Pagėgių savivaldybėje pasieniečiai sulaikė rusiškų rūkalų krovinį ir keturis su juo susijusius asmenis

2015-11-24, VSAT Pagėgių rinktinės inf.

Pasieniečiai Pagėgių savivaldybėje sulaikė pusšešto tūkstančio pakelių rusiškų cigarečių bei tris lietuvius ir Rusijos pilietį, siejamus su kontrabandos gabenimu. Į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų rankas prie Nemuno, kuriuo eina siena su Rusija, taip pat pateko keturratis motociklas bei lengvasis automobilis.

Sekmadienį VSAT Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus, Specialiosios paskirties ir Bardinų užkardų pareigūnai Pagėgių savivaldybėje esančiame Šereitlaukio miške pastebėjo nuo Nemuno į Lietuvos gilumą važiuojantį keturratį motociklą. Nemunu čia eina siena su Rusija. Keturračiu buvo gabenamos kelios dėžės. 

Motociklui nuvažiavus Pagėgių savivaldybės Pempynės kaimo link, netoliese esančioje miško aikštelėje užfiksuotas stovintis automobilis „Audi A3“. Į šią mašiną du asmenys netrukus ėmė krauti keturračiu atgabentą krovinį. 

Įvykio vietoje pasieniečiai sučiupo keturračio vairuotoją, 29-erių Pagėgių gyventoją, ir sprukti mėginusį jo bendraamžį, taip pat iš Pagėgių. Abu jie neseniai paleisti iš įkalinimo įstaigos, į kurią pateko teismui skyrus laisvės atėmimo bausmes už kontrabandą. 

Keturračio „Yamaha Grizzly“ galinėje dalyje buvo keturios juoda plėvele aptrauktos dėžės cigarečių. Šalia stovėjusiame automobilyje „Audi A3“ rastos dar dvi gamyklinės pakuotės rūkalų. Iš viso į pasieniečių rankas pateko 3 tūkst. pakelių cigarečių „Winston Blue“, pažymėtų rusiškais akcizo mokesčio ženklais. 

Apylinkes tikrinę pasieniečiai už pustrečio kilometro nuo sulaikymo vietos, ties Šereitlaukio kaimu, dar sučiupo 33 metų Pagėgių gyventoją, kuris, manoma, prisidėjo gabenant kontrabandines cigaretes. 

Netrukus Nemune pastebėta nuo Rusijos kranto Lietuvos teritorijos link plaukianti guminė valtis su varikliu, kurioje matėsi sukrautos dėžės. Valtyje užfiksuoti du asmenys. Pasieniečiai leido plaukiojimo priemonei pasiekti Lietuvos krantą ir tuomet ėmėsi aktyvių sulaikymo veiksmų. Valtyje buvę du asmenys šoko į Nemuną. Vieną bėglį, 33 metų Rusijos pilietį, VSAT pareigūnai sučiupo, o jo bendrininkui pavyko pasprukti. 

Rusišku registracijos numeriu paženklintoje kontrabandininkų valtyje pasieniečiai rado keturias dėžes cigarečių „Winston Blue“. Dar vieną dėžę sprukdamas kontrabandininkas buvo išmetęs į vandenį. 

Iš viso VSAT pareigūnai abiem sulaikymų atvejais perėmė 5,5 tūkst. pakelių cigarečių. Rūkalai ir transporto priemonės saugomi Pagėgių rinktinėje, kurios pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo. Keturi sulaikytieji po apklausų uždaryti į areštinę. 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

As2015-11-26
Malacai tik negerai kad kliuvo
Koke valdzia tokie ir mes kaip galima pragivent uz 300 e
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantino metu jaučiate nerimą?