Iš gaisro išgelbėti šeši vaikai

2014-11-06, Stasys BIELSKIS
Usėnų seniūnijoje, Kavolių kaime, užsidegė daugiabutis.
Usėnų seniūnijoje, Kavolių kaime, užsidegė daugiabutis.

Žuvo avarijoje Mirusiųjų atminimo dieną

Iš degančio namo išgelbėti mažamečiai vaikai

Vakar, 10 val. 6 min., Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Usėnų seniūnijos Kavolių kaime dega namas.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams atskubėjus į įvykio vietą paaiškėjo, kad dega butas pirmame daugiabučio namo aukšte.

Šį gaisrą pirmoji pastebėjo antrajame aukšte gyvenanti mergaitė. Tuo metu ją, jos septynmetę sesutę ir du 2-ejų bei 4-erių metų amžiaus broliukus saugojo jų dėdė. Vyresnioji, dešimties metų amžiaus mergaitė, buvo trumpam išėjusi į laiptinę ir pastebėjo, kad iš namo pirmojo aukšto veržiasi dūmai. Parbėgusi apie tai pasakė savo dėdei. Nuskubėjęs į tą butą vyriškis pamatė verkiančius du mažamečius vaikus ir jų mamą, su kibiru vandens bandančią užgesinti gaisrą. Jis pradėjo šaukti, kad ši kuo greičiau neštų savo vienerių ir trejų metų vaikus iš degančio buto.

Netrukus vaikai jau buvo lauke, o tas vyriškis sumanė grįžti į savo butą, kad iš jo išvestų saugotus keturis vaikus. Bet dėl karščio ir didelio dūmų kiekio jam nebepavyko užlipti į antrą aukštą. Išbėgęs į kiemą susirado kopėčias, jomis užlipo į antrą aukštą ir taip išgelbėjo vaikus.

Gaisro metu išdegė vienas kambarys, kitas kambarys ir virtuvė aprūko. Degusiame bute  ugniagesiai rado vos gyvą katiną, o iš kitame bute buvusių kelių kačiukų tik vienas teišgyveno.

Manoma, kad šis gaisras kilo dėl elektros instaliacijos gedimų. Moteris, kurios bute kilo gaisras, sakė mačiusi, kaip netoli šviestuvo pradėjo degti lubos. Tos lubos buvo išklijuotos polistirolo plokštėmis, o elektros laidai likę po jomis. Polistirolas yra degi ir toksiška medžiaga.

Pradėtas tyrimas gaisro priežasčiai nustatyti.

Vairuotojas atsidūrė areštinėje

Lapkričio 1-oji – Visų Šventųjų diena, lapkričio 2-oji – Vėlinės, Mirusiųjų atminimo diena. Tai laikas, kada prisimename mirusius artimuosius, gimines, lankome jų kapus. Bet štai lapkričio 2 dieną, sekmadienį, Strazdų kaime (Lumpėnų sen.) keturi vyrai ne kapinėse lankėsi, ne už mirusiuosius meldėsi, o dalyvavo talkoje – pjovė malkas. Paskui vyriškai pasivaišino, sėdo į automobilį ir „išskrido“ namų link.

Deja, ta kelionė baigėsi vos tik prasidėjusi. Apie 17 val. 40 min. neblaivus Vilkyškių gyventojas T. J. (gim. 1976 m.) žvyruoto kelio posūkyje nesuvaldė savo automobilio „VW Passat“, kuris nuskriejo į griovį ir kelis kartus vertėsi. Automobiliui besiverčiant iš jo iškrito šalia vairuotojo sėdėjęs 45 metų vyriškis. Jis liko prispaustas po automobiliu. Vyrai išsiropštė pro langą, atvertė automobilį, bet po juo prispaustasis jau neberodė gyvybės ženklų. Atskubėję greitosios medicinos pagalbos medikai konstatavo jo mirtį. Kiti automobilio keleiviai nenukentėjo.

Automobilio vairuotojas, kuriam nustatytas 0,68 prom. girtumas, buvo uždarytas į areštinę.

Šioje avarijoje automobilio prispaustas žuvo 45 metų vyriškis.


Straipsnio komentarai

12014-11-07
Užuojauta šeimai. Siūlau nedovanoti vairuotojui-žudikui ir būtinai prisiteisti materialinius ir moralinius nuostolius kiek tik įmanoma, jau vien dėl to kad girtas sėdo už vairo ir nuslėpė tikrą keleivių skaičių, čia ir kitus keleivius reiktų patraukti baudžiamojon atsakomybėn už melavimą, nes paslaptis yra vieša. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?