Švėkšna pagerino rekordą: suspindo 1 714 moliūgų žibintai

2015-11-04, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Praėjusio penktadienio vakarą Švėkšna tapo magišku miestu - grafų Pliaterių dvaro parkas papuoštas išskaptuotų moliūgų žibintais ir iš jų sklindančia šviesa. Šventė „Mes už šviesą 2015” – tai jau tradicija tapęs renginys, pritraukiantis dalyvių ir smalsių lankytojų iš visos Lietuvos. Nors ne vienas suko galvą, kur nuvykti – į Klaipėdą, Gargždus ar Švėkšną, nes visuose šiuose miestuose švytėjo įvairiausi žibintai, tačiau švėkšniškių renginys vėl susilaukė daugelio žmonių dėmesio.

Plūdo žmonės

Žmonės tiesiog plūdo iš įvairių pusių. Automobilių eilės driekėsi  nuo Veiviržėnų, Kvėdarnos, Skomantų, Žemaičių Naumiesčio ir Saugų. 

Vieni atvyko pasigrožėti iš moliūgų skobtais žibintais, kiti atsinešė jau išskobtus žibintus, treti - iš atsinešto moliūgo žibintą gaminosi Moliūgų žibintų dirbtuvėlėse. Parke tiesiog šurmuliavo žmonės, skambėjo jų juokas, girdėjosi įvairios diskusijos, kodėl vienas žibintas gražesnis už kitą. O iš moliūgų sukurta daug grožybių. Ant jų puikavosi įvairiausi ornamentai – gėlės, lapai, pastatai, gyvūnai ir kt. Išdrožinėti įvairiausi gyvenviečių pavadinimai, vardai.

Daugelį žavėjo parke sukurtas naktinis peizažas, šviesos ir muzikos šou. Ne vienas skubėjo nusifotografuoti prie 1,5 metro aukščio ir 2 metrų pločio moliūgo, kurį dovanojo šiauliškiai.

Kiekvienas norintis galėjo išvysti skaptuotų moliūgų - žibintų šventės atsiradimo istoriją fotografijų parodoje. Ji veikė grafienės Genoweffos Platerienės viloje. Čia pirmą kartą prekiauta ir suvenyrais, buvo kviečiama aukoti vertingų meno kūrinių rėmams. Švėkšnos muziejus veikė pusę nakties. Muziejininkė Monika  Žąsytienė noriai pasakojo apie miestelį. Muziejuje taip pat buvo galima apžiūrėti krašto istoriją liudijančius eksponatus, vietos fotografų krašto gamtos vaizdus.

Kurs filmą

Šventės sumanytojas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos pedagogas Vaidotas Didžiūnas mano, kad ir šiemet šventė pavyko. Šeštadienį organizatoriai skaičiavo moliūgų žibintus. Jų šiemet sušvito 1 714. Tai reiškia, kad rekordas šiemet ir vėl pagerintas. „Pernai jų sušvito 1 627. Rekordą registruosime. Šiemet nesiekėme jo. Tiesiog norėjome sukurti gražų vaizdą. Tam reikia daug moliūgų, nes iš kelių šimtų jo nepadarysi. Kiekvieną žibintą reikia padėti į tam tikrą vietą, kad jie atskleistų savo grožį. Džiugu, kad daugėja meniškų moliūgų, jog daugelis atvykusiųjų liko patenkinti“, - kalbėjo V. Didžiūnas. Apie akciją „Mes už šviesą“ ruošiamasi sukurti ir filmą.

Neabejojama, kad žibintų skaičius - didesnis, mat ir šeštadienio vakarą atvykę žmonės, kaip ir penktadienį, su savimi atsinešė daugybę moliūgų.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį V. Didžiūnui teko lankytis parke. Ten jis pastebėjo jaunuolių kompaniją, kuri ketino iš moliūgų padarytus žibintus tiesiog išspardyti. Tačiau nespėjo to padaryti, nes renginio sumanytojas tam užkirto kelią – nevietos jaunuolių kompaniją sudrausmino ir paprašė palikti parką. Vėliau Švėkšnos jaunuoliai dar vienai jaunų žmonių grupei sutrukdė suniokoti moliūgus.

Ko gero nesuklysime darydami išvadą, kad šiame šviesos ir tamsos žaisme pati didžiausia ir džiugiausia vertybė – švėkšniškių bendruomeniškumas.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Citizen 2.02015-11-04
Labai, labai graži šventė, kuri jau tapo tradicija. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?