Neatsakingas vairuotojų sveikatos tikrinimas – reali grėsmė eismo saugumui

2015-12-11, sam.lrv.lt
sam.lrv.lt nuotrauka
sam.lrv.lt nuotrauka
Norint gauti vairuotojo pažymėjimą reikia ne tik išlaikyti vairavimo egzaminą, bet ir pasitikrinti sveikatą. Be to, būtinas periodinis vairuotojų sveikatos tikrinimas. Tai atliekama, vadovaujantis vairuotojų sveikatos tikrinimo reikalavimų ir tvarkos aprašu, patvirtintu sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Tačiau pasitaiko atvejų, kuomet šių reikalavimų nepaisoma. Siekdama  užkirsti kelią galimai neteisėtai išduodamoms vairuotojų sveikatos patikrinimo pažymoms, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) iniciavo susitikimą su VĮ Regitros atstovais.

Akreditavimo tarnybos neplaninių sveikatos priežiūros paslaugų kokybės kontrolių metu nustatyti pažeidimai parodė, kad  pasitaiko atvejų, kuomet įstaigos ar asmenys išduoda sveikatos pažymėjimus vairuotojams ne tik neturėdami tam įgaliojimų, bet ir tuomet kai asmens sveikatos būklė neatitinka reikalavimų. Be to, medikai nepilnai ištiria paciento būklę, neatlieka visų būtinų tyrimų bei nepaskiria reikiamų konsultacijų.

VĮ Regitros atstovai susitikime teigė ne kartą galėję įtarti, kad vairuotojų sveikatos pažymėjimai galėjo būti išduoti nepaisant teisės aktų reikalavimų.  Pasak jų, nereti atvejai, kuomet gavę pranešimus iš medikų apie asmenis, kuriems dėl sveikatos būklės nebuvo išduotos medicininės pažymos, pastarieji jas stebėtinai greitai pateikia, bet jau iš kitos asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Taip pat buvo akcentuota,  kad žmonės negavę medicininių pažymų teisėtu keliu, randa neskaidrių būdų kaip tas pažymas gauti. Visgi pažymos išrašymas nėra tik formalumas – sunkūs ligoniai gali sukelti pavojų ne tik savo, bet ir kitų žmonių gyvybei. Automobilis - tai transporto priemonė, kuria galima sužeisti ar net mirtinai sužaloti save ir kitus, todėl vairuotojų sveikata ir saugus eismas – du neatsiejami dalykai.

Šio susitikimo metu nuspręsta, jog norint užtikrinti visuomenės saugumą būtinas tarpinstitucinis bendradarbiavimas, kuriuo siekiama pažaboti neteisėtus veiksmus. Susitikimo dalyviai pabrėžė, kad vairuotojų sveikata turi būti tikrinama atsakingai, vadovaujantis galiojančiais vairuotojų sveikatos tikrinimo reikalavimais. Nutarta keistis turima aktualia informacija. Patvirtinus neteisėtą sveikatos pažymėjimo išdavimo faktą, numatyti galimybę pripažinti negaliojančiu vairuotojo pažymėjimą.


Straipsnio komentarai

Kestas2015-12-11
Reikia nes keliuos per daug apkerpyjusiu seniu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02015-12-11
Būtina ta patikra, o tai išvažiuoja į kelią pusgalviai, akli arba neįgalūs rodyti posūkius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?