Bendruomenės galvos skausmas - bibliotekininkė

2015-11-26, Stasys BIELSKIS
Daugelis Ramučių bendruomenės narių mano, kad L. Rupainienė tyčiojasi iš bendruomenės.
Daugelis Ramučių bendruomenės narių mano, kad L. Rupainienė tyčiojasi iš bendruomenės.

Praėjusį penktadienį Ramučių kaimo bendruomenės namų salėje buvo pilna žmonių. Į bendruomenės, kuriai beveik vienerius metus vadovauja Lijana Jagintavičienė, susirinkimą ramutiškiai pasikvietė ir Šilutės rajono savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį. Mat tiek Ramučiuose jau susikaupė problemų, kad prireikė net aukščiausios rajono valdžios pagalbos...

Pirmiausia bendruomenės pirmininkė L. Jagintavičienė padėkojo ramutiškiams, labiausiai pagelbstintiems bendruomenės veikloje.

Meras V. Laurinaitis sakė ne pirmą kartą besilankantis Ramučių bendruomenėje - jis buvo čia atvykęs ir vadovaudamas asociacijai „Lamatos žemė“, kai gavus projektinių lėšų buvo remontuojamas buvusios mokyklos dviaukštis pastatas, dabar tapęs bendruomenės namais.

Pasak mero, dokumentai - ne saldainis

„Aš žinau bene pagrindinę jūsų problemą, kad buvusi bendruomenės pirmininkė Laima Rupainienė negrąžina bendruomenės dokumentų, – kalbėjo V. Laurinaitis. – Nežinau, nesugalvoju tokiam įvykiui jokio pavadinimo, negali taip būti... Vienintelis variantas – rašyti policijai raštą, kad prašote paimti dokumentus. Jie reikalingi ne tik bendruomenei, bet ir asociacijai „Lamatos žemė“, kadangi kartą per metus, penkerius metus iš eilės, reikia tikrinti šios bendruomenės namus, nes „Lamatos žemė“ vykdo priežiūrą. O tam reikia dokumentų. L. Rupainienė yra savotiškas žmogus – tokių žmonių labai reta... Bet tokių, kad neatiduotų dokumentus, nežinau, netelpa nė į jokią logiką, tai nesuprantama. Juk dokumentas yra ne saldainis... Reikia, kad parašytumėte policijai, tada aš susisiekčiau su policijos komisaru ir prašyčiau, kad pareigūnai važiuotų pas ją ir padarytų dokumentų poėmį. Juk nei aš pas ją nuvažiuosiu, nei Lijana, o policija tai gali padaryti“.

Meras V. Laurinaitis sakė nesuprantantis, kaip L. Rupainienė su tokiais principais gali dirbti Ramučių bibliotekoje ir teikti paslaugą bendruomenei – juk ji privalo su visais bendrauti. Ramučių seniūnaitė Dalia Minkevičienė replikavo mačiusi, kad vasarą tik du žmonės telankė biblioteką.

„Bibliotekoje turi būti kažkokia veikla, rengiamos parodėlės, kviečiami vaikai į šventinius renginius, - teigė seniūnaitė. - Prieš biblioteką yra erdvus koridorius, kuriame galėtų vykti įvairiausi renginukai, bet to nėra. Aš ramutiškių esu įgliota pasakyti, kad kol L. Rupainienė dirbs, ramutiškiai boikotuoja biblioteką – neis ir ten jų nebus“.

Meras patarė ramutiškiams parašyti Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorei Daliai Užpelkienei raštą, kuriame nurodytų, kodėl jų netenkina L. Rupainienės darbas.

Kita problema, apie kurią kalbėta susirinkime, didžiulio bendruomenės pastato šildymas šaltuoju metų laiku. Meras sakė, kad elektriniu šildytuvu būtų galima šildyti tik bibliotekos patalpas, aišku, prieš tai susitarus su D. Užpelkiene.

Gardamo seniūnas Tomas Balčytis teigė norintis gauti nors vienu viešuosius darbus atliekančiu vyru daugiau - tada pastarasis galėtų dirbti bendruomenės namų katilinės kūriku.

Meras V. Laurinaitis prisiminė, kaip klausęs tuometės bendruomenės pirmininkės L. Rupainienės, ar nebus problemų su pastato šildymu išgriovus jame krosnis ir įrengus šildymą radiatoriais iš katilinės. L. Rupainienė teigusi, kad jokių problemų nekils, viskas iš anksto esą aptarta. O dabar ji dažniau serga nei būna darbo vietoje – ir dingo su visais bendruomenės dokumentais.

„Šilokarčema“ vakar pabandė su L. Rupainiene susisiekti telefonu, deja, kaip ir kitiems, iki šiol jai skambinusiems, nepavyko. Ji nepakėlė laidinio telefono ragelio, o į mobiliuosius skambučius irgi neatsakė.

Ramučių bendruomenės nariai dar aptarė bažnyčios stogo remonto darbus, medžių išgenėjimą, nes jie paslepia šį architektūros paminklą, ir kitus aktualius klausimus.

Bibliotekos direktorės komentaras

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė D. Užpelkienė „Šilokarčemai“ pranešė, kiek L. Rupainienė dirbo ir kiek „atostogavo“. Pasak D. Užpelkienės, pernai (iki gruodžio 25 d.) ši bibliotekininkė dirbo 172 kalendorines dienas, nedirbo 161 dieną. Šiais metais L. Rupainienė sirgo 126 dienas.

„Mums būtų svarbi Ramučių bendruomenės narių raštiška nuomonė, ar biblioteka Ramučiuose yra reikalinga, ar problema yra tik bibliotekininkės L. Rupainienės pareigų atlikimas? – teigė D. Užpelkienė.

Pasak jos, viešosios bibliotekos specialistai kontroliavo L. Rupainienės darbą dviejose išvykose - balandžio 16-ąją ir rugsėjo 22-ąją d. Rasta situacija, kad bibliotekininkė L. Rupainienė netiksliai pildė bibliotekos darbo dienoraštį, neteisingai naudojosi LIBIS skaitytojų aptarnavimo posisteme, todėl jai surengtas pakartotinas  apmokymas viešojoje bibliotekoje. L. Rupainienė dėl nustatytų darbo trūkumų rugsėjo 23-iąją parašė D. Užpelkienei pasiaiškinimą ir pažadėjo rastus trūkumus kuo skubiau ištaisyti. Su L. Rupainiene apsiribota pokalbiu, dalyvaujant tikrinusiems specialistams. Tačiau nuo š. m. spalio 1 dienos iki lapkričio 25-osios L. Rupainienė vėl turi nedarbingumo pažymėjimą.


Foto galerija

Su Ramučių gyventojais bendravo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir bendruomenės pirmininkė Lijana Jagintavičienė.Gardamo seniūnas Tomas Balčytis dėkojo ramutiškiams už aktyvią kaimo bendruomenės veiklą ir prašė mero dar vieno viešuosius darbus atliekančio vyriškio, kuris galėtų dirbti dviejų aukštų pastato katilinėje.Ramučių seniūnaitė Dalia Minkevičienė replikavo mačiusi, kad vasarą tik du žmonės telankė biblioteką.Romualdas Višinskas siūlė išsiaiškinti, ar Ramučių bendruomenės pastatui LESTO nėra nustačiusi per didelę elektros galią, jeigu ji būti mažesnė, pigiau kainuotų.

Straipsnio komentarai

as2016-05-11
baisu,kai iš visos bendruomenės tyčiojasi vienas žmogus. Pati mačiau, kaip ji važinėja, po parduotuves laksto. Neatrodo serganti. Gėda turėtų būti negražinti dokumentų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Prudas2015-12-03
Nebus oi nebus Rupainienei-ramybes,neiseis ji is Gydyklu,yvarys jai infarkta Minkeviciene.Ji tai ta -moka.Geriau Rupainiene -Pasiduok ,issaugosi -sveikata. O be sveikatos busi niekam -nereikalinga. Ziurek ,kokia Dalia -energinga, Todel,kad sveika,-negeria,neruko svetimu vyru nevilioja ir jai reikia vadovaut,-SAunuole -SENIUNAITE - valstiete,visai kaip POZINGIS. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jooo...2015-11-27
jurga, ... kuo Minkevicienes problemos trukdo Rupainienes darbui - nedarbui??? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
arunis2015-11-27
ponas virgis galetu buti bibliotekos vedeju Komentaras patinka Komentaras nepatinka
arunis2015-11-27
ponas virgis galetu buti bibliotekos vedeju Komentaras patinka Komentaras nepatinka
zinute2015-11-27
Jeigu žmogus pripažįsta klaida tai nėra blogai, ......tik Laimutei jau nė Švėkšna nepadės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Bugis2015-11-27
Bet tai kai Lijana gražumo. Dieve, dieve, būčiau aš jaunesnis bent šiek tiek. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jurga2015-11-27
visi tik purva moka pilti jai zmogus serga tai ka jau darbo dirbt negali visko reikia atsisakyti ,ota tipo ponia Minkeviciene prasigerus, vazinejas girta ir ikelia nepataiko sveksnoj kiek guleju tokie ir dirbt negali tada..ir beto jusu straipsnis labai daug klaidu turi ! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nina2015-11-26
Mieli Ramutiškiai, gal nupirkite poniai Laimutei kelialapį į sanatoriją, kad sveikatą pataisytų? Gal pagerėjus jai sutvarkys ir dokumentus, tuomet nereikėtų nieko kaltinti dėl savo atlaidumo darbe.
p.s. gerai perskaitykite straipsnį ir supraskite, kam reikalingi dokumentai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
žaneta2015-11-26
Biblioteka kaimui labai reikalinga, tik problema yra L.Rupainienė, kuri pastoviai serga. Nei pati dirba,nei kitam žmogui šios darbo vietos užleidžia. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
olegas2015-11-26
L. Rupainiene- tokio bjauraus charakterio moters svietas dar nemate. prisiveike budama pirmininke -ismete, tai ir toliau nevykdo nei isipareigojimu nei pareigu. dangsto savo aferas. reikalingas tarnybinis patikrinimas jai ir jos bendrazygiams, tegu atsako uz savo veikima pries istatymus arba tycinius neveikimus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
VR2015-11-26
Šis konfliktas garbės nedaro niekam. Įkirus visuomenės veikėjos lindimas žmonėms " į akis" ir neatneša didelės politinės naudos.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Greiciau2015-11-26
Greiciau bendruomenes galvos skausmas Lijana, be reikalo jai patikejot bendruomenes vaira. Neapses ji visu kedziu... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?