Sklandus Savivaldybės Tarybos darbas buvo baigtas interpeliacija merui

2014-11-04, Saulius SODONIS
Meras V.Laurinaitis (dešinėje) ir jo pavaduotojas Algirdas Gečas S.Skutulienės priekaištų klausė susimąstę.
Meras V.Laurinaitis (dešinėje) ir jo pavaduotojas Algirdas Gečas S.Skutulienės priekaištų klausė susimąstę.

Spalio 30 d. vyko eilinis, o tuo pačiu ir jubiliejinis, 50-asis VII šaukimo Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Visi jame pateikti sprendimai buvo priimti. Tačiau jau posėdžio pradžioje buvo galima justi vis didėjantį kai kurių politikų susirūpinimą rajono žmonėmis. Vėliau, jau baigiantis posėdžiui, Darbo partijos Šilutės skyriaus pirmininkas Saulius Stankevičius perskaitė nepasitikėjimo pareiškimą Šilutės r. savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu.

Susirūpinimas

Tarybos narė Stasė Skutulienė yra žinoma kaip turinti savo nuomonę bei poziciją Šilutės rajono politikė. Dažnai ji ją išsako komiteto posėdžių metu. Šį kartą Socialinių reikalų komiteto posėdžio metu politikė beveik nepasireiškė. Užtat dėmesio paprašė tik ką prasidėjus posėdžiui. S. Skutulienė priminė, kad dar rugsėjo mėnesį ji atkreipė Tarybos narių bei Savivaldybės administracijos vadovų dėmesį, jog prasidėjus Rusijos maisto produktų boikotui, reikėtų bandyti bendrai gelbėtis iš šios padėties. Ji tuomet siūlė, kad maisto produktai švietimo įstaigoms galėtų būti perkami iš vietos ūkininkų. Taip, jos nuomone, būtų galima padėti vieni kitiems. Tačiau tuomet tai buvo tik jos pasisakymas, į kurį niekas taip ir nesureagavo. Tad savo pasisakyme S. Skutulienė priekaištavo, kad nekreipiamas dėmesys į politikų siūlymus.

Šį kartą politikė kalbėjo ir apie atliekų surinkimo mokestį. Nors šiame Tarybos posėdyje buvo svarstomas tik šios rinkliavos kainų perskaičiavimas iš litų į eurus, tačiau tai buvo dingstis paklausti Tarybos narių, taip pat ir Savivaldybės administracijos, kodėl nors ir ne kartą kalbėta, vis dėlto nebuvo peržiūrėtas mažėjimo linkme šis mokestis.

Po S. Skutulienės pasisakymo žodžio paprašė ir Tarybos narys S. Stankevičius. Jis sakė, kad prieš kurį laiką kreipėsi į administraciją dėl atliekų surinkimo mokesčio mažinimo pačiai jautriausiai socialinei grupei – vienišiems neįgaliems asmenims. Tačiau iš Savivaldybės administracijos, anot politiko, gavo tik formalų atsakymą, o realių žingsnių jis nesulaukęs.

Į tai atsakė Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Pastarasis teigė, kad pastaruoju metu Savivaldybės darbuotojai siekia gauti 5 tūkstančius atliekų rūšiavimo konteinerių individualioms sodyboms. Juose bus rūšiuojamos stiklo, plastiko bei popieriaus atliekos. Tačiau jau lapkričio mėnesį Tarybai bus teikiamas svarstyti sprendimo projektas, kuriuo turėtų būti mažinamas komunalinių atliekų surinkimo mokestis fiziniams asmenis.  

Ir tik po šių pasisakymų prasidėjo Tarybos darbotvarkėje numatytų sprendimų priėmimas. Tiesa, būtų gražu, kad šis susirūpinimas gyventojais nebūtų vienkartinis rūpestis tik dėl artėjančių savivaldybių tarybų rinkimų.

Darbingas posėdis

Šiame posėdyje buvo svarstyti ir priimti 43 sprendimo projektai. Bemaž visi priimti vienabalsiai. Gal taip atsitiko todėl, kad didžioji jų dalis buvo labai formalūs, nes artėjant euro įvedimui reikėjo Tarybos sprendimais pakeisti jau nustatytas kainas. Ne vienam kilo klausimas, ar negalima tai padaryti vienu sprendimu, ir ar negalėtų tai būti padaryta vienu Vyriausybės sprendimu. Klaususiems buvo paaiškinta, kad tai būtina daryti norint nepažeisti galiojančių teisės aktų.

Tik sprendimas dėl būsimos vietos veiklos grupės steigimo sulaukė pasipriešinimo iš opozicijos – jie nedalyvavo balsavime. Tai susiję su miesto bendruomenių vystymui ir skatinimui skirtų Europos Sąjungos lėšų skirstymu. Šiuo sprendimu tik pradedama steigimo procedūra, tačiau dar posėdžio metu buvusiai opozicijai tai pasirodė nereikalinga.        

Politika

Išnagrinėjus visus teiktus projektų sprendimus Taryboje, žodžio paprašė Tarybos narys Šarūnas Laužikas. Jis trumpai perskaitė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos Taryboje pareiškimą. Juo paskelbė, kad nuo spalio 30 dienos keičiamas frakcijos pavadinimas. Nuo šiol ji vadinsis frakcija „Šilutės kraštas“.   

Žodžio paprašė ir S. Stankevičius. Jis sakydamas, kad niekas nedrįso perskaityti pareiškimo, šio darbo ėmėsi pats. Pareiškime buvo parašyta, kad po juo pasirašę Tarybos nariai pareiškia nepasitikėjimą Šilutės r. savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu. Taip pat pareiškime siūloma, kaip nurodyta Tarybos veiklos reglamente, sušaukti neeilinį Tarybos posėdį iki lapkričio 18 dienos. O tuo atveju, jei tai nebus padaryta, paskelbė, kad toks posėdis šaukiamas lapkričio 18 dieną, 14 valandą. Šį pareiškimą pasirašė konservatoriai Šarūnas Laužikas, Vincenta Bubilienė ir Birutė Kleinaitė, Darbo partijos atstovai Saulius Stankevičius, Algimantas Čeponis, Juozas Sauspreškis ir Darijus Pundžius, taip pat Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Virgilijus Pozingis, Genovaitė Kimbrienė ir Povilas Tunaitis.

Tarybos narys Steponas Kazlauskas paprašė paaiškinti, kokie to nepasitikėjimo motyvai. S. Stankevičius atsakė jam būdinga maniera: „Kadangi Steponą Kazlauską, Tarybos narį, pakankamai gerbiu, tad negalėčiau neatsakyti į jo klausimą. Tačiau jo partijos pasirinkimas tikrai nedaro jam garbės, ir motyvas vienas iš pagrindinių tas, kad partijos „Tvarka ir teisingumas“ vienas silpniausių, labiausiai neorganizuotų skyrių rajono Taryboje per šią kadenciją. Praktiškai visos koalicijos buvo sugriautos partijos „Tvarka ir teisingumas“ skyriaus arba išdavystėmis, arba perbėgimais. Tai nemanau, kad ši partija – rimtas partneris būnant koalicijoje. Taip pat gerbiu merą V. Laurinaitį kaip žmogų, tačiau kaip partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys nemanau, kad esat vertas šio posto. Ačiū“.

Po to žodį tarė ir nepasitėjimo pareiškimą išklausęs Šilutės rajono savivaldybės meras V. Laurinaitis. Jis sakėsi išgirdęs tai, kas jau tris savaites sklandė Šilutės padangėje. Meras kalbėjo, kad negali nuvažiuoti į kitą savivaldybę ir su kuo nors kalbėtis, nes niekas nežino, ar vėl kalbėsis su tuo pačiu meru po mėnesio. V. Laurinaitis sakė, kad tai nėra žaidimai ir veiksmai turėtų būti rimtai pasverti ir apgalvoti. Tad sakymas, kad netinka partija, nėra pakankamas motyvas pareikšti interpeliaciją.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Janina2014-11-07
Tas merų keitimas Šilutėje jau tapo pajuokos objektu. O keičia juos vieni ir tie patys tarybos nariai. Gal jie galvoja,kad yra protingiausi, sąžiningiausi ir turi tam pilną teisę , žmonės apie juos taip negalvoja. Nejaugi tik Laužikas, Jakas,Pozingis gali būti mūsų rajono merais,vot rinkimai parodys kas yra -kas?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?