Usėniškių sodybos kieme įžiebtas 41 moliūgas-žibintas

2014-11-04, Gerda BELOKOPYTOVA
Vitos ir Tomo Girdvainių sodyba spalio 31-osios vakarą buvo apšviesta ypatinga moliūgų-žibintų šviesa.
Vitos ir Tomo Girdvainių sodyba spalio 31-osios vakarą buvo apšviesta ypatinga moliūgų-žibintų šviesa.
Spalio 31-osios vakarą ne tik Švėkšnos miestelis pasipuošė gražuolių moliūgų šviesa. Tą patį vakarą usėniškių Vitos ir Tomo Girdvainių sodyboje suspindo net 41 moliūgas-žibintas. Noras kitaip paminėti vis labiau į lietuvių gyvenimą įsibraunančią Helovino šventę paskatino imtis šio išties sunkaus darbo – moliūgų skaptavimo.

Pasiruošimas spalio 31-ajai vyko net dvi dienas. Juk ne tik moliūgus reikėjo į kiemą atnešti, bet ir kiekvieną vis kitokiu raižiniu papuošti. Visa tai pareikalavo visų Girdvainių šeimos narių pastangų. Moliūgus skaptavo ne tik Vita ir Tomas, bet ir mažosios jų dukrelės, kurioms 7-eri ir 11-a metų.

Vita pasakojo, kad vyriausioji dukra, šiuo metu besimokanti 5-oje klasėje, pirmoji pademonstravo moliūgų pjaustymo ypatumus. „Ji tai buvo dariusi mokykloje, todėl žinojo, kaip vyksta šis gana sudėtingas procesas“, - sakė Vita.

Taigi nieko nelaukdami visa šeima kartu ėmėsi darbo ir nė nepastebėjo, kad jau paruošė net 41 moliūgą-žibintą. „Pačios mergaitės puošė kiemą, dėliojo moliūgus tiek didelius, tiek mažus ten, kur joms atrodė gražiau. Aš tik padėjau žvakeles uždegti. Visa kita – dukrelių nuopelnas“, - džiaugsmo neslėpė mergaičių mama.

Paklausti, iš kur gavo šitiek moliūgų, Girdvainiai sakė, kad iš sėklų juos užsiaugino savame darže.

Usėniškiai neslėpė, kad vakaro tamsoje įžiebti moliūgai-žibintai kėlė ypatingą nuotaiką. „Išėjome pasigrožėti jais visa šeima kartu. Vaizdas išties buvo nepakartojamas“, - sakė Vita.

Gražiosiomis geltonšonėmis daržovėmis džiaugėsi ne tik šeima. Jie traukė ir praeivių žvilgsnius.

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?