Buvusio vicemero V. Stanišausko elgesį VTEK gali tirti net 3 mėnesius

2015-12-14, Stasys BIELSKIS
V. Stanišauskas teigė, kad jokių įstatymų nepažeidęs ir tikisi palankaus VTEK sprendimo.
V. Stanišauskas teigė, kad jokių įstatymų nepažeidęs ir tikisi palankaus VTEK sprendimo.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojo Vytauto Stanišausko elgesio.

Šių metų pavasarį netekęs mero pavaduotojo pareigų V. Stanišauskas įsidarbino Savivaldybei pavaldžioje uždarojoje akcinėje bendrovėje „Pagėgių komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotoju.

Dabar VTEK aiškinasi, ar buvęs vicemeras nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatos, draudžiančios vienerius metus įsidarbinti kontroliuotos įmonės vadovu ar jo pavaduotoju.

Pagėgių savivaldybės tarybos nariai, opozicijos atstovai, „darbiečiai“ Edgaras Kuturys ir Algis Grublys VTEK‘ui pateiktame pranešime nurodė, jog „tvarkietis“ V. Stanišauskas nuo 2011 metų gruodžio iki 2015-ųjų gegužės ėjo UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ stebėtojų tarybos pirmininko pareigas ir buvo tiesiogiai susijęs su šios įmonės veiklos priežiūra bei sprendimų priėmimu valdymo, turto tvarkymo ir kontrolės srityse.

Bet pasibaigus jo, kaip stebėtojų tarybos nario kadencijai, iškart susirado darbą minėtoje bendrovėje.

VTEK atstovė Eglė Ivanauskaitė „Šilokarčemos“ korespondentui teigė, kad š. m. lapkričio 4 dieną pradėtas tyrimas gali užtrukti iki trijų mėnesių. „O kol jis atliekamas, siekdami objektyvios tyrimo proceso eigos, išsamiau komentuoti negalime“, - sakė E. Ivanauskaitė.

Pats V. Stanišauskas, „Šilokarčemai“ pasidomėjus apie tai, buvo nekalbus. Teigė tik tiek, kad Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatos, jo nuomone, nepažeidęs. „Gausime atsakymą iš VTEK‘o ir matysime, ką jie nuspręs. Aš jiems jau nusiunčiau paaiškinimą. Komisija apsvarstys ir duos atsakymą, o kai bus atsakymas, tada galėsime ir daugiau ką nors pakomentuoti“, - teigė V. Stanišauskas.

Ar išsipildys jo norai, kad VTEK nuspręstų, jog įstatymo nuostatos nebuvo pažeistos, sužinosime tikriausiai jau kitais metais.

 


Straipsnio komentarai

aga2015-12-17
Ale koks,kaip is sniego nulipdytas Komentaras patinka Komentaras nepatinka