Žieminis melionas stebina kiekvieną, jį pamačiusį

2015-11-01, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
B. Pupšienė artimuosius nustebino išaugintu žieminiu melionu.
B. Pupšienė artimuosius nustebino išaugintu žieminiu melionu.
Neįtikėtinai skaniai atrodantį ir didelį vaisių užaugino Kudirkos gatvėje gyvenanti šilutiškė Birutė Pupšienė. Ji vis dar galvojo, ką darys iš galiūno, kuris išaugo iš Kinijos atsiųstos sėklos.

Visi klausė, koks tai augalas

Žieminį melioną pasodino pavasarį į vazonėlį. Gegužės mėnesį jį persodino šiltnamyje. Augalo lapai augo labai greitai. Stiebas užaugo apie 4 metrų ilgio. Netrukus moteris pastebėjo, kad vienas žiedas užsimezgė ir kantriai laukė, kas bus toliau. Susiformavo pūkuotas, lyg aksominis kamuoliukas. Jis labai patiko 11 metų anūkei Auksei. Mergaitė jį net  glostė. Tačiau tai nepatiko vaisiui. Jis ėmė ir nukrito. Užsimezgė ir kitas žiedas aukštėliau. Tačiau jį šilutiškė griežtai draudė liesti ir saugojo. Todėl aksominis kamuoliukas augo, augo... Vieną dieną net jį parėmė, kad šiltnamio stogas neįlūžtų. Vaisius iš pradžių buvo žalios spalvos, vėliau pradėjo trauktis lyg šerkšnu. Prižiūrėjo taip pat kaip ir šalia augančius agurkus bei pomidorus.

Jį jau moteris parsinešė į namus. Sverti nešė į šalia esančią parduotuvę, kur visi buvę žmonės  nustebo pamatę vaisių ir klausė, koks tai augalas. O paskui stebėjosi, kad melionas sveria beveik 10 kilogramų. Jo aukštis 44 centimetrai, o apimtis per storiausią vietą - 86 centimetrai. „Pirmą kartą gyvenime tokį auginau. Sėklų tokių pas mus nėra pirkti. Jų man iš Kinijos atsiuntė žentas Justinas. Paprastus melionus ne kartą auginau, o tokių – dar nė karto“, - dėstė pašnekovė.

Augina ir medvilnės medį

Ieškojo B. Pupšienė apie savo auginamą augalą informacijos. Perskaitė, kad jie auga Pakistane ir Indijoje. Gali vaisius visus metus stovėti. Išsiaiškino ir tai, kad jį labai sveika valgyti, nes jame daug vitaminų. Ką darys iš šio galiūno? „Visi klausia, kada jį pjausime. Ko gero reiks visą šeimyną sukviesti. O gal prieš Kalėdas bandyti jį pjauti... Gražiai atrodo, gaila jį pjauti. Reikės iš jo sėklas išimti ir bandyti pavasarį vėl sėti. Tik šiltnamyje jį auginsiu ir leisiu šliaužti. Nebekabinsiu jo, nes bijau, kad gali įlaužti stogą“, - pasakojo šilutiškė.

Šiemet šiltnamyje augino ir vynuoges bei medvilnės medį, kuris itin džiugino visus savo žiedais. Jie panašūs į piliarožės žiedus. Ant to paties stiebo augo įvairūs žiedai – rožinės spalvos, balti.  Daugelis giminaičių juos fotografavo ir socialiniuose tinklapiuose nuotraukas rodė savo draugams.

Šio augalo sėklų Birutei atsiuntė dukra Rita. „Augina įvairius augalus dėl įdomumo, kad vaikai, anūkai juos pamatytų, jais pasidžiaugtų“, - sakė B. Pupšienė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!