Policija sučiupo vagį, pasislėpusį kebabinėje, po stalu

2015-11-12, Stasys BIELSKIS
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

Praėjusių metų rugpjūčio 24-osios naktį du nepilnamečiai šilutiškiai, prigėrę alaus, kad būtų drąsesni, patraukė į žygdarbį – vogti. Matyt, neapskaičiavo tikimybės likti nepagautiems – pareigūnai juos sučiupo tą pačią naktį. Kol sulaukė teismo dienos, vienas jų tapo pilnamečiu, tai - Ernestas Galdikas. Antrasis tebėra nepilnametis, įstatymai draudžia skelbti jo asmens duomenis, tad pavadinkime jį išgalvotu vardu – Severinu.

E. Galdikas, turintis 10 klasių išsilavinimą, registruotas darbo biržoje, iki šio nusikaltimo padarymo teistas du kartus. Severinas – baigęs 8 klases, tebesimokantis, teistas net šešis kartus – už vagystes ir plėšimą.

Šį kartą abu jaunuoliai į teisiamųjų suolą sėdo dėl to, kad 2014-ųjų rugpjūčio 24-ąją, apie 2 valandą, vėl padarė nusikaltimą. Severinas surinko vieno Šilutės miesto Taikos gatvės daugiabučio laiptinės durų kodą ir atidarė duris. Po to pro angą sienoje įkišęs ranką iš vidaus atrakino rūsio laukines duris. Taip jiedu pateko į rūsį. Tada abu, įlipdami pro skylę virš sandėliuko durų, įsibrovė į R. J. sandėliuką, iš kurio pagrobė kauptuką, 50 l talpos dujų balioną, du 3 l talpos stiklainius slyvų kompoto, rankinį pjūklą, dažų flakoną, tuo padarydami nukentėjusiajai bendrą 224 Lt (64,87 Eur) turtinę žalą.

Tą pačią naktį, apie 4 val., tebebūdami apsvaigę nuo alkoholio jie patraukė į Lietuvininkų gatvę. Severinas stovėjo ir saugojo nuo galimo užklupimo darant nusikaltimą, o E. Galdikas iš rūsio pagrobtu kauptuku tuo metu išplėšė prekybinio vagonėlio lango uždarymo mechanizmą. Pro atidarytą langą įsibrovė į vagonėlį tikėdamasis ką nors iš ten pagrobti.

Kaltinamasis E. Galdikas dėl pareikštų kaltinimų kaltu teisme prisipažino ir apie nusikaltimus paaiškino išsamiau. Iš sandėliuko išneštus daiktus vaikinai

pasidėjo prie Vydūno gimnazijos, po medžiais. Dažus išpurškė, vieną stiklainį kompoto išgėrė. Tada abu sugalvojo įsibrauti į prekybinį vagonėlį, vadinamą kebabinę, esančią Lietuvininkų gatvėje, ir iš ten pagrobti ką nors vertingo. Išlaužęs lango mechanizmą kauptuką numetė prie tvoros, po to jis įlipo pro langą vidun palikdamas bendrą stovėti prie prekybinio vagonėlio. Tačiau iš minėto vagonėlio nieko nespėjo pagrobti, nes išgirdo kaip pro šalį einanti pora kviečia policiją. Severinas iš įvykio vietos pabėgo, o E. Galdiką policijos pareigūnai sulaikė nusikaltimo vietoje. Po to netrukus policijos pareigūnai sulaikė ir Severiną.

4 val. 13 min. E. Galdikui buvo nustatytas 0,99 promilių girtumas, kurio pastarasis neginčijo. Kaltinamasis Severinas 5 val. 16 min. į alkoholio matuoklį „įpūtė“ 0,43 promiles.

Šioje byloje liudytoju tapęs R. B. paaiškino, kad tą naktį, apie 3 val. 30 min., važiuodamas pro saugomą objektą Atgimimo alėja, pro Vydūno gimnaziją, prie medžių pamatė pastatytą dujų balioną, 3 l talpos stiklainį kompoto. Jis apie rastus daiktus pranešė policijai.

Liudytojas M. K. teigė, jog rugpjūčio 24-osios naktį, apie 4 val., jis, eidamas su drauge iš Knygnešių gatvės Lietuvininkų gatvės link, pro prekybinį vagonėlį, vadinamą kebabinę, rado, kaip nubėgo vienas vaikinas. Priėjęs arčiau prie minėto vagonėlio ir pamatęs judantį langelį suprato, kad kažkas yra viduje. Tuomet paskambinęs iškvietė policijos pareigūnus.

Liudytojas D. A., policijos pareigūnas, parodė, kad apie 3 val. 55 min., jam dirbant kartu su dar vienu policininku, iš budėtojo gavo pranešimą, jog reikia skubiai nuvykti prie  prekybinio vagonėlio. Nuvykus į nurodytą vietą, prekybinio vagonėlio viduje pastebėjo po stalu pasislėpusį jaunuolį, kurį sulaikė ir pristatė į Šilutės rajono policijos komisariatą. Nustatė, kad sulaikytasis yra E. Galdikas.

Policininkai grįžo į įvykio vietą, kad būtų užtikrinta apsauga, kol atvyks prekybinio vagonėlio savininkai. Jie netoliese pastebėjo einantį vaikiną, kuris juos pamatęs paspartino žingsnį, todėl buvo sulaikytas. Nepažįstamasis nesugebėjo paaiškinti, ką tokiu metu veikia įvykio vietoje. Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra Severinas, kuris vėliau prisipažino norėjęs kartu su E. Galdiku apvogti minėtą prekybinį vagonėlį.

Teismas nusprendė E. Galdiką pripažinti kaltu ir paskirti laisvės atėmimą 8 mėnesiams. Prie šiuo nuosprendžiu paskirtos bausmės iš dalies pridėti Šilutės rajono apylinkės teismo 2014-05-19 nuosprendžiu paskirtos ir neatliktos bausmės dalį ir galutinę subendrintą bausmę paskirti laisvės atėmimą 9 mėnesiams. Laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams, paskiriant auklėjamojo poveikio priemonę – elgesio apribojimą devyniems mėnesiams. Per šį laikotarpį E. Galdikas įpareigotas mokytis arba dirbti, ir būti namuose nuo 21 valandos iki 6 valandos, jei tai nėra susiję su mokslu ar darbu, taip pat uždraudžiant jam be šios priemonės vykdymą kontroliuojančių institucijų žinios keisti gyvenamąją vietą.

Severinui teismas skyrė galutinę subendrintą bausmę laisvės atėmimą dvejiems metams. Bet laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams, paskiriant tokias pat auklėjamojo poveikio priemones.

Teismas patenkino ir dviejų nukentėjusiųjų civilinius ieškinius.

Nuosprendis jau įsiteisėjo.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?