Išgerkite šio gėrimo prieš miegą ir liksite nustebinti rezultato

2015-12-02, lrytas.lt
lrytas.lt nuotrauka
lrytas.lt nuotrauka

Mūsų sveikata labai priklauso nuo to, kaip miegame naktį.

Miegas gali pagerinti gyvenimo kokybę, taip pat apsaugoti psichinę ir fizinę sveikatą. Jis pagerina ir smegenų veiklą, palaiko geresnę psichinę sveikatą, o vaikams ir paaugliams padeda augti ir vystytis.

Kita vertus, miego trūkumas gali sukelti rimtų sveikatos bėdų. Tai taip pat pablogina žmonių reakciją, sumažina gebėjimą mąstyti, dirbti, mokytis ir bendrauti.

Tačiau daugybė žmonių kenčia nuo chroniško miego trūkumo ar nekokybiško miego. Tad kaip kovoti su nemiga?

Pateikiame jums skanų miego problemų sprendimą – bananų ir cinamono kokteilį.

Kaip rašo interneto puslapis „Healthy Food House“, jeigu įprasite gerti šį kokteilį valandą prieš miegą, bemat išspręsite visus miego sutrikimus.

Gėrimui paruošti jums reikės tik trijų sudedamųjų dalių:

1 banano

0,5 šaukšto cinamono

1 litro vandens

Paruošimo būdas

Užvirkite vandenį. Supjaustykite bananus ir juos sudėkite į verdantį vandenį. Virkite 10 minučių. Supilkite mišinį į arbatos puodelį.

Pridėkite cinamono dėl geresnio skonio.

Vartojimo būdas:

Išgerkite šio nuostabaus gėrimo valandą prieš miegą.

Abi šio gėrimo sudedamosios yra neįtikėtinai veiksmingos. Cinamone gausu svarbių aliejų, tokių kaip eugenolis ir fenilpropanoidai, kurie šiam prieskoniui suteikia saldumo ir aromato.

Jie taip pat pagerina kraujo apykaitą ir virškinimą, kas gali teigiamai paveikti ir miego kokybę. Dar daugiau – tai puiki šio gėrimo sudedamoji dalis, kuri pagerina skonį ir padeda atsipalaiduoti.

O bananai padeda nugalėti nemigą, nes juose gausu amino rūgščių tokių kaip triptofanas, pakeliančių seratonino lygį. Todėl jie padeda sureguliuoti miegą.

Dar daugiau – bananai pakelia nuotaiką ir padeda sukontroliuoti apetitą. Juose gausu kalio, geležies, kalcio, mineralų. Šios medžiagos taip pat padeda nugalėti nemigą.

Jeigu šis gėrimas ir nepadės lengviau užmigti, greičiausiai jūs kenčiate nuo rimtesnių bėdų, tokių kaip nerimas, nesveika mityba, mineralų trūkumas ar netinkamas gyvenimo būdas.

Nors nuo nemigos gali padėti ir vaistai, jie problemos priežasties nepašalins. Todėl turėtumėte išbandyti įvairius būdus, padedančius kūnui ir smegenims atsipalaiduoti. Stenkitės sveikiau maitintis, mažiau jaudintis ir daugiau judėti.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?