Lietuva prisideda prie paramos pabėgėliams

2015-12-13, finmin.lrv.lt
finmin.lrv.lt nuotrauka
finmin.lrv.lt nuotrauka

Lietuva pervedė 150 tūkstančių eurų į Europos Tarybos vystymo banko (ETVB) Migrantų ir pabėgėlių fondą.

„Šiuo įnašu mūsų šalis prisideda prie Europos Tarybos vystymo banko iniciatyvos ir solidarizuojasi su kitomis Europos šalimis bei institucijomis sprendžiant aktualią pabėgėlių problemą“, - sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Migrantų ir pabėgėlių fondą ETVB įkūrė 2015 m. spalio 2 d. Fondo lėšomis bus finansuojami  pabėgėlių priėmimo ir tranzito centrai, kuriuose jiems teikiamas prieglobstis, maistas ir sveikatos priežiūra bei su pabėgėlių integracija susiję projektai ETVB valstybėse narėse.

Planuojama, kad fondą sudarys 20-25 mln. eurų. ETVB į fondą pervedė 5 mln. EUR, o kitas lėšas planuoja surinkti iš savanoriškų valstybių ir tarptautinių organizacijų įnašų. 

Migrantų ir pabėgėlių fondui be Lietuvos lėšas skyrė Kipras, Vokietija, Slovakija, Liuksemburgas, San Marinas, Šventasis sostas (Vatikanas), Airija, Švedija, Europos investicijų bankas.  

***

40 Europos šalių vienijantis ETVB yra vienintelis Europos vystymo bankas, savo veiklą orientuojantis išskirtinai socialine kryptimi: banko paskolomis finansuojamais projektais siekiama mažinti socialinę atskirtį, apsaugoti pažeidžiamiausių visuomenės grupių gyventojus. Lietuva ETVB nare yra nuo 1996 m. Su ETVB pagalba šalyje įkurti reabilitacijos centrai pagyvenusiems asmenims, žmonėms su negalia ir beglobiams vaikams, renovuoti mokslo paskirties ir aukštųjų mokyklų pastatai, pagal Grįžtančiųjų tremtinių aprūpinimo gyvenamuoju plotu programą Vilniuje pastatyti specialieji globos namai „Tremtinių namai“.  ETVB paskolų lėšos taip pat yra investuojamos į socialinės paskirties objektus, įtrauktus į Valstybės investicijų programą.


Straipsnio komentarai

O TA EUROPO PARAMA BABAJAM IŠ DANGAUS KRENTA EUROPAI 2015-12-13
IR SAKO VALDININKAI KAD VISKAS SKIRTA TIK IŠ EUROPOS BIUDŽIATO TIK NE IŠ MUSU KIŠENĖS TIK NE IŠ MUSU BIUDŽIATO Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?