Pamario pagrindinei mokyklai – išskirtinis apdovanojimas

2014-11-04, Gerda BELOKOPYTOVA
Štai toks vardinis ženklas dvejus metus puoš Pamario pagrindinę mokyklą.
Štai toks vardinis ženklas dvejus metus puoš Pamario pagrindinę mokyklą.
Šilutės Pamario pagrindinė mokykla sulaukė džiugios žinios, kurios mokyklos bendruomenė laukė daugiau nei dvejus metus. Pasirodo, ši mokykla tapo vienintele, gavusia specialų pažymėjimą ir pelniusia Olweus mokyklos (besilaikančios prieš patyčias nukreiptų principų) vardą.

„Mūsų mokyklai tai yra tikrai neeilinis įvykis. Šito rezultato siekėme kiek daugiau nei dvejus metus. Įdirbis padarytas ir pas mus jau atkeliavo pažymėjimas, liudijantis, kad 2014 m. pavasarį vykdyto audito metu mokykla dokumentais patvirtino, jog laikosi Olweus programos standarto reikalavimų ir todėl yra pripažinta Olweus mokykla“, - „Šilokarčemai“ pasakojo Pamario pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Bendžius. Žinia, jau vien tai, kad mokyklos vadovybė nusprendė visais įmanomais būdais užkirsti kelią patyčioms – sveikintinas dalykas. Ne paslaptis, kad šiuo metu mokyklos tampa ne tik mokslo žinių šaltiniu, bet ir patyčių prieš bendraamžius vieta. Čia vaikai praleidžia didžiąją dienos dalį, todėl labai svarbu, kad laikas, praleistas mokykloje, būtų be patyčių.

Olweus programa. Kas tai?

Olweus programa – tai patyčių prevencijos programa. Mokykla, norėdama gauti šį vardą, privalo vykdyti sistemingą pokalbių patyčių tema su mokiniais klasėse ir individualiai organizavimą, pertraukų metu nuolat turi budėti suaugusieji, būtina palaikyti nuolatinį dialogą su mokinių tėvais apie mokyklos veiklą, nukreiptą prieš patyčias. Taip pat reikia mokinių savivaldos susirinkimų metu nagrinėti patyčių temą, kasmet organizuoti anoniminę mokinių apklausą Olweus klausimynu patyčių reiškinio dinamikai mokykloje stebėti. Negana to, būtina kasmet atnaujinti mokyklos patyčių prevencijos kokybės užtikrintumo planą.

Specialus pažymėjimas ir vardinis Olweus ženklas suteikiamas tuomet, kai mokyklos bendruomenė laikosi prieš patyčias nukreiptų principų, atitinkančių minėtosios Olweus patyčių prevencijos programos standarto ir jos kokybės užtikrinimo sistemos reikalavimus. Vadovaudamasi jais mokykla vykdo sistemingą patyčių prevenciją ir sprendžia įtariamų ar patvirtintų patyčių atvejus.

Pasak mokyklos direktoriaus J. Bendžiaus, mokykla griežtai laikėsi programos reikalavimų. Buvo organizuojamas mokytojų ir kitų personalo narių darbas mokymosi ir supervizijų grupėse mokslo metų eigoje, naujiems darbuotojams organizuojami įvadiniai patyčių prevencijos programos mokymai. Taip pat J. Bendžius pasakojo, kad kartą per metus buvo kritiškai peržiūrima ir tobulinama suaugusiųjų budėjimo pertraukų metu sistema. Be to, buvo organizuojamos Olweus klasių valandėlės.

Šilutės Pamario pagrindinė mokykla yra pirmoji ir bene vienintelė mokykla, siekusi Olweus mokyklos vardo. Pasak J. Bendžiaus, šiuo metu tokio vardo siekia ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazija. Ženklas mokyklai suteiktas dvejiems metais. Po to reikės iš naujo pateikti dokumentus ir jei jie atitiks visus reikalavimus, mokyklai ir vėl bus skirtas šis vardas.

 


Straipsnio komentarai

Buve mokiniai2014-11-12
mūsų buvusi mokykla :) jūs šaunuoliai !!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vilma2014-11-11
Sveikinimai - Jūs šaunuoliai :) Taip ir toliau, džiaugiuosi dėl savo buvusios mokyklos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Violeta2014-11-11
Šaunuoliai !!!!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka