VSD: „Islamo valstybė“ verbuoja Latvijos ir Lenkijos gyventojus

2015-11-18, lrytas.lt
lrytas.lt nuotrauka
lrytas.lt nuotrauka

Dešimtys Latvijos ir Lenkijos piliečių yra užverbuoti ir tarnauja „Islamo valstybei“ (IS) Sirijoje. Tai oficialūs skaičiai, kuriuos turi Lietuvos saugumo tarnybos, tačiau užverbuotų kaimyninių šalių piliečių gali būti ir daugiau. Duomenų apie ISIS užverbuotus lietuvius – nėra. 

„Latvijoje ir Lenkijoje yra šiandien žmonių, kurie kariauja „Islamo valstybei“. Skaičiai nėra tokie dideli palyginus su Rusija, Prancūzija, Vokietija ar Belgija. Bet tokių yra.

Jie yra įvairios kilmės. Iš Latvijos išvyko Čėčėnijos kilmės asmenys, tačiau jie Latvijos piliečiai“, – trečiadienį pranešė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

Pasak A.Paulausko, tokius duomenis pristatė Valstybės saugumo departamentas (VSD). VSD pateiktoje informacijoje buvo kalbama apie dešimtis Sirijoje „Islamo valstybei“ tarnaujančių Latvijos ir Lenkijos piliečių. Tai yra oficialūs duomenys, tačiau užverbuotų asmenų gali būti ir kur kas daugiau.

„Kai bus suduoti rimti smūgiai teroristams tose šalyse, jie pradės grįžti. Su kokiomis užduotimis jie grįš ir kodėl jie išvažiavo? Reikia visuomet stebėti ir ieškoti atsakymų į šiuos klausimus“, – kalbėjo komiteto pirmininkas.

Pasak A.Paulausko, Lietuvos VSD stebimų asmenų, kurie gali būti susiję su terorizmu, skaičiai nuolat keičiasi.

VSD redakcijai kol kas duomenų nepatvirtino.


Straipsnio komentarai

Bugis2015-11-27
Alah Ahbar Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kurčias2015-11-23
Pritariu AR NE TAIP komentarui , kad reikia mažiau kalbėti, o rinkti informaciją apie šitą brudą , jug tam yra tarnybos. Mes Lietuvos žmonės ir taip esame savo valdžios ištampytais nervais Rašykite žurnalistai apie malonesnius įvykius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
AR NE TAIP 2015-11-19
PATYS ŽURNALISTAI LAI MAŽIAU DEDA TOKI Š Į VIEŠUMA IR NIEKAS NEVERBUOS IR MAŽIAU ŽMONĖM BAIMĖS VARYS Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?