Tarptautinę neįgaliųjų dieną pažymėjo jaukia popiete

2015-12-08, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Susirinko gausus būrys švėkšniškių.
Susirinko gausus būrys švėkšniškių.

Gruodžio 3-ioji – neįgaliųjų žmonių diena. 1983 metais buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems asmenims būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje. Beveik po dešimties metų, 1992-ųjų pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-iąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena. Penktadienį šią dieną paminėti rinkosi Šilutės neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyriaus nariai.

 

Pynė vainiką

Pirmiausia visus pasveikino skyriaus pirmininkė Ingrita Riterienė. „Adventas  - prieškalėdinis susikaupimo laikotarpis. Adventinis vainikas yra apskritimo formos. Apskritimas nuo senų laikų - amžinumo ir vienybės ženklas. Taip pat jis reiškia negęstančią saulę ir jos metinį ciklą. Advento vainikas – tai himnas gamtai, kuri atgyja, kai atrodo, jog viskas numirė. Tai himnas šviesai, kuri nugali tamsą. Tai himnas Kristui - tikrajai šviesai, kuri ateina nugalėti blogio ir mirties“, - sakė sveikinimo kalbą pirmininkė. Ji priminė, kad į vainiką dedamos keturios žvakės reiškia 4 advento savaites. Vienos po kitos žvakių uždegimas reiškia artėjimą prie Jėzaus gimimo, augančią šviesos pergalę prieš tamsą. Pirmoji žvakė vadinama pranašo arba vilties žvake, antroji – Betliejaus arba visiems skirto išganymo žvake, trečioji – piemenų arba džiaugsmo žvake, ketvirtoji – Angelų arba meilės žvake. Sveikinimo žodį tarė ir TV laidos „Gimtoji žemė“ kūrybinė grupė, Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Kol giesmes atliko Saugų moterų vokalinis ansamblis „Artuma“, I. Riterienė visiems parodė, kaip iš tiesų pinamas advento vainikas. Pirmąją žvakę uždegė Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios klebonas, garbės prelatas Petras Vincentas Stukas. Dvasininkas džiaugėsi, kad į tokią šventę švėkšniškiai gausiai susirinko, linkėjo ramybės.

Patarė užeiti į sielos namus

„Mes dabar gyvename laukimo laikotarpyje. Ruošiamės jam. Pradedame nuo namų tvarkymo, papuošimo. Ieškome parduotuvėse kuo gražesnių žaislų, kad namai būtų jaukūs, šventiški, kad kiti jais pasidžiaugtų. Bet mes turime dar vienus namus. Ta sielos namai. Adventas - tas laikotarpis, kada labai geras laikas įeiti į savo dvasios namus. Praverti jų duris, kad nuvalytume pykčio dulkes, kad nurinktumėme pavydo voratinklius. Kad namai taptų erdvūs, pripildyti meilės, atjautos ir šilumos. O išėję į gatvę turėsime ką padovanoti vienas kitam. Prieš šį susitikimą buvau labai nuoširdžiame susitikime, kuriame dalyvavo ir vienuolės. Viena jų išsakė labai gražią pastabą lietuviams. Jiems trūksta tik 2 centimetrų – vieno kairiajame lūpų kamputyje, kito dešiniajame. Reikia šypsotis. Ir tas metas laukimo yra džiugus, ir mums nereikia su kažkokiu liūdesiu laukti, o reikia pasiruošti sielos namukus ir su didele šypsena keliauti per pasaulį“, - patarė susirinkusiesiems Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

Skyriaus vardu nuoširdžius padėkos žodžius ištarė skyriaus narė Irena Gelžinienė. Anot jos, visi labai myli savo pirmininkę I. Riterienę ir tik jos dėka jaučiasi reikalingi, randa bendrą kalbą tarpusavyje ir noriai renkasi pabūti drauge.

Visiems susirinkusiesiems buvo padovanota po maišelį įvairių žolelių, kurias surinko Stasė Norkienė.

Vėliau renginio dalyviai klausėsi skyriaus narių deklamuojamų eilių, apžiūrėjo švėkšniškės Virginijos Rukšnaitienės karpinių parodą, kiekvienas norintis pynė šiaudinius angeliukus, vaišinosi prie pačių sunešto vaišių stalo.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?