Nuskambėjo Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio 20-asis gimtadienis

2014-11-04, Gerda BELOKOPYTOVA
Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ugdytiniai direktorei Z. Lydekienei įteikė ypatingą dovaną.
Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ugdytiniai direktorei Z. Lydekienei įteikė ypatingą dovaną.

Spalio 31 dieną Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio bendruomenė minėjo neeilinę – 20 gyvavimo metų sukaktį. Tiesa, būta ir itin didelių pokyčių, bet su viskuo susitvarkyta puikiai. Prabėgę du dešimtmečiai buvo kupini nuostabių akimirkų, džiugių dienų, ir, žinoma, pripildyti mažųjų nausmiestiškių šėlionių. Tokia buvo ir 20-mečio šventė, kupina gerų emocijų, smagių staigmenų ir geros nuotaikos.

Šios ugdymo įstaigos koridoriuose taip pat šurmuliavo šventė – mat buvo įvairiuose papuošimuose sukomponuotos nuotraukos su čia besimokiusiais ar besidarbuojančiaisiais. Kiekvieno atėjusiojo laukė ir staigmenėlė – prisiminimas apie vykusią šventę. Dovanėles kiekvienam svečiui įteikė ketvirtokės Guoda ir Rugilė.

O šventinė programa pradėta neįprastai – koncertine pamoka – mažųjų ugdytinių pasirodymais, kuriuos paruošė Dalia Svirskaitė ir Virginija Šiaudvytienė. Mažieji mokyklos-darželio ugdytiniai ir šoko, ir dainavo, ir eiles deklamavo. Dainas dovanojo ir buvusi mokyklos-darželio auklėtinė Vygailė Vilčiauskaitė. O žiūrovai, kurių susirinko išties nemažai, negailėjo aplodismentų. Tądien į šią mokyklą-darželį sugrįžo buvę auklėtiniai ir darbuotojai, taip pat atvyko ir gausus būrys sveikintojų.

Tas vingiuotas kelias 20-mečio link

Mokyklos–darželio istorijos fragmentus paminėjo mokinukės Guoda ir Rugilė. Mergaitės sakė, kad įstaigoje šiuo metu dirba 12 mokytojų, 4 auklėtojos, yra logopedė, anglų kalbos mokytoja, socialinė pedagogė, veikia biblioteka. „Čia mus gera ir smagu mokytis“, - sakė mergaitės.

O dviejų dešimtmečių įstaigos gyvavimo istoriją, ne tik džiugias akimirkas, bet ir sunerimti privertusius įvykius, pristatė įstaigos direktorė Zofija Lydekienė. Juk kiekvieni metai atnešė naujų išbandymų, o kartu su naujovėmis teko įveikti ir nemažai iššūkių. Tačiau įstaigos bendruomenei su viskuo pavyko susitvarkyti ir štai – jau 20-ąjį gimtadienį mini visi kartu. Tiesa, tiek pat, 20 metų, jam vadovauja ir pati Z. Lydekienė.

 „Mokyklos-darželio istorija susideda iš šimtų mažyčių istorijų, kurias rašė ir teberašo buvę ir esami ugdytiniai, auklėtojai ir mokytojai. 1989 metais buvo pastatytas 140 vietų lopšelis-darželis. Tačiau laimė šypsojosi neilgai. 1992 metais, sumažėjus vaikų skaičiui, dauguma grupių uždarytos. Tuometės vidurinės mokyklos direktorius Jonas Jatautas į laisvas patalpas komplektavo pradines klases. Darželis prijungtas prie vidurinės mokyklos. 1994 m. mokinių skaičius didėjo, todėl buvusiose darželio patalpose pilnai įkurdinta pradinė mokykla. Vyko įstaigos reorganizacija. Įstaigai suteiktas mokyklos-darželio statusas. Tais pačiais metais mokyklai-darželiui vadovauti paskirta aš.

Tapome atskira švietimo institucija. Kūrėmės sunkiai, bet su dideliu entuziazmu. Vaikų skaičius vis didėjo, todėl įsteigėme priešmokyklinę grupę. Dėl išaugusio mokinių skaičiaus 1996-aisiais ir 2003-aisiais mokiniai mokėsi dviejose pamainose. 2012-aisiais mokinių skaičius vėl mažėjo. Palietė etatų mažinimas. Tais pačiais metais mokyklai-darželiui prijungtas Šylių skyrius su dviem jungtinėmis klasėmis. Šiuo metu mokykloje-darželyje suformuotos dvi mišraus amžiaus grupės, viena priešmokyklinė grupė, sukomplektuotos penkios pradinės mokyklos klasės. Iš viso įstaigą lanko 155 ugdytiniai. Esame netipinė įstaiga, todėl daug ką turime pritaikyti.

Mokyklos stenduose nuolat atnaujinami mokinių laimėjimai, padėkos, čia dirba kvalifikuoti, atestuoti pedagogai, įstaigos ugdytiniai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Kartu su miestelio bendruomene dalyvaujame šventiniuose renginiuose. Kasmet rašomi metraščiai. Turime savo atributiką: emblemą, vėliavą, himną. Mokiniai įsigijo uniformas, tėvų pagalba nupirkti rūbai choro dalyviams.

Įstaiga bus gyva tol, kol skambės mokinukų balsai, kol skambutis kvies į pamokas, kol pedagogai ves ugdytinius žinių klaidžiu keliu“, - mokyklos-darželio 20-ties metų istoriją pristatė įstaigos direktorė.

Įstaigos gyvavimo 20-mečio šventė buvo kupina staigmenų ne tik žiūrovams, bet ir mokyklos-darželio bendruomenei. Muzikinius kūrinius atliko Sonata Vilčiauskienė ir Dalia Svirskienė. Sveikinimo žodžius atsiuntė ir buvę mokyklos-darželio bendruomenės nariai. Tądien sugrįžo ir du pirmosios mokyklos-darželio laidos auklėtiniai Laura Narkienė ir Leonas Galdikas. Dovanomis ir gėlių jūra mokyklos-darželio bendruomenę apipylė kolegos, kaimynai iš Katyčių, Šylių, Žemaičių Naumiesčio, Šilutės, Vainuto ir t. t. O kiek daug prasmingų žodžių suskambėjo. Gerumas tiesiog sklandė ore.

Tądien buvo atliktas ir Jadvygos Jaunienės sukurtas himnas. Į sceną bendrai dainai lipo ir visas mokyklos-darželio kolektyvas.

Išskirtiniai apdovanojimai

20-mečio proga Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio darbuotojams buvo įteiktos ir padėkos, įvertinančios išskirtinį ir išties sunkų jų darbą.

Šilutės r. Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis įteikė savivaldybės skirtą padėką už aktyvią ir prasmingą veiklą buriant bendruomenę bei tradicijų puoselėjimą direktorei Zofijai Lydekienei. Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės padėkas įteikė vyr. specialistė Vida Nemanienė. Taigi už iniciatyvumą, kūrybiškumą, mokėjimą sutelkti bendruomenę ir bendrų tikslų siekimą apdovanota pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčiauskienė, taip pat padėkos įteiktos logopedei Genovaitei Mockienei, auklėtojoms Alvyrai Kaulienei ir Milanai Macijauskaitei, mokytojoms Daivai Jokubaitienei, Ritai Judžentienei, Nijolei Zdanavičienei, Dalytei Insodienei ir Žanetai Danienei.

Mokyklos-darželio direktorė Z. Lydekienė įteikė ypatingus padėkos raštus – žmonėms, šioje įstaigoje išdirbusiems 20 metų. Taigi apdovanotos Ilona Milerienė, Stasė Navardauskienė, Birutė Žymančienė, Nijolė Ramanauskienė, Loreta Šernienė, Alma Bartkienė, Egidijus Vingis.

O koks gimtadienis be šventinio torto? Šios šventės režisierei S. Vilčiauskienei ir mokytojai D. Svirskaitei atliekant dainą atvežtas didžiulis 20-mečio tortas, papuoštas fejerverkais.

Šventinis šurmulys dar ilgai netilo. Mokyklos-darželio direktorė ir meras kieme pasodino Sibiro eglės sodinuką, o susirinkusieji skanavo šventinį tortą ir dalijosi prisiminimais.

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?