Kintuose įkurtas Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos filialas

2015-11-18, Rūta SLUŠNYTĖ
Bibliotekininkė ir šių namų šeimininkė- Vaida Nausėdaitė. Ji svečiams priminė, kaip atrodė anksčiau ši biblioteka, kaip ji veikė, bei kokie sau išsikelti tikslai turėtų paskatinti žmones lankytis bibliotekose.​
Bibliotekininkė ir šių namų šeimininkė- Vaida Nausėdaitė. Ji svečiams priminė, kaip atrodė anksčiau ši biblioteka, kaip ji veikė, bei kokie sau išsikelti tikslai turėtų paskatinti žmones lankytis bibliotekose.​

Kam reikalinga biblioteka, kurioje nėra ne tik knygų, bet ir žmonių? Tai būtų viso labo pastatas su sienomis ir lubomis, tačiau kur siela? Seniai yra žinoma, kad biblioteka - knygų namai ir žmogus, įžengęs į šiuos namus, gali pabėgti nuo jį slegiančių rūpesčių, nurimti ir praleisti laiką su knyga.

Lapkričio 12 dieną, ketvirtadienį, vyko Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo įkurtuvės. Bibliotekos atidarymo Kintuose jau seniai gyventojai laukė, galbūt todėl šio filialo įkurtuvių simbolis - nuolat besisukiojančios kameros. Jų užfiksuoti momentai vėliau bus montuojami ir paverčiami į filmą, kuris leis po kažkiek laiko pasižiūrėti ir prisiminti, koks ypatingas ir savotiškai istorinis buvo šis ketvirtadienis ne tik Kintų gyventojams, bet ir Fridricho Bajoraičio bibliotekos darbuotojams.

Biliotekininkė ir šių namų šeimininkė - Vaida Nausėdaitė. Ji svečiams priminė, kaip anksčiau atrodė ši biblioteka, kaip veikė. Nors biblioteka šiandien – kultūros, švietimo ir laisvalaikio erdvė kiekvienam, siekdama tobulėti ir prisitaikyti prie visuomenės poreikių ši biblioteka išsikėlė sau tam tikrus tikslus. Anot V. Nausėdaitės, biblioteka privalo ugdyti gyventojų gebėjimus, teikti galimybę naudotis skaitmenine informacija priimant sprendimus ir dalyvaujant visuomenės gyvenime, skatinti jaunimo saviraišką, bendradarbiavimą įtraukiant į bibliotekos veiklą, realizuoti save, skatinti pilietiškumą ir bendruomenių dalyvavimą bibliotekos aplinkoje. 

Šiems tikslams pasiekti kiekviena bibliotekos erdvė išnaudojama. Pradedant parodų sale, kurioje vyksta fotografijų paroda, taip pat planuojama toje pačioje vietoje rengti ir kitokio tipo parodas, kaip profesionalaus meno. Vaikų zona, kurioje vaikai užsiima kūrybine veikla, atlieka namų darbus, skaito knygeles, žaidžia stalo žaidimus. Interneto zona, kurioje galės apsilankyti ne tik asmenys, kuriems būtina internetinė prieiga, bet ir tie, kurie nėra stipriai pažengę technologijose ir galės tikėtis asmeninių pamokėlių iš bibliotekos darbuotojų. Taip pat šioje erdvėje planuojamos netradicinės pamokos, kuriose vaikai galės naudotis interneto prieiga. Skaitykla - ši erdvė labiausiai kintanti, joje dažniausiai vyksta laikraščių, žurnalų, knygų, periodinių leidinių skaitymas, susitikimai su rašytojais, amatininkais ir svečiais. Taip pat - knygų pristatymai ir diskusijos, literatūros parodos.

Žinoma, maloniausia įkurtuvių dalis - svečių  gražūs palinkėjimai. Širdingų linkėjimų ši biblioteka sulaukė iš Kintų seniūno Antano Kliženčio, Kintų pagrindinės mokyklos direktorės Astos Gužauskienės, Kintų bendruomenės pirmininkės Sigitos Kasparavičienės, UAB „Kintai“ vadovo Rimgaudo Višinsko, Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojų bei kitų svečių lūpų. Visi svečiai negailėjo ne tik gražaus žodžio šiai bibliotekai, bet ir lauknešėlių, papildančių biblioteką knygomis, gėlėmis, laikrodžiu.

Siekiant, kad šį pastatą, darbuotojus ir lankančius žmones globotų visagalis Dievas, Kintų parapijos Romos katalikų bažnyčios kunigas Vytautas Tamašauskas atliko gražią misiją - palaimino. Jis teigė, kad ten, kur knyga, ten ir šviesa, tiek išorinė tiek ir vidinė, kurią ir linkėjo pasiekti visiems susirinkusiems ir į biblioteką įžengusiems.

Iškilmingiausia įkurtuvių dalis – juostelės perkirpimas. Šią juostelę perkirpo ir taip simboliškai Kintų bibliotekos geraisiais krikštatėviais tapo Kintų seniūnas A. Kližentis, Kintų pagrindinės mokyklos direktorė A. Gužauskienė, Kintų bendruomenės pirmininkė S. Kasparavičienė ir Lietuvos moksleivių sąjungos narys, maksimalistas, bibliotekos skaitytojas Vytenis Papievis. Jie, iškilmingai perkirpdami juostelę su bibliotekos logotipu, oficialiai atidarė naująjį Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Citizen 2.02015-11-18
Jau tokio gražumo bibliotekininkė. Gyvenčiau Kintuose, kasdien lankyčiausi bibliotekoje. :)) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?