Šiandien – paskutinė diena vairuotojams išvengti baudų

2015-11-10, alfa.lt
sekunde.lt nuotrauka
sekunde.lt nuotrauka

Šiandien, lapkričio 10 dieną, baigiasi pereinamasis laikotarpis, kada vairuotojai gali pasirūpinti savo automobilių žieminiu apavu. Būtent nuo rytojaus, pagal Lietuvoje galiojančias Kelių eismo taisykles (KET), visos transporto priemonės, dalyvaujančios eisme, privalo būti su žiemos sezonui skirtomis padangomis.

Vadovaujantis KET, su dygliuotomis padangomis galima važinėti nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 10 d. Naudojant tokias padangas būtina prisiklijuoti skiriamąjį ženklą, informuojantį apie tai.

Beje, nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. lengvųjų automobilių (M1 klasė) padangų protektoriaus rašto gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 milimetrai.

Lapkričio 10 diena iš esmės žymi ir sezono pabaigą motociklų bei mopedų vairuotojams. Daugelis motociklininkų savo plieninius žirgus pastato į garažus ar kitas patalpas ir laukia pavasario, kadangi jiems taip pat privalu pasirūpinti žieminiu motociklų apavu, t. y. žieminėmis ar universaliomis padangomis, tačiau tik retas ryžtasi tokiam žingsniui.

Vairavimo ekspertai ir policijos pareigūnai vairuotojams nuolatos primena, kad padangos yra vienas svarbiausių elementų, užtikrinančių saugų važiavimą. Neretais atvejais aplaidus žvilgsnis į automobilio padangas gali nulemti daug didesnes išlaidas, o blogiausiu atveju pasibaigti mirtimi.

Lietuvos Kelių policijos pareigūnai perspėja nepavyzdingus vairuotojus, kad už KET nesilaikymą žada bausti be gailesčio. Laiku nepasikeitus padangų gali būti skirta bauda nuo 28 iki 43 eurų. Pirmą kartą pažeidusiems bauda gali būti mažesnė – 14 eurų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?