Lietuvoje – pirmosios snaigės

2015-11-22, orai24.lt, 15min.lt
15min.lt nuotrauka
15min.lt nuotrauka

Sekmadienio rytą dalis Lietuvos pro langą išvydo pirmąsias snaiges. Iškritus pirmajam sniegui Vilniuje, į gatves jau pasiruošę išvažiuoti sniego valymo mašinos.

Šlapdriba ir sniegas

Sekmadienio dieną išliks ramūs orai. Sukinėsis nepastovios krypties silpnas vėjas. Kai kur, didesnė tikimybė pietvakarinėje Lietuvos dalyje, galimi nedideli krituliai. Vyraus šlapdriba, bet kur ne kur ir pasnyguriuos. Rytą vietomis formuosis rūkai, kai kur išliks plikledis. Numatomi gana debesuoti orai, todėl šils labai nenoriai.

Vidurdienį aukščiausia temperatūra daugelyje rajonų vos pasieks 0-3 laipsnius šilumos, tik prie jūros ir kai kur Pietų Lietuvoje gali būti vienu-kitu laipsniu šilčiau. 

Pirmosiomis naujos savaitės dienomis išsilaikys ramūs ir vėsūs orai, kritulių bus nedaug.

Eismo sąlygas kai kur sunkina sniegas, yra slidžių kelių ruožų,

Lietuvos keliuose sekmadienio rytą yra slidžių ruožų, eismo sąlygas kai kur sunkina sniegas, praneša Automobilių kelių direkcija.

9 val. duomenimis, Vilniaus ir Alytaus apskrityse bei Kaišiadorių rajone sninga, čia valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia šlapios, vietomis padengtos plonu sniego sluoksniu, provėžotos, barstomi krašto ir rajoninių kelių slidūs ruožai.

Neringos savivaldybėje ir Rokiškio rajone dėl plikledžio barstomi krašto keliai.

Likusioje šalies dalyje magistraliniai, krašto ir rajoniniai keliai daugiausia sausi, vietomis yra drėgnų kelių ruožų.

Vilnius gatves valys atsargomis ir GPS apginkluota technika

Vilniaus savivaldybė iš anksto pasiruošė kelių valymui ir turi sukaupusi pakankamas atsargas žiemos sezonui, rašoma savivaldybės pranešime spaudai.

Žiemos darbams yra paruošti 35 šlapios druskos barstytuvai, 13 smėlio-druskos mišinio barstytuvai, 3 mini barstytuvai ir kita technika. Budintys automobiliai pasirengę bet kada išvažiuoti į gatves ir savaitgalį, jei  iškristų pirmasis sniegas. Šios žiemos sezonui savivaldybės įmonė UAB „Grinda” įsigijo dar 10 naujų  barstytuvų, kurie papildys parką 2016 metų pradžioje. Trijuose sandėliuose sukaupta apie 9 tūkst. tonų druskos  (palyginti – kaip 153 traukinio vagonai), paruošta daugiau kaip 18 tūkst. kub. m smėlio-druskos mišinio.

Savivaldybės iniciatyva į miesto gatves prižiūrinčius automobilius nuo šios žiemos įdiegta GPS navigacijos sistema, kurios duomenys bus viešai atverti kiekvienam besidominčiam – kur valomos gatvės Vilniuje. Vilniečiai bet kuriuo metu galės stebėti ir darbų eigą, ir jų retrospektyvą: www.vilnius.lt/map/grinda

Įdiegta navigacijos sistema savivaldybės kontroliuojamai įmonei padės geriau koordinuoti barstytuvų darbą, lanksčiau reaguoti į nuolat kintančią situaciją keliuose, kontroliuoti kiekvieną pabarstytą ar nuvalytą maršrutą.

Nustojus snigti, Vilniuje visos gatvės pilnai nuvalomos ir pabarstomos per 8 val. Iš viso yra barstomos ir valomos 527 gatvės. Šlapiomis druskomis barstoma 298 gatvės, smėlio-druskos mišiniu – 165 gatvės, druskomis – 64 gatvės. Kasmet kelių valymui sunaudojami skirtingi kiekiai druskos, jos mišinių:  palyginti praėjusį sezoną sostinės gatvėse buvo išbarstyta beveik 13 tūkst. tonų druskos, užpernai – beveik 9 tūkstančiai. Per visą žiemą vidutiniškai 18 kartų siaučia pūgos, kurios vidutiniškai trunka 7 valandas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?