Pagėgių pasieniečiai Nemune išbaidė rūkalų kontrabandininką iš Rusijos

2015-11-13, VSAT informacija
VSAT archyvo nuotrauka
VSAT archyvo nuotrauka

Pagėgių rinktinės pasieniečiai užkirto kelią "ichtiandro" mėginimui Nemunu į Lietuvą iš Kaliningrado srities atplukdyti rūkalų krovinį.

Trečiadienį naudodamiesi į aplinkos temperatūros skirtumus reaguojančia vaizdo kamera VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pareigūnai ties Pagėgių savivaldybės Nausėdų kaimu Rusijos krante pastebėjo įtartinų asmenų grupę. Netrukus užfiksuota, kaip vienas asmuo įbrido į Nemuną, kuriuo eina valstybės siena, ir ėmė plaukti Lietuvos kranto link. Buvo matyti, kad pažeidėjas paskui save tempia kelis tarpusavyje suraišiotus ryšulius.

VSAT pareigūnai, numanydami, jog kontrabandininkas taikosi pasiekti Nemuno pylimą, suskubo užkirsti pažeidėjui kelią. Šis, nepasiekęs Lietuvos kranto, paleido krovinį, skubiai apsisuko ir nuplaukė į Rusijos pusę.

Likimo valiai paliktus ryšulius iš vandens ištraukę Bardinų užkardos pasieniečiai juose aptiko 2 tūkst. pakelių cigarečių „Winston Blue“. Rūkalai buvo pažymėti rusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais. Apie įvykį iškart buvo informuoti ir Rusijos pareigūnai.

Vietovę patikrinęs VSAT kinologas su tarnybiniu šunimi Lietuvos krante nieko įtartino neaptiko. Rūkalai saugomi Bardinų užkardoje.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar skiepysitės vakcina nuo COVID-19?