Pralaimėjimo kartėliu baigėsi du „Šilutės“ krepšininkų bandymai išlipti iš nesėkmių duobės

2015-10-28, „Šilokarčemos“ informacija
Aurelijus Pukelis (Nr. 24) yra antras pagal rezultatyvumą žaidėjas. Namų rungtynėse pelnė 18, o išvykoje 19 taškų.

Pralaimėjimų serijos Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate nepavyko nutraukti „Šilutės“ ekipai, kuri namų aikštėje su Joniškio „Delikatesu“ 79:81 ir išvykoje, susitikime su „Sūduva-Mantinga“ 115:91, patyrė penktąjį pralaimėjimą iš eilės. Patirtos nesėkmės „Šilutę“ pašalino iš lyderio pozicijų. Sužaidus NKL 8 rungtynes, iš kurių laimėtos tik 3, komanda skaudžiai krito į 9 turnyrinės lentelės vietą.

Iki pergalės trūko labai nedaug

Starto penketas - E. Aludaris, D. Kumelis, I. Vaitkus, T. Lekūnas, G. Galinauskas - į aikštę išėjo kovingai nusiteikę. Tačiau vien tik noro neužteko. Pirmieji šilutiškių metimai buvo labai netaiklūs ir tik įpusėjus antrajai rungtynių minutei T. Lekūnas atidarė „Šilutės“ krepšinį 2:3.

Pirmajame  rungtynių ketvirtyje pamariškiai buvo besivejančių pusėje, o Joniškio krepšininkai per pirmąsias 10 minučių buvo taiklesni ir pirmavo 7 taškais - 23:30.

Antrajame kėlinyje svečiai tempo nemažino ir nė neketino leisti šeimininkams jų pasivyti. 14-ąją minutę šilutiškiai jau turėjo 16 taškų deficitą - 25:41. Tačiau 14 minutė ko gero buvo lūžis šilutiškiams, nes iki ilgosios pertraukos Joniškio „Delikatesui“ pelnyti taškų nebepavyko, o šeimininkai rezultatą bandė lyginti. Po antrojo kėlinio rezultatas - 37:41.

Trečiasis kėlinukas prasidėjo šilutiškių spurtu. Taiklūs A. Pukelio, I. Vaitkaus bei D. Kumelio metimai ir rezultatas lygus - 49:49. O 25-ąją minutę, po J. Olechnavičiaus taiklaus dvitaškio, pavyko pirmąkart išsiveržti į priekį 51:49. Tačiau neilgai, varžovai sujudo ir deficitą panaikino. Trečiasis ketvirtis baigėsi svečių naudai 57:61.

Paskutinės dešimt minučių buvo atkaklios. Šilutiškiai ne tik bandė pelnyti taškus, bet ir aktyviai kovoti dėl kamuolių po krepšiu. 31 minutę rezultatas ir vėl lygus - 61:61. Įpusėjus 35 minutei pamariškiai net įgijo 5 taškų persvarą - 69:64. Tačiau jonaviškiai kvėpavo šeimininkams į nugaras, 36-ąją minutę rezultatas ir vėl lygus – 73:73. Situacija, kai nežinia, kas švęs pergalę, pasikartojo dar kelis kartus ir tik iki rungtynių pabaigos likus minutei rezultatas - 79:81. Su kamuoliu - I. Vaitkus, deja, jo metimas netaiklus ir rungtynės baigėsi dar viena, 4-ąja „Šilutės“ nesėkme iš eilės.

„Šilutė“: Ignas Vaitkus-  24, Aurelijus Pukelis - 18, Darius Kibildis - 11.

Gera pradžia – dar ne visas darbas

„Šilutė“ - solidi komanda. Jeigu pažiūrėtume į jų startinį penketuką, suprastumėme, kad tai yra išties pajėgus klubas. Galbūt jiems yra sudėtingiau su žaidėjų rotacija, tačiau šiandien pirmoji rungtynių dalis buvo sunki būtent todėl, jog varžovai buvo stiprūs“, - kalbėjo “Sūduvos-Mantingos” komandos treneris Marius Kiltinavičius. Deja,  aikštės šeimininkai antroje rungtynių pusėje nušlavė „Šilutę” palikdami tik penktąją nesėkmę iš eilės. Marijampolės klubas namuose 115:91 (24:18, 24:24, 37:18, 30:31) palaužė „Šilutės“ (3-5) pasipriešinimą.

Aikštelės šeimininkai pirmavo visų rungtynių metu, tiesa, skylėta marijampoliečių gynyba M. Kiltinavičiaus auklėtiniams neleido įgyti didesnio pranašumo, o svečiai iki ilgosios pertraukos alsavo varžovams į nugaras (48:42).

Situacija kardinaliai pasikeitė trečiajame kėlinyje – įsibėgėjusi „Sūduva-Mantinga“ surengė spurtą 14:2, po kurio šeimininkai sugebėjo žymiai atitrūkti (70:56).

Vėliau paaiškėjo, kad tai ir buvo lemiamas veiksnys, nulėmęs rungtynių nugalėtoją. Ketvirtame kėlinyje sūduviečiai pradėjo ir tritaškių lietų – po keturių iš eilės taiklių „Sūduvos-Mantingos“ tolimų metimų Marijampolės klubas dar labiau padidino savo pranašumą (100:72).

Šiose rungtynėse sūduviečiai suklydo 9 kartus, kuomet jų varžovai prarado 17 kamuolių. M. Kiltinavičiau auklėtiniai sėkmingai atakavo ir iš trijų taškų zonos (54 proc.) bei pranoko „Šilutę“ skirstant rezultatyvius perdavimus (27-16).

„Šilutė“: Ignas Vaitkus - 21, Aurelijus Pukelis - 19 (12 atk. kam.), Edvinas Alunderis - 11, Tomas Lekūnas - 10.

Foto galerija

Rungtynėse su Joniškio „Delikatesu“ po krepšiu netrūko ryžto ir azarto dėl kamuolio.Aurelijus Pukelis (Nr. 24) yra antras pagal rezultatyvumą žaidėjas. Namų rungtynėse pelnė 18, o išvykoje 19 taškų.Ignas Vaitkus – rezulatyviausias komandos žaidėjas. 22 metų, 196 cm ūgio puolėjas per rungtynes vidutiniškai pelno 18 taškų.