Šilutėje veikia atvira jaunimo erdvė

2015-11-12, Vilma NORKUTĖ
Šiuo metu jauni žmonės susirenka, leidžia laiką, žaidžia stalo žaidimus ir po truputį, bendraudami vieni su kitais, susipažįsta.
Šiuo metu jauni žmonės susirenka, leidžia laiką, žaidžia stalo žaidimus ir po truputį, bendraudami vieni su kitais, susipažįsta.
Jau ir Šilutės jaunimas turi atvirą jaunimo erdvę, nes jaunimas kartu su politikais priėjo bendros išvados, kad jaunimui reikalinga atvira jaunimo erdvė. Penktadienį, lapkričio 13 d., 13 valandos vyks atvirų durų diena. Atviros jaunimo erdvės paskirtis yra sukurti saugią bei gerą terpę jauniems žmonėms tobulėti ir integruotis į visuomenę.

Atidarymo šventė dar planuojama

Atviras darbas su jaunimu – tai tokia darbo su jaunimu forma, kuria siekiama visiems jauniems žmonėms, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties, suteikti galimybes saugiai leisti laisvalaikį, užsiimti juos dominančia veikla, o esant poreikiui – padedant kompetentingiems jaunimo darbuotojams spręsti kasdienybėje kylančius iššūkius ir klausimus. Atviras darbas savitas tuo, kad dalyvavimas siūlomose veiklose nėra saistomas „privalomumu“, o jaunas žmogus pats sprendžia, kaip naudoti savo laiką.

Atvirose jaunimo erdvėse pagrindinis veikėjas - jaunimo darbuotojas, tai suaugęs asmuo, veikiantis už formaliojo švietimo ir ugdymo sistemos, šeimos ir darbinės veiklos ribų, siekiantis asmeninio bei socialinio jaunų žmonių tobulėjimo tiek per individualų darbą su atskirais asmenimis, tiek dirbdamas su grupėmis. Tokias pareigas užimant nebūtinas konkursas. To ir nebuvo. Šilutės rajono savivaldybės Jaunimo ir sporto koordinatorė Rimantė Čiutienė į šias pareigas pasiūlė keletą kandidatų. Viena iš jų buvo Lijana Jagintavičienė, kuri su jaunais žmonėmis dirba daugiau nei 6 metus, o prieš tai ir pati buvo aktyvi šilutiškė. Už atliekamą darbą jai bus mokamas apie 90 eurų atlygis. „Priėmiau pasiūlymą, nes visada norėjau, kad būtų įkurta tokia erdvė mūsų mieste. Pirmą kartą per daugybę metų bus gaunami pinigai už darbą su jaunimu, ir jie labai dideli“, - juokaudama kalbėjo  L. Jagintavičienė.

Erdvės  atidarymo šventė dar neįvyko, mat pats jaunimas dar to nenori. Jie patys ketina patalpas išdažyti, įruošti taip, kad būtų jaukiau, nes dabar ten – nudriskę tapetai, atsilupinėję dažai. Pasak jaunimo darbuotojos, erdvėje dėmesys bus kreipiamas ne tik į aktyvų jaunimą, bet ir į „pasyvųjį”. Jaunimo erdvėje galima ne tik įsitraukti į kokias nors veiklas, bet ir leisti laiką be „tikslo” t. y. paprasčiausiai ateiti su draugais pasėdėti, atsigerti arbatos, pašnekėti, paruošti pamokas, pažaisti stalo žaidimus ir pan. Jaunimas nėra įspraudžiamas į tam tikrus rėmus. „Ar girdėjote žodžius − legalus, oficialus arba prasmingas, „trynimasis“? Būtent tokiais žodžiais galima įvardyti tai, kas vyksta ir kas vyks toje erdvėje“, - sakė jaunimo darbuotoja.

Ji tikisi,  jog erdvė prisidės prie to, kad Šilutėje sumažės jaunų žmonių nusikalstamumas. Čia daug dėmesio bus stengiamasi kreipti į jaunimo užimtumo skatinimą – užimtumas apsaugo paauglius ne tik nuo noro nusikalsti, bet ir suteikia galimybę integruotis į visuomenę. Žinoma, neformali aplinka, kurioje jauni žmonės gali susitikti pabendrauti ar užsiimti mėgstama veikla, skirta ne tik „sudėtingiems“ paaugliams, bet ir tiems, kurie nenori būti suvaržyti popamokinės veiklos.

Dažniausiai renkasi gimnazistai

Šiuo metu jauni žmonės susirenka, leidžia laiką, žaidžia stalo žaidimus (šaškėmis, stalo tenisą, stalo futbolą) ir po truputį, bendraudami vieni su kitais, susipažįsta. Dar ne daug žmonių ateina į atvirą jaunimo erdvę. Bet tikimasi, jog greitu laiku ta situacija pasikeis, nes jau atspausdinta dalomoji medžiaga, plakatai su informacija apie erdvę. Dažniausiai renkasi gimnazistai. Jau kyla iniciatyvos, kurios įgyvendinamos būtent šioje jaunimo erdvėje - jaunimas pats ėmėsi ieškoti  lėšų dažams, nes patalpoms labai reikia remonto. Lėšų tam nėra. Todėl neįmanoma greitai sukurti jaukią, patrauklią jaunam žmogui aplinką.

„Nutarėme nieko nelaukti ir bandyti aplinką išgražinti. Vėliau tikimės dalyvauti projektinėje veikloje ir nusipirkti padoresnių baldų, įvairių stalo žaidimų, įvairios įrangos, kad būtų galima plėsti veiklos spektrą, organizuoti įvairesnius užsiėmimus ir pan.“, – kalbėjo pašnekovė.

Atvira jaunimo erdvė įsikūrusi Liepų g.16 (buvusiose vaikų darželio patalpose). Veikia antradieniais ir ketvirtadieniais, nuo 15 val. iki 20 val.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?