Už kontrabandą sulaikyto pagėgiškio namuose rasta rusiškų cigarečių ir šovinių

2015-11-25, VSAT Pagėgių rinktinės inf.

Po sekmadienį surengtos operacijos, kai VSAT pareigūnai prie sienos su Rusija sulaikė pusšešto tūkstančio pakelių rusiškų cigarečių, tris lietuvius ir Rusijos pilietį, Pagėgių rinktinės pasieniečiai atliko papildomus ikiteisminio tyrimo veiksmus ir aptiko svarbių dalykų. Be to, teismas tris iš sulaikytųjų leido suimti dviem mėnesiams, vieną - 10 dienų.

Pirmadienį VSAT Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai atliko kratą vieno su kontrabandiniu kroviniu, įtariama, susijusio ir sulaikyto 33-ejų pagėgiškio gyvenamosiose ir pagalbinėse patalpose. VSAT pareigūnai čia rado 6 į polietileną įvyniotas dėžes, kuriose buvo 3 tūkst. pakelių cigarečių „Winston Blue“ su rusiškomis  banderolėmis.

Ten pat pasieniečiai aptiko keturis universalius medžioklinius šovinius, vieną stambaus kalibro kovinį šovinį bei kitų daiktų, turinčių reikšmės ikiteisminiame tyrime.

Antradienį Tauragės rajono apylinkės teismas du pasieniečių sulaikytus 29-erių pagėgiškius ir 33-ejų Rusijos pilietį leido suimti dviem mėnesiams, 33-ejų pagėgiškis suimtas dešimčiai dienų.

Šis ikiteisminis tyrimas pradėtas po to, kai sekmadienį VSAT Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus, Specialiosios paskirties ir Bardinų užkardų pareigūnai Pagėgių savivaldybėje esančiame Šereitlaukio miške pastebėjo nuo Nemuno į Lietuvos gilumą važiuojantį keturratį motociklą. Nemunu čia eina siena su Rusija. Keturračiu buvo gabenamos kelios dėžės.

Motociklui nuvažiavus Pagėgių savivaldybės Pempynės kaimo link, netoliese esančioje miško aikštelėje užfiksuotas stovintis automobilis „Audi A3“. Į šią mašiną du asmenys netrukus ėmė krauti keturračiu atgabentą krovinį.

Įvykio vietoje pasieniečiai sučiupo keturračio vairuotoją, 29-erių Pagėgių gyventoją, ir sprukti mėginusį jo bendraamžį, taip pat iš Pagėgių. Abu jie neseniai paleisti iš įkalinimo įstaigos, į kurią pateko teismui skyrus laisvės atėmimo bausmes už kontrabandą.

Keturračio „Yamaha Grizzly“ galinėje dalyje buvo keturios juoda plėvele aptrauktos dėžės cigarečių. Šalia stovėjusiame automobilyje „Audi A3“ rastos dar dvi gamyklinės pakuotės rūkalų. Iš viso į pasieniečių rankas pateko 3 tūkst. pakelių cigarečių „Winston Blue“, pažymėtų rusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Apylinkes tikrinę pasieniečiai už pustrečio kilometro nuo sulaikymo vietos, ties Šereitlaukio kaimu, dar sučiupo 33 metų Pagėgių gyventoją, kuris, manoma, prisidėjo gabenant kontrabandines cigaretes.

Netrukus Nemune pastebėta nuo Rusijos kranto Lietuvos teritorijos link plaukianti guminė valtis su varikliu, kurioje matėsi sukrautos dėžės. Valtyje užfiksuoti du asmenys. Pasieniečiai leido plaukiojimo priemonei pasiekti Lietuvos krantą ir tuomet ėmėsi aktyvių sulaikymo veiksmų. Valtyje buvę du asmenys šoko į Nemuną. Vieną bėglį, 33 metų Rusijos pilietį, VSAT pareigūnai sučiupo, o jo bendrininkui pavyko pasprukti.

Rusišku registracijos numeriu paženklintoje kontrabandininkų valtyje pasieniečiai rado keturias dėžes cigarečių „Winston Blue“.

Dar vieną dėžę sprukdamas kontrabandininkas buvo išmetęs į vandenį.

Iš viso VSAT pareigūnai tuomet abiem sulaikymų atvejais perėmė 5,5 tūkst. pakelių cigarečių.

Pagėgių rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

supratau2015-12-03
kaziols tai muset tu stasy
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Stasys 2015-12-03
Jus tokie net nepasirodote baisonai tik liezuviu ir makaloti mokate oziai!!!!!!!!!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Stasys 2015-12-03
Ka cia nx pridavinejat kaziolai su tom pavardem.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Bugis2015-11-27
Po kiek kulipkos dabar? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
supratau2015-11-26
jo jo jos
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nesupratau2015-11-25
Tai ką ten tokius sulaikė? Komskiukus gal? Ar Špečkauskiuką? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?