Du kaimus aplankė raudonasis gaidys

2015-10-23, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Rolando Žalgevičiaus nuotr. / Nelaimės vietoje
Rolando Žalgevičiaus nuotr. / Nelaimės vietoje

Antradienio vakarą ugniagesiai kovėsi su ugnimi Šyliuose, o praėjusios savaitės ketvirtadienio vakarą - Inkaklių kaime. Įtariami padegimai.


Degė namo stogas

Bendrajam pagalbos centrui telefonu numeriu 112  20 val. 34 min. pranešta, kad Šyliuose dega  gyvenamojo namo stogas. Ugnies malšinti išskubėjo trys ugniagesių autocisternos bei greitoji medicininė  pagalba.

Palėpėje ugnies spingsėjimą pastebėjo pro šalį ėjęs kaimynas, kuris ir perspėjo apie tai ten gyvenančią šeimą. Netrukus vyrai patys pirmieji puolė kovoti su liepsnomis. Kopėčiomis lipo į palėpę ir vandeniu liejo ten liepsnojančius daiktus.

Šylių kaimo gyventoja pasakojo, kad buvo rasti du degantys fakelai - vienas palėpėje, o kitas netoli namo - skudurai. „Tai nėra tvarkinga šeima. Jie nevengia stiklelio. Vyras grįžęs iš įkalinimo įstaigos. Kol jis ten buvo, beveik 30 metų turinti moteriškė susirado kitą už ją daug vyresnį draugą. Tai dabar ir neišyra tas meilės trikampis. Nenustebčiau, kad tai galėjo turėti įtakos, jog užsiliepsnotų namas“, - dėstė šyliškė.

„Šilokarčemos“ duomenimis, name gyvena trijų asmenų šeima, kuri čia atsikėlė prieš pusantro mėnesio iš Makių kaimo.

Įtariama, kad namą buvo bandyta padegti.

Džiaugėsi išgelbėta karve

Inkakliuose gaisrą pastebėjo taip pat kaimynai, kurie apie jį ir pasakė šeimininkui. Jie pirmieji ir suskubo kovoti su ugnies liežuviais. Netrukus atskubėjo ir trys ugniagesių komandos. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM duomenimis, atskubėjus ugniagesiams, iš pastato jau veržėsi dūmai. Degė sukrauti šieno ritiniai.

Tvartas - mūrinis, jo perdanga ir stogas - gelžbetoniniai.

Gaisro metu apdegė ir aprūko 10 kubinių metrų lentų, sudegė 5 šieno ritiniai, apdegė 6 bičių aviliai, aprūko pastato vidus.

Nerūkantis 80 metų Albinas R. sakė, kad gaisras kilo praėjus pusvalandžiui po to, kai jis pašėrė savo karvę. Pastate elektros instaliacijos nėra.

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės valdybos Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnysis inspektorius Tomas Nusėda sakė, kad labiausiai tikėtina, jog ūkinis pastatas užsiliepsnojo nuo pašalinio ugnies šaltinio. Liaudiškai kalbant – pastatas buvo kažkieno padegtas. Padegėjas dar nėra nustatytas. Įvykio aplinkybes aiškinasi Šilutės policija.

Liepsnojančiame ūkiniame pastate buvo ir veršinga karvė. T. Nausėda teigė, kad naminiai gyvuliai iš ugnies nebėga patys, o slepiasi. Todėl buvo labai sunku karvę išvesti iš tvarto. Ugniagesiams už išgelbėtą raguotį itin dėkojo šeimininkas. Jis gaisro padarytą žalą įvertino 200 Eur.

Inkaklių kaimo bendruomenės „Ašva“ pirmininkas Valentinas Vanagas sakė neįsivaizduojantis, kas galėjo uždegti senolio pastatą. Jis teigė, kad Ručkių šeima – ramūs žmonės, o tvartas užsiliepsnoti galėjo net ir nuo nuorūkos, kurią galėjo numesti tiesiog praeivis.

Šaltinis: 15min.lt


Foto galerija

Rolando Žalgevičiaus nuotr. / Nelaimės vietojeRolando Žalgevičiaus nuotr. / Nelaimės vietojeRolando Žalgevičiaus nuotr. / Nelaimės vietoje

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?