Pažintinė ekskursija į Rambyno regioninį parką

2015-11-20, Pradinių klasių vyr. mokytoja Dalia Alkimavičienė

Stoniškių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos ir mokiniai vykdo aplinkosauginio švietimo projektą „Švari gamta – gera savijauta“. Projekto tikslas – atskleisti mokiniams gamtos svarbą ir reikšmę žmonių gyvenimui bei išsaugoti švarią ir gražią aplinką gimtajame krašte.

Mokinių rudens atostogų metu nutarėme aplankyti Rambyno regioninį parką. Lankytojų centre aktyvi ir daug žinanti parko vyr. kultūrologė Giedrė Skipitienė mokinius supažindino su Mažosios Lietuvos ir Rambyno apylinkių istorija, įžymiais žmonėmis, amatais, lietuvininkų gyvenimo būdu, archeologiniais radiniais, paukščiais, šikšnosparniais, miegapelėmis. Surengė net inscenizuotas vestuves pasakodama apie šios šventės ypatybes Mažojoje Lietuvoje.

Mokiniai ekspozicijoje pasijuto aktyviais dalyviais, o ne pasyviais stebėtojais. Žaismingai ir kūrybiškai parko vyr. kultūrologė sudomino mokinius. Paskui keliavome ant Nemuno kranto stūksančio ir legendomis bei padavimais apipinto Rambyno kalno – lietuvių tautinio atgimimo simbolio. 

Mokiniai džiaugėsi turininga ir įdomia ekskursija, kurios metu patyrė ir suprato, kad gamta – visų namai, o savo namus reikia mylėti, gerbti ir tausoti.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!