Dovanotasis suoliukas dar labiau suvienijo daugiabučio gyventojus

2015-11-05, Stasys BIELSKIS
Gražiausiai Pagėgių savivaldybėje daugiabučio aplinką tvarkantiems Šilgalių kaimo Pušyno gatvės 8-ojo namo gyventojams dovanų nuvežtas lauko suoliukas. Nuotraukoje - Stoniškių seniūnas R. Bartkevičius kartu su senjorėmis – darbščiosiomis bitelėmis.
Gražiausiai Pagėgių savivaldybėje daugiabučio aplinką tvarkantiems Šilgalių kaimo Pušyno gatvės 8-ojo namo gyventojams dovanų nuvežtas lauko suoliukas. Nuotraukoje - Stoniškių seniūnas R. Bartkevičius kartu su senjorėmis – darbščiosiomis bitelėmis.

Šių metų krašto šventės „Pagėgiai - laiko labirintuose“ metu konkursų „Metų ūkis 2015“, „Gražiausia sodyba 2015“ nugalėtojams buvo įteiktos Pagėgių savivaldybės mero padėkos ir simbolinės statulėlės. O štai konkurso „Gražiausias daugiabutis 2015“ laimėtojams atiteko kitoks apdovanojimas - lauko suoliukas. Jį šiek tiek vėliau į Šilgalius nuvežė ir prie Pušyno gatvės 8-ojo daugiabučio pastatė meras Virginijus Komskis, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Einikis, Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius bei mero padėjėja Rita Vidraitė.

Svečiai dėkojo šio namo gyventojams už aplinkos ir Pagėgių krašto puoselėjimą. Daugiabučio gyventojai neslėpė džiaugsmo, kad jų darbštumas bei iniciatyvumas buvo pastebėtas ir įvertintas.

Į svečius pas šio namo gyventojus užsukusius „Šilokarčemos“ korespondentą ir Stoniškių seniūną pirmoji pasitiko Ramunė Jasienė. Ji prisistatė esanti kaip šio daugiabučio pirmininkė, nes gyventojai namo priežiūrai nuo 2008 metų lapkričio 25 dienos yra sudarę jungtinės veiklos sutartį.

„Aš mažiausiai prisidedu prie aplinkos tvarkymo, - kukliai kalbėjo R. Jasienė. – Čia yra mūsų senjorų namas, ir be jų nieko nebūtų. Mes, jaunimas iki šešiasdešimties metų, kurie dar einame į darbą, čia beveik nieko nedarome. O mūsų senjorės bitelės nuo ryto iki vakaro triūsia, įvairiom gėlytėm želdina - ir ne dėl kokio nors apdovanojimo ar garbės. Joms svarbu, kad pačioms būtų gražu. Jos turi daug vaikų ir kad šie, atvažiavę iš miesto, galėtų pasidžiaugti. Mūsų namas yra puikioje vietoje – pušyne, o gatvė taip ir vadinama – Pušyno gatvė. Visi atvažiuojantys sako: „Kaip smagu čia pas jus, kaip kurorte“. Džiaugiamės ir sumaniu, darbščiu Stoniškių seniūnu R. Bartkevičiumi bei ūkio reikalų specialiste Dalia Lukošiene. Keliuką iki namo išsiasfaltavome savo lėšomis, tai padaryti mums padėjo seniūnas. Mūsų gyvenvietė dabar asfaltuota, visur žydi gėlės“.

Už įvairiapusę pagalbą seniūnui dėkojo ir namo gyventoja M. Marozienė.

R. Jasienė pasakojo, kad tas gražus suoliukas – tarsi iš dangaus nukritusi padėka, ir visos moterys dabar yra patenkintos šia puošmena. Dabar jos didžiuojasi tokiu gražiu suoliuku.

Namas Pušyno gatvėje Nr. 8 pastatytas 1967 metais. Tuos skaičius gerai prisimena Bronė Mockienė (Bizauskaitė), mat tais metais buvo jos komjaunuoliškos vestuvės ir ta proga žirgyno direktorius jai įteikė buto raktus. Pirmoji šio namo gyventoja dar buvo ir Marytė Marozienė.

Pasak R. Jasienės, šios dvi moterys ir Hilda Lekšienė bei Angelė Vaivadienė yra pačios darbščiausios bitelės tvarkant namo aplinką. Moterys dėkingos ir jaunesniam namo gyventojui, latvių tautybės Valdemarui, nupjaunančiam žolę, bei Antanui Mockui, Petrui Lekšui ir Egidijui Birvydui, prie namo paklojusiems plytelių grindinį.

Nuo 1980 metų šiame name gyvenanti A. Vaivadienė visą laiką, iki pat pensinio amžiaus, melžė ūkio karves - buvo melžėja pirmūnė.

„Ateityje stengsimės dar gražiau pasirodyti“, - sakė M. Marozienė.

„Ateityje stengsimės savo jėgomis renovuoti namą, dabar renkame lėšas. Ir turbūt jau kitų metų rudenį pradėsime renovaciją“, - kalbėjo R. Jasienė.

Ji pasidžiaugė, kad Šilgaliai per tuos metus neatpažįstamai pagražėjo, ir pasakė tik vieną bėdą – Šilgaliai labai sensta, gatvėse nebeliko jaunimo.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Danguolė2017-04-21
Šaunu, kad taip prižiūrima aplinka, o ir lauko siuoliukas
puiki dovana. Padirbėjusios moteriškės gali ir pailsėti, pasigrožėti padarytu darbu.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jane2015-11-07
saunuoles musu bitutes taip ir toliau neskit saldu medu grazu kaip senjores laksto ir nepavargsta zydi kaip gelytes kurias pacios pasodina aciu dar karta jums darbscioms bitutems
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02015-11-05
Nepavydėk, žmogau be suoliuko! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
TOKS GYVENIMAS 2015-11-05
JAI ŽMONĖS GERBS VIENI KITUS KAIMINYSTEI IR SUOLIUKA NEREIKALINGI O JAI KAIMYNAI PJAUNAS TARPUSAVI TAI KAM TIE SUOLIUKAI Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ona2015-11-05
Šaunuolės moteriškės.Stoniškiai sensta,bet daugiabučiai dar tarybinio ūkio likę.Tvarka ir grožis menkai terūpi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka