Ministrė A. Pabedinskienė: „Pensijos ir kompensacijos bus išmokėtos iki Kalėdų“

2015-12-13, socmin.lt
socmin.lt nuotrauka
socmin.lt nuotrauka

Iki švenčių visiems gavėjams bus išmokėtos periodinės išmokos, taip pat ir pensijos bei kompensacijos už 2010-2011 metais sumažintas senatvės, išankstinės senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijas.

„Nors paskutinius metus visada pensijos išmokamos iki Kalėdų, norime nuraminti ir abejojančius –šiemet iki gruodžio 23 dienos visos pensijos tikrai pasieks gavėjus“, - pažymėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Iki gruodžio 23 d. kompensuojamos sumos kartu su pensijomis grynaisiais pinigais išmokamos tiems, kas išmokas gauna namuose arba pašto skyriuose. Tiems, kas pensijas gauna į sąskaitas banke, kompensuojamos sumos bus pervedamos atskiru mokėjimu gruodžio 15 d. Iš viso gruodį bus išmokėta apie 16 mln. eurų kompensuojamų sumų.

Kompensacijos mokamos vadovaujantis nuo 2014 m. gegužės 22 d. galiojančiu Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymu. Likusi dalis kompensuojamų sumų bus išmokėta 2016 m. kovą, birželį, rugsėjį ir gruodį.

Šiemet Seimas priėmė ir kitą įstatymą, kuriuo bus kompensuojamos pensijos tiems asmenims, kuriems jos buvo sumažintos dėl turėtų draudžiamųjų pajamų. Pagal pastarąjį įstatymą kompensuojamos sumos pradedamos mokėti nuo 2016 m. III ketv.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?