Usėnuose atidaryta vaikų darželio grupė

2015-11-07, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Susirinkusiems darželinukai dovanojo savo pasirodymus
Susirinkusiems darželinukai dovanojo savo pasirodymus

Usėnų pagrindinėje mokykloje, mažėjant mokinių skaičiui, atsirado daugiau laisvų patalpų. Todėl čia įkurta „Boružėlių“ vaikų darželio grupė. To jau seniai laukė Usėnų bendruomenė. Oficiali atidarymo šventė įvyko praėjusį penktadienį.

Nuskambėjo daug padėkos žodžių

Joje dalyvavo gausus būrys svečių - Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Seimo narys Artūras Skardžius, Usėnų seniūnas Algirdas Rauktys, Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, Usėnų bendruomenės pirmininkė Aldona Rauktienė ir kt. Ir tėvai, ir svečiai neatėjo be dovanų. O mažieji visiems skyrė savo pasirodymus, kurie itin sušildė visų susirinkusiųjų širdis.

Kad angelai globotų mažuosius grupės auklėtinius, linkėjo Pagėgių šv. Kryžiaus katalikų bažnyčios klebonas Vytautas Gedvainis, nes jie, anot dvasininko, mūsų šalies viltis ir ateitis. Sielų ganytojo manymu, kažkuris iš ugdytinių prisidės prie visų mūsų ateities kūrimo – bus galbūt ministrais, prezidentais ir kitais aukštus postus užimančiais asmenimis.

Pasak mokyklos direktorės Liucijos Jasevičienės, kaime mažylių yra daug ir gandrai čia tikrai atskrenda. Vadovė dėkojo valdžios vyrams, kad atsižvelgė į Usėnų bendruomenės poreikius ir rugsėjo 1-ąją duris atvėrė ikimokyklinio ugdymo įstaiga. Pasak jos, didelį darbą atliko ir ugdymo įstaigos auklėtojos, kurios kantriai, su meile ir atsakomybe rūpinosi mažųjų bendruomenės narių adaptacija. Didelis ačiū ištartas visiems, prisidėjusiems prie įstaigos atidarymo ir įrengimo, - įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms už vaikų žaidimų aikštelės pastatymą, inventorių, buitinę techniką, ugdymo priemones. Darbuotojai galės tinkamai organizuoti ugdymo procesą, o mažieji – puikiai leisti laisvalaikį ir gerai jaustis.

Tikimasi įkurti ir antrą grupę

Usėnų seniūnas A. Rauktys sakė, kad darželio grupės seniai reikėjo. Iki tol, kol jos nebuvo, tėvai mažylius vežė į darželius kas kur tik galėjo – į Juknaičius, Šilutę. Buvo ir tokių mažylių, kurie apskritai darželio nelankė, buvo namuose. Dabar tie mažyliai skuba į savo kaime esančią „Boružėlių“ vaikų grupę. „Darželyje vaikai labiau tobulėja. Ir mokyklai paruošiami visiškai kitaip nei namuose. Tikiuosi, ateityje prireiks ir antros grupės, nes nemažai žmonių jau grįžta iš užsienio“, - mintimis dalinosi Usėnų šeimininkas.

„Svarbiausia – žmogus, kai jo nėra, nieko ir nereikia“, - sveikintojų kalbas užbaigė  Dievo tarnas V. Gedvainis. Jis džiaugėsi, kad usėniškiai – darbštūs, geros širdies žmonės.

Grupėje mokslo šaknis krims Usėnų ir aplinkinių kaimų 19 mažųjų gyventojų nuo 2 iki 5 metų amžiaus. Šiuo metu ugdymo įstaigoje veikia ir priešmokyklinio amžiaus grupė. Joje yra 16 vaikų.  Iš viso mokykloje mokosi 112 mokinių.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar esate sėdę prie vairo išgėrę?