„Lietuvos energija“ braunasi į įmokas priimančių įmonių sąrašą

2015-10-30, 15min.lt
„Lietuvos energijos“ nuotr. / „Lietuvos energija“
„Lietuvos energijos“ nuotr. / „Lietuvos energija“
Valstybės valdomai „Lietuvos energijai“ paskelbus, kad ketina kurti sistemą, leisiančią jau nuo ateinančių metų sausio vienoje vietoje sumokėti už elektros energiją ir dujas, o vėliau – ir už daugiau kitų teikėjų paslaugų, sukruto iki šiol analogiškas paslaugas siūlantys verslai.

Jų kurių nuomone, „Lietuvos energija“ turėtų ne konkuruoti su privačiuoju sektoriumi teikdama jau rinkoje egzistuojančias paslaugas, o sutelkti dėmesį į darbą energetikos sektoriuje, penktadienį rašo „Verslo žinios“.

„Rinkoje veikia apie 30 įmokas priimančių įstaigų. Tad kyla natūralus klausimas, kam „Lietuvos energijai“ už mokesčių mokėtojų pinigus kurti su jų veikla nesusijusias paslaugas, kurių rinkoje ir taip daug“, – dienraščiui teigė 2010 metais Kaune įkurtos įmonės „Viena sąskaita“ direktorius Vytenis Ziberkas, manantis, kad mokėjimų rinkoje atsiradęs monopolinis dalyvis nepataisomai sujauks rinką ir sunaikins konkurenciją.​

Bendrovė atliko tyrimą, kuris parodė, kad tik 36,14 proc. lietuvių už paslaugas atsiskaito elektroninėje erdvėje, o tarp fizinių įmokų surinkimo vietų didžiausią rinkos dalį turi valstybės valdomas Lietuvos paštas – 19,16 proc. visos rinkos. Tarp skaitmeninių atsiskaitymų vietų pirmauja „Swedbank“, kuriam priklauso 14,46 proc. rinkos. „Viena sąskaita“ užima 4,49 proc. rinkos – tikimasi, kad dar šiemet bus peržengta 50 tūkst. sąskaitų riba.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!