastmasines dalis, sėdynių poroloną ir kt., kurių niekas nesuperka, tokie ardytojai sukiša į buitinių atliekų konteinerius ir dar blogiau – išveža į gamtą. Ir ūkininkai yra skundęsi po nakties radę savo laukuose krūvas automobilių niekam nebereikalingų detalių, kartais ir padegtų, tik ne visai sudegusių.

Mociškių kaimo gyventojas G. Rekašius prieš tris dienas nubaustas už nelegalią eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ardymo veiklą. Norint legaliai ardyti automobilius, reikia turėti aplinkos taršos leidimą ir pavojingų atliekų tvarkymo licenciją. Automobiliuose tepalai, amortizatoriai, akumuliatoriai yra pavojingos atliekos. Licencija išduodama tik išklausius specialius mokymo kursus. G. Rekašius užsiiminėja tokia veikla, nors nei leidimo, nei licencijos neturi.

Fiziniams asmenims už nelegalią eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ardymo veiklą gali būti skirta piniginė bauda nuo 289 iki 579 eurų. „Jeigu Rekašius per dešimt darbo dienų susimokės, tai jam bus pusė minimalios baudos – 144,5 euro, - teigė M. Vaizgėla. – Ir tai dar ne viskas. Dabar rašau privalomąjį nurodymą – G. Rekašius privalės tas atliekas, kurios pas jį susidarė, per du mėnesius priduoti atliekų tvarkytojams ir mums pateikti tai įrodantį dokumentą. Ir, be abejo, jis turės nutraukti tą automobilių demontavimo veiklą“.

„Šilokarčemos“ pakalbintas G. Rekašius sakė, kad ta nelegali veikla kaip ir nebuvo vykdoma, tai esą daugiau žaidimai. „Ruošiuosi išvykti į užsienį, jau turiu pasiūlymų, ką čia daugiau bedaryti, - pasakojo G. Rekašius. – Taip ir baigsis čia visi darbai, jų visai ir nebuvo, tik, matyt, kažkam užkliuvo, kažkam pamaišiau. Čia yra politika. Mes (G. Rekašius kalbėjo ir apie Mociškių kaimo bendruomenės pirmininkę Raimondą Liekienę, su kuria kartu gyvena, - red. pastaba) jokiai partijai nepriklausome ir niekur nesikišame“.

Paklaustas, gal kartais turi ūkį ir ūkininkauja, G. Rekašius iškart pareiškė: „Kas iš to ūkio? Ūkininkavimai ir visa kita – tai yra mirtis“.

G. Rekašius dar kartą patvirtino, kad jokia nelegalia veikla nesivertė – tik savo mašiną iš kelių kitų senų automobilių pasiremontuodavo. Gal kartais kokią detalę kaimynui ir surasdavo...

Bendruomenės pirmininkė R. Liekienė, „Šilokarčemos“ žurnalistui  jai priminus, kad Mociškiuose yra gražios vietos, ten – antroji Lietuvoje pagal dydį gandrų kolonija, ir pasidomėjus, kaip ji vertina tai, kad jos kieme yra nelegalus automobilių laužynas, sąvartynas, kuris nepuošia aplinkos. „Tai yra išpūstas burbulas, ir labai daug sureikšminta, - aiškino pašnekovė. – Nelabai suprantu, kokia ten veikla ir koks ten laužynas... Pas daugelį kaimynų dabar galėčiau nueiti ir pažiūrėti, kas kokią mašiną turi išsiardęs... Pas mus viskas tvarkingai padaryta, kiemai puošiami, medeliai sodinami“.

Tai už ką G. Rekašių aplinkosaugininkai nubaudė, jei ten viskas tvarkingai daroma?

„Už tai, kad nesuspėjo viską laiku susitvarkyti“, - atsakė bendruomenės pirmininkė.


Foto galerija

KRAAD Pagėgių savivaldybės agentūros vedėjas Mindaugas Vaizgėla: „Už nelegalią eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ardymo veiklą gali būti skirta piniginė bauda nuo 289 iki 579 eurų“.Nelegalus automobilių laužynas Gintaro Rekašiaus sodyboje.Blogiausia, kai nelegalūs ardytojai niekam nebereikalingas automobilių detales išveža į gamtą.

Straipsnio komentarai

kaupia2015-11-04
žmogus atsargas juodai dienai. Gal pravers. Reikėjo tvarkingai pastogėje sudėti. Dabar netvarka akis bado. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
čia politika, jokiai partijai nepriklauso2015-10-27
http://www.2013.vrk.lt/rinkimai/440_lt/PolitiniuKampanijuFinansavimas/Dalyvis6539/Dalyvio6539Izdininkas.html Komentaras patinka Komentaras nepatinka