Pagerbti geriausi 2015 metų ūkininkai

2015-11-13, „Šilokarčemos“ informacija
Konkurso „Metų ūkis 2015“ nugalėtojai šventėje Kaune nusifotografavo kartu su Šilutės rajono vadovais, Kaimo reikalų skyriaus vedėju P. Budvyčiu, LŽŪKT Šilutės biuro vadove I. Kuzmiene, Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos pirmininke J. Tamavičiene.
Konkurso „Metų ūkis 2015“ nugalėtojai šventėje Kaune nusifotografavo kartu su Šilutės rajono vadovais, Kaimo reikalų skyriaus vedėju P. Budvyčiu, LŽŪKT Šilutės biuro vadove I. Kuzmiene, Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos pirmininke J. Tamavičiene.

Sakoma, kad geras darbas turi būti įvertintas, todėl ūkininkai iš visos Lietuvos praėjusį penktadienį suvažiavo į Kauną, kur ūkininkų apdovanojimai  „Metų ūkis“ vyko jau 22-ąjį kartą.

„Nelengva dirbti žemę – tai darbas, reikalaujantis daug pastangų ir pasiaukojimo. Lietuva gali didžiuotis savo žemdirbių tradicijomis, kurios yra puoselėjamos ir perduodamos iš kartos į kartą. Todėl man labai malonu sveikinti geriausius Lietuvos ūkininkus. Tokie konkursai – tai gera galimybė pastebėti ir įvertinti pačius geriausius, pačius inovatyviausius ūkius. Šiandien yra geriausias laikas Jums padėkoti už Jūsų darbą“, – kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, sveikindama „Metų ūkio 2015“ nugalėtojus. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pažymėjo, kad tik dirbant išvien įveikiami visi sunkumai. Juk būtent Lietuvos ūkininkai prikūlė 5,5 mln. tonų grūdų ir šie rodikliai vis auga. Premjeras žemdirbiams linkėjo stiprybės ir užsispyrimo siekiant dar geresnių rezultatų.

121 žemdirbys šiemet gavo apdovanojimą, o iš viso konkurse dalyvavo 410 ūkininkų iš 41 savivaldybės. Tarp nugalėtojų vyravo gyvulininkystės ir mišrios specializacijos ūkiai, vidutinis ūkininkaujančių amžius – 47 metai. Jauniausiam nugalėtojui – 25 metai. Apibendrinant visų laimėtojų ūkininkų dirbamą žemės plotą pagal užpildytas anketas paskaičiuota, kad ūkininkai žemės ūkio veiklai išnaudoja per  27 tūkst. ha žemės.

„Metų ūkio apdovanojimai – tai bene ilgiausias tradicijas turintis konkursas, kuriame gali dalyvauti ūkininkai iš visos Lietuvos. Jūsų  dėka gražėja mūsų kraštas, valgome lietuvišką maistą, tad visi ūkininkai nusipelno didžiausios pagarbos“, – sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas.

„Metų ūkis“ organizuojamas nuo 1994 metų.


Straipsnio komentarai

FOTO MENININKAI O NE 2015-11-13
JAI TOKS UKIO REMĖJAS ŠEPUTIS YRA TAI KO PATS TEMOKA TIK PO 12 CENTU UŽ LITRA JAI TOKS PRIJAUČIANTIS UKININKAMS KAD NUSIFOTOGRAFUOT TAI PIRMI O KOKIU NORMALESNIUS SPRENDIMUS IMTIS UKIO ADŽVILGIU JU NĖRA Komentaras patinka Komentaras nepatinka