Vydūniečiai nori padėti vargstantiems vaikams

2015-10-25, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Solidarumo bėgimas Vydūno gimnazijoje suorganizuotas antrą kartą.
Solidarumo bėgimas Vydūno gimnazijoje suorganizuotas antrą kartą.

Šilutės Vydūno gimnazijos bendruomenė vėl dalyvavo solidarumo bėgime. Jo metu surinktos lėšos padės Lietuvos bei Zambijos vaikams. Solidarumo bėgimo dalyviai paaukojo 451,78 Eur.

25-ųjų JT konvencijos dėl vaikų teisių jubiliejaus proga tarptautinė organizacija „Gelbėkit vaikus“ 2014 metais suorganizavo pirmąjį Solidarumo bėgimą Lietuvoje, kuris buvo itin sėkmingas ir pranoko visus lūkesčius. Todėl daugybė ugdymo įstaigų mielai jungėsi prie šios iniciatyvos ir šiemet.

Solidarumo bėgimo tikslas – diegti solidarumo vertybes, empatiją, įsipareigojimus ir aktyvų dalyvavimą tarp mūsų mokinių bei skatinti mąstymą apie vaikų teises čia ir visame pasaulyje.

Vydūno gimnazijoje šis bėgimas suorganizuotas prieš mokinių atostogas. Organizacinius darbus atliko mokyklos mokinių taryba ir jų koordinatorė Audronė Stasiulienė. Tiems, kurie nenorėjo bėgti ar eiti pylimu, organizatoriai sudarė galimybę išsirinkti vieną veiklą iš dar likusių trijų: bėgti ratus mokyklos stadione, dalyvauti flashmob ar zumba užsiėmimuose.

„Vienas iš svarbiausių Solidarumo bėgimo tikslų yra ugdyti socialiai atsakingus mokinius. Taip pat skatinamos solidarumo vertybės bei empatija. Be to, mokiniai suburiami įdomiai sportinei veiklai – bėgimui ar kitoms sporto rungtims“, - priminė Vydūno gimnazijos mokinių tarybos pirmininkė Gabrielė Paužuolytė.

Aktyvi gimnazijos auklėtinė Vilma Norkutė įsitikinusi, kad tokios iniciatyvos labai suvienija mokyklos bendruomenę ir neabejoja - jos turi būti organizuojamos kiekvienoje ugdymo įstaigoje. Taip, anot jos, žmogus pats nejausdamas išmoksta daryti gerus darbus.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?