Gydytojas E. Padimanskas padeda pakeisti moterų gyvenimo kokybę

2015-11-22, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Gydytojas E. Padimanskas.
Gydytojas E. Padimanskas.

Šilutės ligoninėje atlikta šlaplės pakėlimo operacija impantine juostele. Operacija atlikta pensinio amžiaus moteriai dėl šlapimo nelaikymo. Ligonė net čiaudulio metu negalėjo sulaikyti šlapimo. Po operacijos ji puikiai sulaiko šlapimą net stipresnio fizinio krūvio metu. Šią iki šiol nedarytą operaciją Šilutės ligoninėje atliko vėl gi jaunas gydytojas Edgaras Padimanskas. Todėl šį kartą kviečiame susipažinti su šiuo mediku. Jis mielai pasidalino mintimis apie savo profesiją, atliktą operaciją.

- Papasakokite apie save, savo šeimą.

- Gyvename keturiese: aš, mano žmona Dangira bei dvi dukros Justė ir Goda.

- Užaugote ne gydytojų šeimoje. Papasakokite apie tai.

- Tiek aš, tiek mano antroji gyvenimo pusė užaugome ne gydytojų šeimose. Pasirinkau gydytojo profesiją dar 11-oje klasėje ir siekiau užsibrėžto tikslo. Profesiją rinkausi pats, niekas manęs nenukreipė ir nepatarė. Tėvų vienintelis buvo noras, kad aš baigčiau aukštąjį mokslą.

- Su žmona esate abu gydytojai. Ar stengsitės, kad ir dukros eitų tėvų keliais? Gal kuri iš jų jau dabar svajoja būti gydytoja?

- Tikrai ne. Manau, kad kiekvienas turi pasirinkti savo kelią ir atrasti savo vietą. Darbas turi būti mėgstamas, tik tada galima tapti geru specialistu. Aš tik norėčiau, kad mano dukros pasiektų gyvenime daugiau už mane, ir visai nesvarbu kokioje srityje, o dėl svajonių... Girdėjau vyresniąją dukrą sakant, kad norėtų būti dantukų gydytoja.

- Kokie keliai atvedė į Šilutę?

- Tiesiog priėmėme tuomečio vyriausiojo gydytojo A. Skiko pasiūlytas darbo sąlygas.

- Pasirinkote medicinos sritį – urologiją. Kodėl? Ką gydo gydytojas urologas?

- Tai gavosi tiesiog savaime. Nuo pat studijų pradžios svajojau būti operuojančiu gydytoju. Dauguma žmonių klaidingai mano, kad urologas - tik vyrų daktaras. Apie 25 proc. mano pacienčių – moterys. Urologas gydo inkstų, šlapimtakių, šlapimo pūslės, prostatos ir lytinių organų ligas.

- Esate iš tų, kuris stengiasi savo darbo srityje tobulėti, lankotės konferencijose, seminaruose. Papasakokite apie juos.

- Labai sunku suspėti su visomis naujovėmis. Todėl stengiuosi nuvykti į kuo daugiau seminarų ir konferencijų, gauti naujausių žinių. Esu aplankęs nemažai pasaulio šalių, tokių kaip JAV, Kanada, Vokietija, Prancūzija ir t. t. Aplankiau, kad pamatyčiau, kaip dirba kitų šalių urologai bei pasimokyčiau iš jų, pasidalinčiau patirtimi.

- Kokių pacientų sulaukiate dažniausiai?

- Didžiąją dalį mano pacientų, apie 65-70 proc., sudaro vyrai, kuriems jau daugiau nei 50 metų.

- Daug pacientų ateina su apleistomis ligomis, įsisenėjusiomis infekcijomis? Kokios tos ligos būna dažniausiai?

- Dažniausiai vyrauja šlapinimosi sutrikimai dėl gerybinės prostatos hiperplazijos. Tačiau vis didesnę dalį mano pacientų sudaro moterys. Dažniausia apsilankymo priežastis – dirglios šlapimo pūslės sindromas ir šlapimo nelaikymas. Šlapimo nelaikymas – dažna problema tarp moterų. Tačiau jos drovisi apie tai kalbėti.

- Atlikote operaciją, kuri Šilutėje - pirmoji. Papasakokite apie ją išsamiau, kaip ji pavyko? Kaip jaučiasi pacientė?

- Taip, buvo atlikta šlaplės pakėlimo operacija impantine juostele. Operacija atlikta pensinio amžiaus moteriai dėl šlapimo nelaikymo. Ligonė net čiaudulio metu negalėdavo sulaikyti šlapimo. Po operacijos ji puikiai sulaiko šlapimą net stipresnio fizinio krūvio metu. Ji trečią dieną po operacijos išleista namo pilnai sulaikanti šlapimą. Po savaitės tokią pačią operaciją atlikau keturiasdešimtmetei rusniškei. Ji taip pat buvo sėkminga. Aš labai džiaugiuosi, kad operacijos pavyko puikiai.

- Ar ilgai ruošėtės operacijai? Pasitaikė kokių nors nesklandumų?

- Operacijai buvo ruoštasi apie 4 mėnesius. Teko asistuoti šiai operacijai Klaipėdos respublikinėje ligoninėje. Pasiruošimas buvo nutrauktas dėl patirtos kojos traumos, teko pačiam tris savaites vaikščioti su įtvaru. Ta proga norėčiau padėkoti Klaipėdos respublikinės ligoninės gydytojui urologui Evaldui Gražiui, kuris atvyko man padėti atlikti šią operaciją Šilutėje.

- Nuo šiol šios operacijos bus daromos nuolat mūsų ligoninėje? Ką tokios operacijos keičia? Kaip jos būdavo daromos anksčiau?

- Manau, kad šios operacijos bus nuolat atliekamos Šilutės ligoninėje. Tai gali stipriai pakeisti moterų gyvenimo kokybę. Moteris, kuri bijojo eiti į baseiną ar į sporto salę, ar netgi į parduotuvę be įkloto, po šios operacijos galės visas šias problemas pamiršti, visi kompleksai dėl šlapimo nelaikymo liks praeityje.

- Ar daug lytiškai plintančių ligų pasigauna šilutiškiai? Kaip reaguoja vyrai, kai apie tai informuojate? O kaip reaguoja moterys? Ar pasitaiko, kad  tas „dovanas“ susirenka nepilnamečiai?

- Na, į šiuos klausimus geriau galėtų atsakyti gydytojas dermatovenerologas. Tačiau tenka bendradarbiauti gana glaudžiai ir panašu, kad lytiniu keliu plintančių ligų atvejų daugėja. Jų daugėja ir tarp jaunimo, todėl žmonės turėtų naudoti apsisaugojimo priemones, ypač atsitiktinių lytinių santykių metu.

- Mėgstate kartoti, kad prostata – antroji vyro širdis. Kodėl taip sakote?

- Na, šis posakis toli gražu ne mano sugalvotas. Prostatos sveikata labai stipriai susieta su vyro gyvenimo kokybe. Sutrikus potencijai ar ryškėjant šlapinimosi sutrikimams vyras jaučiasi  nepilnavertis, išsivysto kompleksai, gyvenimas praranda spalvas.

- Kas laukia šiuolaikinės kartos, kuri dienas leidžia prie kompiuterių, mažai sportuoja. Ar kyla grėsmė potencijai?

- Ne, potencijai tai tiesioginės grėsmės nekelia, tačiau besaikis sėdėjimas prie kompiuterio ir fizinio aktyvumo trūkumas sukelia daug ne mažiau rimtų sveikatos sutrikimų.      

- Kokio amžiaus vyrai turėtų susirūpinti savo sveikata?

- Tiek vyrai, tiek moterys turėtų visada rūpintis savo sveikata. Na, o rutiniškai vyrai nuo 50 metų turėtų vieną kartą per metus pasitikrinti pas urologą.

- Esate iš tų, kuris mielai čiumpa meškerę ir išskuba į žvejybą. Kokį didžiausią laimikį yra tekę sugauti? Kas ruošia sugautą laimikį?

- Sugautą žuvį ruošti tenka dažniausiai pačiam. Didžiausia žuvis dar ateityje...

- Gaminate ir pats. Kuo mėgstate nustebinti savo šeimą?

- Dažniausiai šeima prašo, kad pagaminčiau plovą.

- Ką dar mėgstate veikti laisvalaikiu?

- Tai nieko nenustebinsiu... Kaip ir daugelis lietuvių, be galo mėgstu krepšinį... Jau antri metai važiuoju į „Švyturio“ areną stebėti „Neptūno“ rungtynių.

- Kaip manote, kas gyvenime yra svarbiausia? Kodėl?

- Manau, kad svarbiausia gyvenimą nugyventi taip, kad galėtum eiti drąsiai iškėlęs galvą ir nebijodamas žvelgti kitiems į akis...

- Ko palinkėtumėte skaitytojams?

- Mielieji, rūpinkitės savo ir artimųjų sveikata, ir nepamirškite, kad liga nėra gėda.


Straipsnio komentarai

Ieva2021-10-19
Didelis ir nuoširdus ačiū,kai niekas nepadėjo šitas Gyditojas nepaliko skausmuose ir ieškojo bėdos. Ačiū jum Edgarai ❤️ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pūkas2015-11-24
PUIKUS SPECIALISTAS , ŽINO SAVO DARBĄ IR ATLIEKA VISKA PUIKIAI. BET PONIA DANGYRA PATI PUIKIAUSIA DIRBA NEGAILĖDAMA SAVĘS, SAVO LAIKO IR MYLI ŽMOGŲ. TOKIE TURĖTŲ BŪTI VISI DAKTARAI. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Raimis2015-11-23
Tikrai geri specialistai ,tiek Edgaras tiek Dangira Padimanskai . Daugiau tokių daktarų ir ligoninėse bus mažiau ligonių .
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Onutė2015-11-23
Geras , geras ,nuoširdus, rūpestingas , suprantantis savo darbą.Jeigu norite sužinoti savo ligos diagnozę tai beveik 100 procentų jums nustatys vien tik echoskopu ir nepaliks tavęs likimo valiai, o daves viską iki galo.Tai gydytojas kuriuo visada pasitikėsiu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Elė2015-11-22
Iš pokalbių su vyrais žinau kad šitas gydytojas yra tikras gydytojas, o jo žmona daktarė Padimanskienė pati nuostabiausia nervų ligų specialistė, neskaičiuojanti savo daRbo viršvalandžių. Svarbiausia išklausyti pacientą, nustatyti ligą ir ją gyddyti. Puiki gydytojų šeima, kuriai tik sėkmės reikia palinkėti ir dar kad niekada nepakeltų sparnų iš Šilutės. Jie mums labai reikalingi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
TOKIU DAKTARU TRUKSTA KAIP PADIMANSKAS IR JO ŽMONA NUOSTABUS DAKTARAI 2015-11-22
vienintelis DAKTARAS KURIS GALIMA RAŠYT IŠ DIDŽIOSIOS RAIDĖS IR TIKRAI NUSIPELNĖ ŽMONIU PAGARBOS KURIS VIENINTELIS ŽIURI KAIP DAKTARAS VISUS ŽMONES NUO GALVOS IKI KOJU O NE Į KIŠENE Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?