Pieno gamybos išlaidas dengia kitos pajamos

2015-11-08, Stasys BIELSKIS
Tadas Gečas augina galvijus ir grūdines kultūras.
Tadas Gečas augina galvijus ir grūdines kultūras.

Tadas Gečas ir Artūras Jasas gyvena bei ūkininkauja tolokai vienas nuo kito, bet juos sieja panašios problemos ir jų sprendimo būdai. Ir viename, ir kitame ūkyje šiuo metu nepelningą pieno gamybą reikia dengti iš kitų pajamų...

Gavo europinę paramą

Lazduonėnų kaime (Vainuto sen.) gyvenantis Tadas Gečas plėtoja mišrų ūkį – augina galvijus ir grūdines kultūras. Jo fermoje – ir pieniniai galvijai, ir mišrūnai. Ūkininkauja kartu su tėvu - Petru Geču.

Šiuo metu jų ūkyje yra 110 įvairaus amžiaus galvijų. P. Gečas laiko 35 melžiamas karves, pieną parduoda „Žemaitijos pienui“, gauna vos po 15,5 cento už kilogramą. Sūnus Tadas pieno gamyba neužsiima.

„Kai už pieną moka tik tiek, įmanoma tik patirtas išlaidas apsimokėti, o technikos nenusipirksi, - teigė T. Gečas. - Prisiduriame iš mėsai auginamų galvijų. Techniką, kuri reikalinga ūkyje, jau visą turime“.

T. Gečas dalyvavo 2007-2013 metų laikotarpio Europos Sąjungos paramos programoje „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“ – įsigijo „Case“ traktorių. Paramos gavo 40 tūkst. eurų, prisidėjo dar apie 15 tūkst. eurų savų lėšų, todėl nusipirko dar ir frontalinį krautuvą bei kitokių padargų.

Naujoje fermoje tilps pusantro šimto galvijų

Piktaičių kaime (Juknaičių sen.) ūkininkaujantis Artūras Jasas yra geriau žinomas ne kaip ūkininkas, o kaip puikus artojas. Jis jau tris kartus dalyvavo respublikinėse artojų varžybose, aukščiausia iškovota vieta buvo šešta. Šilutės rajone, artojų varžybose, du kartus pelnė pirmąją vietą.

A. Jasas ūkininkauja kartu su broliu Sauliumi bei tėvais Vaclovu ir Laima. Jų ūkyje - beveik pusantro šimto galvijų, iš jų – penkiasdešimt melžiamų karvių. Šiemet šis šeimos ūkis pasistatė naują karvidę, kurioje tilps visi galvijai.

Pasak A. Jaso, melžti karves pastaruoju metu nėra pelninga, todėl plėtoti ūkį galima tik iš kitų pajamų. Viena iš jų – dalyvavimas paramos programose. Šis ūkis jau ne kartą gavo europinę paramą, įsigijo šiuolaikinės technikos, modernizavo gamybą.


Foto galerija

Artūro, Sauliaus, Vaclovo ir Laimos Jasų ūkyje iškilo nauja karvidė.Tadas Gečas augina galvijus ir grūdines kultūras.Ūkininkas Artūras Jasas yra ir puikus artojas.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!