Bikavėnų šventėje – keturių kartų atstovai

2015-11-24, Mokytoja J. Košinskė

Gražią lapkričio penktadienio popietę Vainuto gimnazijos Bikavėnų skyriuje susirinko net  keturios kartos - mokiniai, tėvai, seneliai ir prosenelis. Kasmet organizuojamoje tradicinėje šventėje dalyvavo Vainuto gimnazijos direktorius A. Jonikas su administracija, taip pat  Bikavėnų kaimo bendruomenės nariai.

Susirinkusius svečius pasveikino mokytoja J. Košinskė ir paprašė tylos minute pagerbti išėjusius amžinybėn senelius ir prosenelius. Programą pradėjo V. Grigalienės paruošti pirmokėliai. Kadangi šventės tema buvo grybai, visi mokiniai vaidino J. Marcinkevičiaus „Grybų karą“, o salė ir jos langai buvo išpiešti ir papuošti grybų karo personažais. Labai gražiai nuskambėjo dainelė „Baravykas – grybų karalius“. Taip pat mokiniai dainavo ir kitas daineles anglų bei lietuvių kalbomis. Neatsiliko ir patys mažiausi, jie taip pat deklamavo eilėraštukus apie rudenį ir dainavo dainelę.

Paminint etnografinius metus istoriją apie bulvės kelią tarmiškai papasakojo D. Būdvytytė ir trečiokai. Ketvirtokas N. Bagdonas minė mįsles apie grybus ir daržoves, o prizai buvo konservuotos daržovės. Tėvų tarybos pirmininkė G. Dirgėlienė su mokinių mamomis ir bibliotekininke dainavo linksmas daineles apie rudenį. Renginio pabaigoje buvo apdovanoti visi jame dalyvavę seneliai ir prosenelis.

Švente džiaugėsi ir gimnazijos direktorius, padėkojęs mokiniams už nuoširdžią programą ir padovanojęs loginį žaidimą „Lietuva“. Pavaduotojai ugdymui L. Barakauskienė ir M. Surplys atvežė mokiniams mero V. Laurinaičio dovanotus saldainius ir savo pyragą. Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro darbuotoja N. Stanelienė pasveikino su gražiu rudenėliu ir padovanojo pintinėlę grybų.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?