Švyturio „kepurė“ grįš į vietą

2014-11-02, Saulius SODONIS
 Ventės rago švyturys – be pagrindinės savo dalies.
Ventės rago švyturys – be pagrindinės savo dalies.

Tie, kurie pastaruoju metu lankėsi Ventės rage, tikriausiai pastebėjo, kad čia vykstančių intensyvių statybų fone ir šurmulyje, Ventės rago švyturys liko be savo „karūnos“. Nebėra metalinio gaubto, kuriame būdavo įžiebiama lempa, rodanti Kuršių marių žvejams kelią.        

Puošmena iškeliavo laikinai

Anot čia besidarbuojančios įmonės „Panevėžio statytos trestas“ darbų vadovo Vytauto Matvejevo, Ventės rage yra daug darbo. Čia vyksta naujo pastato statyba, dviejų statinių rekonstrukcija, taip pat tvarkoma aplinka – tiesiami nauji takeliai, įrenginėjami šviestuvai. Be viso to bus pastatyti suoleliai, kad atvykusiems būtų smagu leisti laiką stebint parskrendančius ir į gaudykles patenkančius paukščius bei žvelgiant į Kuršių marias, kitame krante esančią smėlio neriją.

Dar vienas itin svarbus darbas – senojo švyturio gaubto restauracija. Tai kultūros vertybė, todėl restauracijos darbai vyksta tik juos suderinus su paminklosaugininkais. Jiems prižiūrint švyturio gaubtas buvo nukeltas ir išvežtas į dirbtuves restauracijai. Tai buvo būtina padaryti, nes norint viską gerai ir laikantis senųjų technologijų atlikti, siaučiant vėjams ar lyjant lietui, ant švyturio tai padaryti nebuvo galima. Tad visi, kurie pasigedo švyturio viršaus, gali būti ramūs, nes tikimąsi, kad dar šiemet po restauracijos, jis grįš ne tik atsinaujinęs, bet ir pagražėjęs.

Darbų vadovas taip pat sakė, kad jie remontuos ir bangolaužį. Tai labiau kosmetinis remontas, nes pagrindinis šio projekto dėmesys skirtas Ventės rago ornitologinės stoties rekonstrukcijai.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?