Psichikos ligoniams po gydymo teiks reabilitaciją

2015-11-05, Jolanta Juškevičienė Viešųjų ryšių specialistė VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamento pacientams atsirado daugiau galimybių sergant lėtinėmis ir sunkiomis psichikos ligomis greičiau integruotis į visuomenę. Nuo lapkričio čia psichosocialinės reabilitacijos paslaugos teikiamos ne tik  aktyvaus stacionarinio gydymo metu, bet ir po jo. 

Iki šiol Klaipėdos jūrininkų ligoninės psichiatrijos departamente Švėkšnoje greta kitų skyrių veikė Medikosocialinių paslaugų ir psichiatrinės reabilitacijos tarnyba.

Ji teikė psichosocialinės reabilitacijos – medicinos psichologo, psichoterapeuto, ergoterapeuto, fizioterapinių procedūrų, masažo, judesio terapijos, šviesos terapijos, muzikos terapijos, užimtumo ir laisvalaikio organizavimo – paslaugas bendrame komplekse su aktyvaus stacionarinio gydymo paslaugomis.

„Džiaugiamės, kad pasikeitus teisės aktams ir skyrus lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, atsirado galimybė tokias paslaugas teikti ir baigusiems aktyvų gydymą viename ar kitame Pasichiatrijos departamento skyriuje, bei taip dar labiau padėti pacientams“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga. 

Nuo lapkričio 2-osios Medikosocialinių paslaugų ir psichiatrinės reabilitacijos tarnyba buvo reorganizuota į  Psichosocialinės reabilitacijos skyrių, kuris užtikrins trumpalaikės stacionarinės psichosocialinės reabilitacijos paslaugas po aktyvaus stacionarinio gydymo ir psichosocialinės reabilitacijos paslaugas aktyvaus stacionarinio gydymo metu.

„Skyriaus misija – užtikrinti savalaikį ir kokybišką trumpalaikės stacionarinės psichiatrinės reabilitacijos asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą asmenims, sergantiems lėtinėmis ir sunkiomis psichikos ligomis, vystyti emocinius, socialinius ir pažintinius įgūdžius, kad asmuo galėtų gyventi, mokytis ir dirbti bendruomenėje, esant kuo mažesnei specialistų pagalbai. Psichosocialinės reabilitacijos paslaugos teikiamos stacionare besigydantiems pacientams, padės užtikrinti aktyvaus stacionarinio gydymo efektyvumą ir veiksmingumą“, – apie pokyčių svarbą  pasakojo Psichosocialinės reabilitacijos skyriaus vedėja Asta Bukavickienė.

Psichikos sutrikimų turintiems pacientams, atitinkantiems reabilitacijos kriterijus, iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų  bus apmokama iki  15  trumpalaikės stacionarinės reabilitacijos paslaugos lovadienių. Pasak skyriaus vedėjos, per metus tokių paslaugų tikimasi suteikti maždaug 240 pacientų.

185 lovų VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamente užtikrinama būtinoji specializuota bei kvalifikuota planinė psichiatrijos diagnostikos ir gydymo pagalba sutrikusios psichikos pacientams. Per metus čia gydoma daugiau nei 2 tūkst. 800 pacientų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?