Lietuvoje stiprėja vėjas, pirmadienį stichijos galią pajus pajūris, uostas ruošiasi laivybos stabdymui

2015-11-29, 15min.lt
L. Sėlenienės nuotr. / Audra
L. Sėlenienės nuotr. / Audra

Sinoptikai perspėja, kad sekmadienį stiprėjantis vėjas pirmadienį dar labiau sustiprės, o jūroje jis gali pasiekti iki 32 metrų per sekundę. Sinoptikas Vytautas Sakalauskas sako, jog stipriausias vėjas pūs Baltijos jūroje.

„Vakaruose jau stiprėja vėjas ir prie jūros jis jau pasiekė 15 metrų per sekundę ir toliau stiprės. Rytoj rytą vakarų Lietuvoje kai kur iki 21–26 metrų per sekundę, o štai prie jūros – virš jūros jis turėtų įsismaginti iki 28–32 metrų per sekundę. Taigi, stipriausias vėjas turėtų būti virš jūros, o pakrantėje irgi 28 – kai kur 35 metrai per sekundę, taip, tai stiprus vėjas“, – LRT radijui sakė V.Sakalauskas.

Anot jo, pirmoje pirmadienio nakties pusėje temperatūra išliks artima nuliui, o didesnėje šalies dalyje – teigiama.

Sinoptikė Alva Nagelytė sakė, kad sekmadienio sniegą ir šlapdribą pirmadienį išstums stiprus vėjas ir lietus, o kitą ketvirtadienį ateis daugiau šilumos.

„Pirmadienis bus labai vėjuotas su gana intensyviais krituliais, naktį jie gausesni bus vakariniuose rajonuose, rytą ir dieną – rytiniuose rajonuose, o stipriausi vakariniai vėjai pūstelės rytą bei dieną. Pajūryje gūsiai gali sustiprėti net iki 25 metrų per sekundę ir kitur gūsiai taip pat bus pavojingi, svyruos tarp 15–20 metrų per sekundę. Nakties pradžioje dar rytiniuose rajonuose gali truputį pašalti – iki 1 laipsnio šalčio, o vakariniuose išliks apie 2–4 laipsnius šilumos. Rytą temperatūra kils ir svyruos apie 2–7 laipsnius šilumos, taigi, rytoj sniegas turėtų nutirpti“, – LRT radijui sakė A.Nagelytė.

Pasak jos, antradienį prognozuojamas lietus, sniegas, šlapdriba, tarpais pūs vakarų vėjas, jo gūsiai bus silpnesni nei pirmadienį, bet irgi stiproki – nuo 8 iki 13 metrų per sekundę, pajūryje – apie 15–17 metrų per sekundę. Nakties temperatūra bus artima nuliui, dieną – tarp 1–4 laipsnių šilumos, prie jūros – 6 laipsniai šilumos.

„Trečiadienis bus ramesnis, naktį kritulių nenumatoma, temperatūra silpnai neigiama, dieną svyruos apie 1–5 laipsnius šilumos. Na, o ketvirtadienį į Lietuvą su lietumi plūstelės stipri šilumos banga ir jau dieną temperatūra kils nuo 4 iki 9 laipsnių šilumos“, – sakė sinoptikė.

„Rytiniuose rajonuose sniegas nelabai skubės tirpti, diena bus nelabai šilta. Temperatūra rytiniuose rajonuose svyruos tarp 0–1 laipsnio šilumos, o vakarų Lietuvoje numatoma apie 2–3 laipsnius šilumos. Prie jūros vakarėjant sušils iki 7 laipsnių šilumos“, – sakė A. Nagelytė.

Anot jos, antroje dienos pusėje vakarinius rajonus pasieks nauja kritulių zona, apie vidurdienį vidurio Lietuvoje trumpam gali pragiedrėti, pūs pamažu stiprėjantis pietvakarių vėjas, prie jūros jo gūsiai sieks 15–19 metrų per sekundę.

Klaipėdos uostas pasiruošęs laivybos stabdymui

Sinoptikams perspėjant, jog pirmadienį Lietuvoje labai sustiprės vėjas, kuris jūroje gali viršyti 30 metrų per sekundę, Klaipėdos uostas ruošiasi galimam laivybos stabdymui. Uosto atstovė sako, kad sekmadienį laivyba vyksta įprastai.

„Visi uosto naudotojai, agentai perspėti, uosto tarnybos pasirengusios galimam vėjo sustiprėjimui, o kaip žinia, esant 20 metrų per sekundę vėjui, laivai įvedami ir išvedami uosto kapitono leidimu. Dabar laivyba nėra sustabdyta“, – BNS sakė Klaipėdos jūrų uosto direkcijos atstovė ryšiams su visuomene Nijolė Dvarionaitė.

„Kol kas laivyba vyksta įprastai, vėjas nėra labai stiprus, gūsiai siekia 15–17 metrų per sekundę, bet naktį jo stiprumas gali viršyti jau 20 metrų per sekundę, o dieną gali pasiekti 28–32 metrų per sekundę“, – pridūrė ji.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?