„Lėkis 2015 “ spektaklių mylėtojus sukvietė į Juknaičius

2015-11-20, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Į šventę susirinko gausus būrys juknaitiškių ir svečių.
Į šventę susirinko gausus būrys juknaitiškių ir svečių.

Surengta mėgėjų dramos kolektyvų šventė „Lėkis “. Šįkart teatro mylėtojai rinkosi Juknaičių kaimo kultūros namuose. „Lėkis 2015“ šventėje varžėsi penki rajono mėgėjų dramos kolektyvai iš Rusnės, Juknaičių, Žemaičių Naumiesčio ir Usėnų. Pasirodymų metu žiūrovai rinko ir geriausius iš geriausiųjų pirmo bei antro plano aktorius - moterį ir vyrą. Taip pat išrinktas ir šauniausias kolektyvas, kuris tądien scenoje pasirodė geriausiai.

Visi kasdien esame vaidmenyse

Teatras atspindi gyvenimą - žmogaus vargus ir džiaugsmus, lūkesčius ir svajones, sudėtingus tarpusavio santykius. Visi kasdien esame vaidmenyse - mamos, tėčio, darbuotojo, verslininko, draugo, kaimyno.... Vaidmenys mums įprasti, mes juos mokame vaidinti, o ar buvote kada nors konkrečiu žmogumi? Na, kad ir Petru Kurmeliu ar Agota iš „Amerikos pirtyje“? Oi, nelengvi tokie vaidmenys, bet yra žmonių, kurie gali būti kuo tik panorėję. Ir jie  šiandien susirinko į Šilutės rajono mėgėjų dramos kolektyvų šventę „Lėkis 2015“, - susirinkusiesiems sveikinimo žodį tarė renginio vedėja, Salos etnokultūros ir informacijos centro kultūrinės veiklos vadybininkė Sonata Verbučianskė. Netrukus vienas spektaklis keitė kitą.

Pirmieji pasirodė  Juknaičių mėgėjų dramos kolektyvas. Žiūrovai matė režisierės Dalios Minkevičienės pastatytą spektaklio ištrauką iš Augio Prelgausko „Milijono laimė“. Jis apie tai, kaip du vieno kaimelio girtuoklėliai randa loterijos bilietą. Pasirodo, kad bilietas - laimingas. Milijonas sujaukia viso kaimelio gyvenimą. Pinigų dar nėra, o planus kaip juos  išleisti kuria tiek kaimo biznierius Bartkus, tiek jo žmona  Esmeralda, o ir Kupstų šeima mąsto į elitą įeiti. Vėliau paaiškėja, kad velnio viskis Petrui ir Anuprui protą sumaišę – jų laimingų bilietų neliko, mat jie buvo seni, kuriuos kaimynė naudojo tiesiog buteliams užkišti. 

Usėnų mėgėjų dramos kolektyvas „Veržė“, režisierė  Gražina Bardauskienė, pastatė spektaklį pagal Jono Skinkio „Išsvajota sekretorė“.  Tai istorija apie tai, kaip Ypatingojo departamento direktorius Rymantas Anskaitis ieško sekretorės. Gavęs laišką iš vienos panelės, lieka sužavėtas jos gražiu raštu ir, būdamas neva geras grafologas, nusprendžia kuo greičiau priimti ją į darbą. Tačiau, kai ateina sekretorė, jis pamato visai kitą vaizdą nei įsivaizdavo – vietoj mėlynakės jaunos merginos, jis išvysta pagyvenusią moterį.

Daug gražių akimirikų dovanojo ir rusniškiai. Rusnės mėgėjų teatras „Keltas“, režisierė Virginija Gajauskienė, parodė Grigorijaus Kanovičiaus spektaklį „Slaptažodis ,,Mūza“. Pasakojama apie tai, kaip kino režisierius Kirša nenori nusileisti meno tarybai dėl aktorės Laisvės Budrytės atleidimo, mat jis ją, savo meilužę, atviliojo iš teatro. Vyrą dar užgriūva ir dukra Ūla iš pirmosios santuokos su savo problemomis – neplanuotu nėštumu. O dar ir viešbučio administratorė kiša nosį ne į savo reikalus. Nuotaiką jam praskaidrina tik netikėtai sutiktas senas pažįstamas, mokyklos laikų draugas Dilka. 

Išrinkti geriausi aktoriai

Insenizaciją „Kitą sekmadienį“ pagal Šarlotės Kaizer apsakymus bei pamario sakmes parodė Usėnų seniūnijos mėgėjų teatras. Jų režisierė Jūratė Daugalienė. Tai istorija apie tai, kaip žvejys Volgemutas savo žmoną ragina sekmadienį eiti į bažnyčią, bet žmona priešgyniauja. Visi kaimynai šventadieniškai nusiteikę keliauja bažnyčion, o Volgemuto šeimai trukdo velnias.

Šiemet visus sužavėjo naumiestiškiai. Jie parodė spektaklį, pastatytą pagal Tarasonio kūrinį „Meilės eleksyras“,  režisierė  Dalia Minkevičienė. Kolektyvas papasakojo istoriją apie tai, kaip bajoro dukra Kristina ir studenčiokas Vladas myli vienas kitą. Tačiau jos tėvo Riaubos finansiniai reikalai prasti. Todėl jis ketina savo dukrą ištekinti už senyvo amžiaus bankininko, kuris siekdamas jaunos merginos siūlo išbandyti meilės eleksyrą.

Žiūrovai išrinko pirmo plano geriausiu aktoriumi Vytautą Plačą, o aktorę – Birutę Jankauskienę. Antro plano geriausiu aktoriumi tapo Sergėjus Nikonovas,  aktore – Rimutė Bagdonienė.

Šventėje svečiavosi Klaipėdos universiteto menų akademijos Teatro katedros docentas Gediminas Šimkus, kuris kaip geriausią kolektyvo pastatymą įvardino Žemaičių Naumiesčio „Lamatos“ „Meilės eleksyrą“, jo favoritais buvo ir šio teatro aktoriai: pirmo plano aktorius - Valerijonas Krutikovas (bajoras Riauba), antro plano aktorius – S. Nikonovas (bankininkas), pirmo plano aktorė - Lina Balčiauskienė (bajoro dukra Kristina), o antro plano aktorė iš Rusnės dramos koletyvo „Keltas“ - Rita Kubaitienė (administratorė Nastutė).


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?