Pareigūnai pradeda vykdyti sustiprintą pirotechnikos priemonių prekybos ir naudojimo kontrolę

2015-12-07, Tauragės AVPK informacija
policija.lt nuotrauka
policija.lt nuotrauka
Kasmet gruodį, artėjant Naujiesiems metams, prasideda prekyba pirotechninėmis priemonėmis. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai visą šį mėnesį atidžiai stebės ir sieks užkardyti šių priemonių prekybos bei naudojimo pažeidimus.

Pareigūnai minėtu laikotarpiu reguliariai tikrins viešąsias vietas tiek miestuose, tiek rajonų gyvenvietėse, stebės ar pirotechnika naudojasi nepilnamečiai. Taip pat bus organizuojami fizinių ir juridinių asmenų, importuojančių ir parduodančių civilines pirotechnikos priemones, patikrinimai, taip pat bus tikrinamos galimai neteisėtos prekybos fejerverkais vietos.

Policija informuoja, kad draudžiama naudoti ir parduoti civilines pirotechnikos priemones asmenims, kurie neturi teisės jų įsigyti, apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotikų, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų bei naudoti ir parduoti savadarbes pirotechnikos priemones. Pirmos kategorijos pirotechnikos gaminius, t. y. degtukus ar bengališkas ugneles gali įsigyti ir naudoti ne jaunesni kaip 14 metų asmenys. Antroji kategorija šiek tiek galingesnė pirotechnika, ją gali įsigyti ne jaunesni kaip 16 metų asmenys. Trečios kategorijos pirotechnikos gaminius gali įsigyti tik pilnamečiai. Nepilnamečiams dar galingesni gaminiai neparduodami. Taip pat draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones nuo 22.00 val. iki 8.00 val. (išskyrus švenčių dienomis, masinių pramogų renginius, kuriuos rengti nustatyta tvarka yra išduotas leidimas), taip pat kitu savivaldybės tarybos uždraustu laiku. Pirotechnikos priemonių naudojimo taisykles pažeidusiems asmenims gresia baudos.

Policija įspėja gyventojus, kad naudojant pirotechnikos priemones privaloma laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir instrukcijų, nurodytų ant pakuotės.

Dėl neatsargaus elgesio su pirotechnikos priemonėmis kasmet nukenčia nemažai žmonių, todėl Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ragina gyventojus būti atsakingais saugant ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatą. 


Straipsnio komentarai

tttttttt2015-12-07
nieka jie nesustiprina kaip šaudo kaip tie musulmonai po langais viduri nakties taip ir šaudo o kai ateis naujieji išvis nebeidomu bus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?