Jubiliatė iš Laučių matė daug vargo

2015-12-01, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Jubiliatę sveikino ir Laučių kaimo bendruomenės pirmininkė S. Dauskartė
Jubiliatę sveikino ir Laučių kaimo bendruomenės pirmininkė S. Dauskartė

Gražią metų puokštę surinko Šilutės seniūnijos Laučių kaimo gyventoja Elena Saročkienė. Ji lapkričio 27 dieną atšventė 90-ąjį jubiliejų. Ta proga ją ir sveikino valdžios atstovai.

Jubiliatei gražiausių linkėjimų ir gėlių puokštes įteikė Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, socialinio darbo organizatorė Lina Ozgirdaitė, Laučių kaimo bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė bei seniūnaitis Vaidas Burzdžius.

E. Saročkienė gimė Šilutės rajone, Ramovo kaime. Turėjo du brolius, kurie taip pat buvo ilgaamžiai, o jos mama net 92-ejų metų sulaukė.

Po karo, sodyboms ištuštėjus, moteris apsigyveno Laučiuose, kur ir gyvena iki šiol. Čia ir susipažino su pirmuoju savo vyru, kuris dėl ligos anksti išėjo iš šio pasaulio. Moteris liko su kūdikiu ant rankų. Ji savo dukrelę Kristiną toliau augino viena. Vėliau į jos gyvenimą atėjo Kazys.  Našlys taip pat vienas augino savo atžalą. Turėjo sūnų Antaną. Suėję gyventi buvo jau keturiese. Susilaukė ir bendrų vaikų – dviejų mergaičių ir dviejų sūnų. Taip šeima turėjo šešias atžalas – Kristiną, Antaną, Stasį, Aleksą, Aristidą ir Virginiją. Dviese su vyru savo rankomis ir namą pastatė. Dabar senolės širdį džiugina ir 17 anūkų bei 12 proanūkių.

Senjorės dukra Virginija Stancikienė teigė, kad mama per savo ilgą gyvenimą matė labai daug vargo, nes šeimos galva piktnaudžiavo alkoholiu, o pati iki pensijos melžė karves. „Su mumis drauge gyveno ir močiutė Barbora. Ji labai daug mamai padėjo. Mamytė anksti keldavosi į darbą, dalyvaudavo melžėjų konkursuose, savo darbus atlikdavo labai gerai. Namie darbuodavosi močiutė. Jai mirus, pas mamą atsikraustė gyventi sesė Virginija su šeima. Jie ir sutvarkė šią sodybą“, - sakė kita jubiliatės duktė Aristida Jasmontienė.

E. Saročkienė laisvalaikiu siuvinėdavo, megzdavo. Dabar jai ypač sušlubavo sveikata, todėl daugiausia laiko praleidžia lovoje. Ja kasdien rūpinasi dukra Virginija su žentu Kęstučiu.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

gal2015-12-02
Gal kad vaiku daug pagimde ir uzaugino? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ŠEIPSAU 2015-12-02
MANO UOŠVENEI SUKAKO 80 M TIK KAŽKODĖL NIEKAS ŠITAIP IŠKILMINGAI NESVEIKINO Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ričardas2015-12-02
O pagal kokius kriterijus tie " valdžios atstovai " atrenka ką sveikinti tokia proga ir ko nesveikinti ? Mamai .Tubutienei Bronislavai , gyvenančiai Šilutėje taip pat š.m. birželio 28 d. sukako 90 metų . . .
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?