Piterbore pasmaugęs ir supjaustęs draugę Vytautas Jokubauskas kelias dienas gėrė

2015-11-15, 15min.lt informacija
Vytautas Jokubauskas.
Vytautas Jokubauskas.

Sugyventinės - Šilutės rajono gyventojos Ramutės Butkienės - žiauriu nužudymu ir jos kūno išniekinimu įtariamas 57 metų Lietuvos Respublikos pilietis Vytautas Jokubauskas prisipažino dėl netyčinės žmogžudystės, tačiau neigia ją planavęs. Aiškėja, kad pagrindinis žmogžudystės motyvas buvo pavydas, skelbia „Peterborough Telegraph“.

42 metų R. Butkienės liemuo birželį buvo rastas poros nuomotame bute, paslėptas užrakintame lagamine. Paskui surastos ir kitos jos kūno dalys, išskyrus galvą.  Paaiškėjo, kad moteris buvo pasmaugta chalato diržu, o paskui supjaustyta pjūklu ir peiliu.

Sadarko karališkasis teismas trečiadienį ėmėsi nagrinėti šią šiurpią bylą. Prokuroras Andrew Jacksonas teisme sakė, kad lietuvis moterį nužudė dėl pavydo. Jis įtarė, kad ji susitikinėja su kitu vyru.

„Nužudęs moterį, jis panaudojo kelis pjūklus ir peilį, nupjovė jai rankas, kojas bei galvą, kuri taip ir nebuvo surasta“, – kalbėjo prokuroras. Tiksli R. Butkienės mirties diena nepaaiškėjo. Manoma, kad ji buvo nužudyta laikotarpiu nuo gegužės 28-osios iki birželio 6 dienos. Pareigūnai nustatė, kad nužudęs ir supjaustęs sugyventinę V. Jokubauskas kelias dienas tame pačiame kambaryje, kur buvo lagaminas su moters kūnu, žiūrėjo karinius filmus ir gėrė viskį. Anksčiau abejota, kad moteris buvo nužudyta bute, kurį dalijosi su V. Jokubausku, tačiau apie tai papasakojo pats kaltinamasis.

Mėsos fabrike dirbęs V. Jokubauskas tyrėjams papasakojo neva neketino moters žudyti, o norėjo tik pagąsdinti. Jis tikino chalato diržu tik truputį prismaugęs moterį reikalaudamas jo nepalikti ir norėdamas parodyti, kad nejuokauja. Jis tikino triskart spustelėjęs ant jos kaklo apvyniotą diržą, kai moteris gulėjo pargriauta ant lovos, ir vėl leisdavęs jai įkvėpti. Tačiau ketvirtas kartas tapo lemtingas. 

„Aš esu žudikas“, – ištarė jis per apklausą. Jis pats papasakojo tyrėjams, kad moters kūną supjaustyti sugebėjo, nes buvo dirbęs mėsos fabrike. Slėpdamas nusikaltimą kojas ir rankas jis buvo užkasęs miškingoje vietovėje, o galvą įmetė į per miestelį tekančią upę. Jos rasti pareigūnams nepavyko. Prokuroras teisme sakė, kad V. Jokubausko pasiaiškinimai, kad žmogžudystė buvo netyčinė, visai neįtikina. 

„Jis norėjo ją nužudyti, todėl tai – tyčinė žmogžudystė“, – tvirtino jis. 

Be to, teisme paaiškėjo, kad R. Butkienės ir V. Jokubausko kivirčą matė vienas praeivis. Vakarą, kai, kaip įtariama, moteris buvo nužudyta, jis ėjo pro šalį, kai iš namų išbėgo tik chalatu vilkinti ir šlepetėmis avinti R. Butkienė. Netrukus iš namo išlėkė įsiutęs V. Jokubauskas. Jis čiupo moterį ir įsitempė atgal į namą. 

V. Jokubauskas paskui policijai pripažino, kad R. Butkienė bandė nuo jo pabėgti, tačiau jis to padaryti neleidęs. 

Po nusikaltimo V. Jokubauskas bandė slapstytis, kelias dienas miegojo gatvėje, tačiau buvo sučiuptas. Kaip jau skelbta, moters kūno dalis buvo rasta lietuvio nuomojamose patalpose, kai kaimynai pasiskundė dėl iš patalpų sklindančio blogo kvapo. Bylos nagrinėjimas tęsiamas.

R. Butkienė turėjo šešiolikmetę dukrą, kuri šiuo metu glaudžiasi pas giminaičius Lietuvoje. 42 metų moteris kelerius metus dirbo Piterboro kontorose.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?