Akcijos „Lašiša" rezultatai

2015-12-07, am.lt informacija
am.lt nuotrauka
am.lt nuotrauka
Baigėsi beveik tris mėnesius trukusi lašišų ir šlakių migracijos kelių ir neršto apsaugai skirta akcija „Lašiša“. Jos metu organizuota per 500 reidų, patikrinti daugiau kaip 4 tūkst. žvejų.

Akcijos metu aplinkosaugininkai organizavo reidus ir budėjo šių žuvų migracijos ir neršto vietose, stabdė ir tikrino transporto priemones. Per beveik 3 mėnesius organizuota per 500 reidų, patikrinti daugiau kaip 4 tūkst. žvejų. Be leidimo žvejoję pažeidėjai šiemet sudarė apie 2 proc. nuo visų patikrintų žvejų, pernai ir užpernai – apie 3 proc.

Pažeidėjai, įkliuvę akcijos „Lašiša-2015“ metu, neteko 13 valčių, 27 tinklų, 4 užkabinamųjų žvejybos įrankių, per 90 kitų mėgėjų žvejybos įrankių. Jiems surašyti beveik 200 administracinių teisės pažeidimų protokolų.

Akcijos „Lašiša 2015“ metu neteisėtai žvejoję asmenys turės atlyginti padarytą žalą žuvų ištekliams, kuri siekia daugiau kaip 22 tūkst. Eur. Pernai pažeidėjų padaryta žala gamtai siekė apie 9 tūkst. eurų.

„Prie gerų akcijos rezultatų ir veiksmingos gyvosios gamtos apsaugos labai prisideda neabejingi aplinkai žmonės ir principingi pareigūnai. Rengdami pasalas, operatyviai reaguodami į informaciją jie ne tik išaiškina pažeidimus, bet ir užkerta jiems kelią. Šiemet pareigūnai išaiškino neįprastai daug labai šiurkščių pažeidėjų, žuvis gaudžiusių elektra. Jiems gresia laisvės atėmimo bausmės“, – sakė aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams įkliuvo vadinamieji žvejai elektrikai. Bendradarbiaujant su policijos pareigūnais jų namuose atliktos kratos. Jų metu pas vieną pažeidėją rasti 9 pusės litro stiklainiai su lašišų ikrais, 3 išdorotos lašišos, vienas šlakis, dar vienas elektros žūklės aparatas, 2 nešiojamos radijo stotys, kurios buvo naudojamos užtikrinant šios nusikalstamos veikos saugumą. Kito pažeidėjo namuose pareigūnai surado 17 statomų tinklų, 2 venterius, vieną iš elektros žūklės aparato sudedamųjų dalių – samtį su laidais – ir keletą metrų minusinio laido. Elektra žuvis gaudę pažeidėjai įkliuvo ir Vilniaus regiono aplinkosaugininkams. Patikrinus jų gyvenamąsias ir ūkines patalpas rasta ir kitų draudžiamų žvejybos bei medžioklės įrankių statomasis žiauninis tinklas, žeberklas, kilpos, šaldiklyje – trys lašišinės žuvys.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos inspektoriams įkliuvo žvejai tinklininkai. Surengę pasalą jie sučiupo tinklais 10 šlakių ir 5 karšius pagavusius vyrus. Savo veiksmais pažeidėjai padarė didesnę kaip 6,6 tūkst. Eur žalą gamtai.

Nepaisant to, kad akcija „Lašiša“ baigėsi, dėl užsitęsusio lašišų neršto lašišinių upių ruožų apsauga tęsis ir toliau. Apie pastebėtus pažeidimus aplinkosaugininkai ragina pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?