Miestiečius džiugins kalėdinė eglė iš Laučių

2015-12-09, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Ne vienas teigė, jog šiemet Šilutės kalėdinė eglutė bus gražiausia šalyje.
Ne vienas teigė, jog šiemet Šilutės kalėdinė eglutė bus gražiausia šalyje.
Penktadienį, gruodžio 4 d., prie Šilutės kultūros ir pramogų centro pastatyta pagrindinė kalėdinė miesto eglė. Ji atkeliavo iš Laučių kaimo.

Žaliaskarę prieš 27-erius metus  šalia savo namo pasodino Kristinos ir Antano Pielikių šeima. Tuomet, kai šeima persikėlė gyventi į naujus namus Laučiuose. Šio kaimo bendruomenėje gyvavo tradicija – kiekvienam naujakuriui dovanoti medį. Todėl sidabrinė eglė ir buvo įteikta Pielikių šeimai.

Medžiu labiausiai rūpinosi K. Pielikienė. Pasak jos dukters Eglės Mickevičienės, mama buvo tas žmogus, kuriam labai patikdavo darbuotis sode. Ji net kiekvieną krūmą, esantį šalia namų, pati apkarpydavo. Todėl ir eglutei dėmesio netrūko. Labai ją moteris prižiūrėjo ir mylėjo. „Medį sodinome visa šeima. Kol buvau maža, eglutę kasmet puošdavome Kalėdoms. O vėliau jos nebepuošėme, nes užaugo labai didelė. Juokėmės, jog reikėtų ugniagesių kopėčių, kad ją padabintume šventėms. Kai prie namo pristatėme priestatą, jai pasidarė mažai vietos. Pagalvojome, kad po kelerių metų mes nebeprieisime prie balkono, nes medžio šakos remsis į namo sieną. Vasarą tėvai iš Airijos buvo grįžę į Lietuvą. Tada drauge ir nusprendėme ją tiesiog padovanoti Šilutės miestui“, - pasakojo Pielikių dukra Eglė.

Ji seniūnui pati paskambino, pasiūlė atvažiuoti pasižiūrėti skarotąją. „Atvažiavo, pasižiūrėjo. Sakė, kad trūksta jai ūgio, jog reikėtų dar porą metrų didesnės. Tada mano vyras jam pasakė, jog jei miestui ji per maža,  papuoškime ją Liaučių centre, prie mokyklos. Pasiūlė padaryti šventę Laučių kaimo gyventojams“, - tęsė pokalbį moteris. Ji prisiminė, kaip tada seniūnas pasijuokė ir teigė, kad jam pigiau kainuotų atvažiuoti ir ją puošti tiesiog prie jų namų. Vėliau seniūnas sodyboje lankėsi dar kartą, o apžiūrėjęs gražuolę žaliaskarę, ją išgabeno į Šilutę, pastatė prie miesto kultūros ir pramogų centro. Dabar ji džiugina kiekvieno praeinančiojo ar pravažiuojančiojo akį.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus sakė, kad medis yra apie 13 metrų aukščio. Jis, įleistas į specialų stovą grindinyje, sumažėjo 1 metru. Statant eglutę ne vienas einantis pro šalį net garsiai ištarė, jog tokios gražios eglės Šilutė dar nėra turėjusi. Ne vienas svarstė ir tai, ar nebus ji gražiausia ir visoje šalyje.

Eglės ir miesto puošimu rūpinsis seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbuotojai. R. Steponkus teigė, kad šiemet seniūnija skiria apie 2 000 eurų naujoms girliandoms nupirkti, mat dalis senųjų jau atgyveno savo amžių. Dalis eglės papuošimų buvo ir pavogta.

Eglė bus puošiama šią savaitę. Jos įžiebimo šventė vyks penktadienį, gruodžio 11 dieną, nuo 10 valandos ryto. Eglutės įžiebimo ceremonijos pradžia 17 val. 30 min.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Hadis2015-12-11
Papuošė taip baisiai, jog be papuošimų gerokai gražesnė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
uzsieniete2015-12-10
Na, tikra grazuole. Grazi jau ir be papuosimo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
zosė2015-12-09
o jeigu visai nenupuoštume eglutės, paliktume iki kitų Kalėdų, tai tikriausiai visada būtume pirmi:) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2015-12-09
O nafik taip vėlai stato? Jau gruodžio pirmom dienom visi miestai įžiebinėja, o mes kaip kokie atsilikėliai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o valdžia garbia prisiims 2015-12-09
pora žmoniu dirba o dvidešim žioplinėja Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02015-12-09
O jau gražumas eglutės. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to ww2015-12-09
pažiūrėk į 1 foto pamatysi pasodintą augančią eglę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ww2015-12-09
Nejaugi seniūnijos vadovams neateina į galvą pasodinti eglę toje vietoje (kur puošiama ) . Taip išsaugotume ne vieną eglę. O šilutiškiai turėtų didelę laimę stebėti kaip auga žaliaskarė. Eglė turėtų savo istoriją, ją pasakotume kelioms kartoms. Komentaras patinka Komentaras nepatinka