Kasininkė šypsosi pirkėjams, o prieš akis – kraupi jų realybė

2015-12-14, lrytas.lt informacija

Esu jauna, 19 metų mergina, dirbanti kasininke mažoje parduotuvėje, Vilniuje. Taip, mano mokslų kelias kol kas baigtas, bet dėl to nė kiek neliūdžiu. Gyvenu nuomojame bute, užsidirbu savo pinigus, nors dabar turėčiau sėdėti mokyklos suole.

Dirbu, turbūt daug kam atrodytų, paprastą, lengviausiai randamą darbą. Tačiau taip toli gražu nėra. Sėdėdama kasoje, ant minkštos kedės, turiu išklausyti daugybę pageidavimų, nusiskundimų, istorijų, blevyzgojimų ir keiksmų. Taip, nepaisant to, man patinka mano darbas, nes jau spėjau su dauguma iš kasdieninių klientų susidraugauti.

Kartais jaučiu, kad jie ateina ne apsipirkti, o tiesiog su manimi pasikalbėti. Bet yra daug dalykų, kuriuos norėčiau papasakoti apie lietuvius, ir kurie kartais mane sukrečia.

Dirbdama spėjau suprasti, kokie žmonės pas mane ateina. Kokie jų lūkesčiai ir kaip jie elgsis, bendraus. Galiu pasakyti, kad dauguma žmonių ateina nusiteikę blogai. Nežinau, kas ir kaip, bet jie savo prastą nuotaiką ar kažkokius nenusisekimus išlieja ant manęs – bendrauja nemaloniai, tiesiog bjauriai. Klientas visada teisus!

Aš negaliu jiems nieko pasakyti, nors kartais nebeištveriu. Kai ateina žmonės (ypač senos močiutės) ir kiekvieną dieną suranda prie ko prisiknisti, tai man net kūnas dreba. Dauguma jų – tos, kurios dar gyvena sovietiniais laikais – klykia ant manęs, kad aš nešneku su jomis rusiškai. Sako, kad gyvendami Lietuvoje turėtume šnekėti rusų kalba. Tai ką man tokioms pasakyti?

Jei galėčiau, tai ir pasakyčiau rusiškai: „Idi ty ...“

Bet nutyliu. Taip pat kasdien matau daug, labai daug jaunų ir vyresnių sumuštų moterų. Jos ateina su mėlynėmis, apsiverkusios. Perka alkoholį turbūt todėl, kad nori taip atsipalaiduoti. Gaila, tačiau turiu į jas žiūrėti ir kalbėti taip, lyg nieko nematyčiau.

Dar šioks toks įdomus dalykas, kuris man sunkiai suprantamas. Pas mane ateina mamų atsiųsti vaikai. Jie dideliais maišais neša priduoti butelius. Jiems patiems gal kokie 6 ar 7 metukai... Absurdas.

Kitas kuriozas: pusė 13-14 metų vaikų turi banko korteles, kalba ir elgiasi kaip bobos, dėl netyčia įmuštos prekės grasina skandalais. Man baugu darosi, kokioje visuomenėje mes gyvename... Tiesiog norėčiau palinkėti: būkite žmogiškesni, supraskite, kad mes sėdime ir dirbame ne tam, kad sugertume jūsų blogą nuotaiką. Tiesiog mes skirti jus aptarnauti. Tik tiek.


Straipsnio komentarai

kasininke2015-12-15
labai tikslus laiskas.Daugiausiai ponios susibarusios namuose su kai kuo,meto replikas.rodo emocijas pirmai sutiktai jos kelyje moteriai.apie aciu net nesvajok nors tu palinki jai ir geros dienos.nemalonu ir tiek Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kasininke2015-12-15
labai tikslus laiskas.Daugiausiai ponios susibarusios namuose su kai kuo,meto replikas.rodo emocijas pirmai sutiktai jos kelyje moteriai.apie aciu net nesvajok nors tu palinki jai ir geros dienos.nemalonu ir tiek Komentaras patinka Komentaras nepatinka
verta2015-12-15
Sis kasininkes laiškas, manau , aktualus ne tik Vilniui. Paskaitykime ir pagalvokime, :"O kaip mes , regionu gyventojai, elgiamės parduotuvėje, prekybos centruose Šilutėje? Iš šios tokios publikacijos , kur savo iš gyvenimus aprašė jaunute pardavėja tikrai verta pasimokyti... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
AR NE TAIP GERBIAMIEJI 2015-12-14
AR MES GYVENAM ŠILUTEI AR VILNIUI TAI GAL RAŠYKIT APIE ŠILUTĖS GYVENIMO KASDIENYBE IR ŽMONIU NUOSKAUDAS O NE KAS DEDAS VILNIUI AR DAR KUR UŽ KOKIO UŽJIURIO Komentaras patinka Komentaras nepatinka