Atnaujinta žaidimų aikštelė ir treniruoklių salė Saugų vaikų globos namų auklėtiniams

2015-11-11, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
E. Judeikis džiaugėsi, kad tokios labdaros akcijos pildo vaikų svajones ir juos padaro laimingesniais.
E. Judeikis džiaugėsi, kad tokios labdaros akcijos pildo vaikų svajones ir juos padaro laimingesniais.

Televizijos TV3 organizuojamos „Išsipildymo akcijos“ metu dalis surinktų gerų žmonių paaukotų lėšų skirta Saugų vaikų globos namams. Už juos atlikti darbai jau džiugina įstaigos bendruomenę.

Vienas iš akcijos tikslų buvo globos namų vaikų, šeimynų vaikų sveikatinimas, lavinimas ir buities gerinimas: sveikatos gerinimo, vaikų fizinio ir kūrybinio lavinimo, mokslinimo priemonių, būtinųjų daiktų, skirtų vaikų buičiai gerinti, įsigijimas. Ko reikia Saugų vaikų globos namams, sprendė patys vaikai. Susirinkusi vaikų taryba priėmė sprendimą – atnaujinti lauko vaikų žaidimo aikštelę ir treniruoklių salę.

Žaidimų aikštelė buvo įrengta prieš 8 metus. Ją tuomet įrengė Šilutės miškų urėdija. Išlaidas padengė Klaipėdos rotary klubas „Maris“. Nors lauko įrenginiai buvo ąžuoliniai, tačiau metams bėgant jų būklė tik blogėjo. Dabar tik lauko pavėsine ir dviem sūpynėmis dar galima naudotis. Aikštelė jau atnaujinta. Išsipildymo akcijos organizatoriai nupirko už 1 324 eurus inventoriaus lauko žaidimų aikštelei. Juos pagamino Gargžduose veikianti UAB „GT Transport“. Saugų vaikų globos namų vadovą Eugenijų Judeikį itin maloniai nustebino šios įmonės vadovas Tomas Latakas, kuris turėjo tik pagaminti inventorių, tačiau suorganizavo, kad viskas būtų ir nudažyta, atvežta į Saugas ir sumontuota.

„Jau buvau suplanavęs, kaip visus darbus atlikti. Lengvuoju automobiliu būtų tekę vykti 4 kartus į Gargždus, kad viską parsigabenčiau. Retai pasitaiko, kad be jokio prašymo viską padeda padaryti ir už tai nepaprašo nė cento. Gargždiškiai net betono kubinį metrą atsivežė savo. Įrankius taip pat naudojo savo. Nors šalta, dabar aikštelėje pilna vaikų, o vasarą ten laiką leidžia dauguma jų“, - sakė E. Judeikis. Anot jo, jie ir patys stengėsi prisidėti prie naujosios aikštelės atnaujinimo.
Artėjant tradicija tapusiai Švėkšnos moliūgų-žibintų šventei „Mes už šviesą“ vaikai drauge su Šilutės soroptimos klubo moterimis virė moliūgų uogienę, kurią siūlė šventės dalyviams įsigyti. Mergaitės  buvo iškepusios ir pyragų, tad jų irgi siūlė susirinkusiesiems nusipirkti. Taip pavyko surinkti 300 eurų. Jie irgi buvo pridėti Saugų vaikų globos namams lauko sūpynėms įsigyti.

Iš visų išsipildymo akcijos lėšų 980 eurų skirta vidiniams treniruokliams, kuriais jau naudojasi vaikai. Net vaikinų svajonė išpildyta – nupirkta ir bokso kriaušė. Treniruoklių salė įrengta prieš 12 metų. Ten esantys treniruokliai buvo taip pat susidėvėję.

330 eurų skirta ir bendruomenės namams „Rusnės šeimyna“. Už šias lėšas jiems nupirkti trys dviračiai.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?