Seimas ėmėsi siūlymo riboti valstybės ir savivaldybių įmonių galimybes dalyti paramą

2015-12-10, 15min.lt
 Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Pinigai
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Pinigai
Seimui antradienį pateiktas prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytas projektas, kuriuo ribojamos valstybės ir savivaldybių įmonių galimybės dalyti paramą.

eime pradėjus Prezidentūros inicijuotų pataisų projekto pateikimą, procesas nebuvo baigtas pasibaigus numatytam plenarinio posėdžio laikui, pateikimas bus tęsiamas ketvirtadienį.

Pataisomis prezidentė siūlo grąžinti draudimą valstybės ir savivaldybės valdomoms įmonėms remti savo steigėjus ir su jais susijusius kitus juridinius asmenis. Pataisomis taip pat būtų nustatyta, kad politinės partijos negali būti tokios paramos gavėjos, o kaip parama gautomis paslaugomis negali būti remiami ir atskiri politikai.

Prezidentūra laikosi pozicijos, jog šiuo metu negaliojant tokioms nuostatoms, valstybės ir savivaldybės įmonės gali remti savo pagrindinius akcininkus, o tai gali sukelti interesų konfliktą ir didinti korupcinę riziką. Prezidentės patarėjas Valdemaras Sarapinas yra pateikęs duomenis, kad per pastaruosius dvejus metus penkios savivaldybės buvo paremtos iš savo įsteigų įmonių daugiau nei 400 tūkst. eurų.

Taip pat prezidentė siūlo viešinti valstybės ir savivaldybių įmonių teikiamos paramos dydžius bei jos gavėjus. Taip pat būtų nustatyta pareiga savivaldybėms teikti informaciją apie gautą paramą, vykdomus paramos projektus, valdomas įmones, jų vadovus ir veiklos rezultatus.

Pataisomis siūloma nustatyti, kad naujo viešųjų paslaugų teikėjo steigimas būtų negalimas be išankstinio Konkurencijos tarybos vertinimo, ar tai neturės neigiamos įtakos konkurencijai.


Straipsnio komentarai

NU JO 2015-12-10
O KIEK JAU YRA IŠDALINTA PARAMU NET Į KIŠENE NETELPA Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?