Saugų seniūnė D. Rudienė: „Pati priėmiau sprendimą, kad noriu dirbti su žmonėmis“

2015-12-04, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
credit24arena.lt nuotrauka
credit24arena.lt nuotrauka

Saugų seniūno pareigas laimėjo šilutiškė verslininkė Dalia Rudienė. Ji pradėjo dirbti lapkričio pabaigoje.

Moteris yra daug metų gyvenusi kaime, yra žemės ūkio specialistė, veterinarijos gydytoja. 19 metų išdirbusi Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje, nuolat lankėsi kaimuose, daug bendravo su žmonėmis. Anot pašnekovės, jai patinka spręsti jų problemas. Ji yra buvusi ir Šilutės moterų verslininkių organizacijos pirmininkė. Tuomet ji drauge su komanda organizavo labdaros renginį. Moterys nupirko 18 tūkst. litų kainavusį aparatą ligoninės naujagimių skyriui. Pasak jos, ji stengiasi nuolat prisidėti prie labdaros projektų, padėti tiems, kam pagalbos reikia. Šiandien ir kviečiame susipažinti su Saugų seniūne D. Rudiene.

- Papasakokite apie save.

- Pagal profesiją esu žemės ūkio specialistė – veterinarijos gydytoja. Tad kaimas man visai nesvetimas.

- Kas paskatino dalyvauti konkurse į Saugų seniūnės vietą?

- Dalyvauti konkurse manęs niekas neskatino. Aš pati priėmiau sprendimą, kad noriu dirbti su žmonėmis, padėti spręsti jų problemas, pasidžiaugti jų pasiekimais, siekti gyventojų socialinės gerovės.

-  Jūs verslą perdavėte vaikams. Ar nesudėtinga buvo tai padaryti? Ar netenka skubėti į pagalbą?

- Mano verslu dabar rūpinsis sūnaus šeima. Marti Laura kartu su manimi dirbo dvylika metų. Tai jai patikėti įmonės vairą man visai nekelia jokių abejonių. Šis darbas man tapo rutina, o aš norėjau veiklos, kurios ir siekiau. Šis sumanymas gimė dar pavasarį, per pusę metų aš išlaikiau visus reikiamus testus, reikalingus užimti bet kokios įmonės vadovo pareigas. Paskelbus konkursą Saugų seniūno pareigoms, apgalvojau ir nusprendžiau, kad aš šiose pareigose galėčiau dirbti.

- Konkurso į Saugų seniūno vietą rezultatai buvo apskųsti. Ką manote apie tai?

- Kad konkurso rezultatai buvo apskųsti, manau, tai natūralu, čia konkurento teisė, jis ja pasinaudojo ir to niekaip nevertinu.

- Kaip jautėtės pirmąją darbo dieną? Ką nuveikėte?

- Kolektyvas priėmė gerai. Net jau pirmąją darbo savaitę visi kartu vykome į koncertą Šilutės kultūros ir pramogų centre. Pirmą darbo savaitę susipažinau su kiekvieno darbuotojo atliekamomis funkcijomis. Susitinku su seniūnijoje esančių įstaigų vadovais, bendruomenių pirmininkais, seniūnaičiais, gyventojais. Su seniūnijos specialistu aptarėme artimiausius veiklos planus.

- Ne vienam užkliūva, jog jūs esate ne iš Saugų. Ne vienas sako, kad nesugebėsite išspręsti jų problemų, negalėsite tinkamai atlikti pareigų, nes nesate vietinė gyventoja.

- Kad gyvenu ne Saugose, aš nematau jokių problemų. Nes seniūnija gana didelė ir gyvenant seniūnijos bet kokiame pakraštyje, būtų tas pats, kaip dabar gyvenu šalia Saugų seniūnijos. Reikalui esant į Saugas aš galiu atvykti per penkiolika minučių bet kuriuo paros metu ar išeiginėmis dienomis.

- Ar jau Saugų seniūnijoje planuojama, kaip bus švenčiamos Kalėdos?

- Labai aktyvūs Saugų bendruomenių nariai, šiuo metu jie organizuoja eglutės įžiebimo šventę. Aš su kolektyvu prisidedame kuo tik galime. Manau, kad turėtų būti tikra žiemos šventė su Kalėdų seneliu, su vaikučiais ir jų tėveliais.

- Kaip manote, kokias savybės turi turėti žmogus, kad jis būtų geras seniūnas?

- Aš manau, kad norint būti geru seniūnu visų pirma reikia turėti didelį norą dirbti su žmonėms, sugebėti išklausyti, paaiškinti, suprasti juos.

- O kaip apibūdintumėte save?

- Esu žingeidi, tolerantiška, komunikabili, nespontaniška, reikli. Mėgstu muziką, teatrą, knygas, parodas, keliones. Gana daug keliauju. Aplankiau daug Europos ir Afrikos šalių.

- Ko palinkėtumėte sau, seniūnijos gyventojams, skaitytojams?

- Linkiu stiprybės, sveikatos, kantrybės, vilties ir geresnio gyvenimo.


Foto galerija

D. Rudienė

Straipsnio komentarai

Tadas2016-09-15
Ką ta daro net keliu netvarko nei stotelis nesugeba pastatyti ana seniuni plovi pinigus ir ta plauna skiremus pinigus pradangino Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tadas2016-09-15
Ielinė kalė atvažios musu kaima kiaušineis apmeitisam atėjo pinigus vokti kaimo vaikams net stotelis nepastato Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Asgerda2016-02-01
Super. Labai džiaugiamės nauja seniūne. Tiesiog malonu su ja bendrauti ir dirbti. Labai daug teigiamų nuomonių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
aha2015-12-04
kokiuose dar kaimuose? geriausiai sekesi reketuoti Silutes turgavietes prekybininkus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
SAUGISKIS2015-12-04
KAZKOKIA SUVARGUSI BOBELE Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?