Policijos patruliai – tai ne dainuojantys „Patruliai“

2015-12-17, Stasys BIELSKIS
Pagėgių policijos komisariato vyriausiasis patrulis Regimantas Staševičius.
Pagėgių policijos komisariato vyriausiasis patrulis Regimantas Staševičius.

Policijos patruliai – tai ne 2005 metais susikūrusi ir linksmas dainas dainuojanti Lietuvos pop muzikos grupė „Patruliai“. Tikri patruliai dirba sunkų ir atsakingą darbą. Šiuo metu Tauragės AVPK Pagėgių PK Viešosios policijos poskyrio patrulių būryje darbuojasi aštuoni patruliai bei patrulių būrio vadas. Trūksta dviejų patrulių. Šiandien pasakojame apie patrulių darbą ir vieną iš jų – vyriausiąjį patrulį Regimantą Staševičių.

Kaip sekasi Pagėgių patruliams?

Jeigu Pagėgių policijoje yra aštuoni patruliai, tai dar nereiškia, kad jie visi vienu metu patruliuoja gatvėse. Pasak Pagėgių PK viršininko Artūro Mikalausko, jų darbas organizuojamas pamainomis, po 40 darbo valandų per savaitę, bet neviršijant per savaitę 48 valandų trukmės darbo laiko normos. Esamų patrulių pajėgų užtenka, kad įvairiu paros metu savivaldybės teritorijoje dirbtų vienas patrulių ekipažas, o savaitgaliais - ir du ekipažai.

Patruliai atlieka ne tik patruliavimo, viešosios tvarkos užtikrinimo funkcijas, tačiau ir vykdo Kelių eismo taisyklių kontrolę, reaguoja į gyventojų iškvietimus, formina įvykius.

Patrulių darbas organizuojamas taip, kad įvairiu paros metu būtų aplankomos visos savivaldybėje esančios seniūnijos, dauguma kaimiškų vietovių. Išdėstant pajėgas atsižvelgiama į vietovės kriminogeninę padėtį, taip pat vietoves, kur yra besikartojantys įvairūs teisės pažeidimai, pvz., alkoholinių gėrimų vartojimas viešose vietose, viešosios rimties trikdymas, pažeidimai, susiję su transporto priemonių vairavimu.

Š. m. rugpjūčio mėnesį buvo atvejis, kai tuo metu dirbęs patrulių ekipažas sulaikė asmenį, įtariamą padariusį labai sunkų nusikaltimą - nužudymą. Nusikaltėlis po nusikaltimo padarymo pasišalino iš nusikaltimo vietos, bandė slapstytis, tačiau patruliai, eidami „karštais pėdsakais“, vykdė paiešką ir greitai sulaikė šį asmenį Pagėgių mieste.

„Lapkričio mėnesį mišrus patrulio ir tyrėjo ekipažas gavo pranešimą apie gaisrą ir nuskubėję pirmieji į įvykio vietą išgelbėjo iš degančio namo moterį. Jei ne pareigūnų parodyta drąsa ir pasiaukojimas, teisingas situacijos įvertinimas, didelė tikimybė, kad

moteris galėjo žūti. Pareigūnai dažnai padeda žmonėms įvairiose situacijose, nes tai jų pareiga ir darbas, o pagrindinis įvertinimas – žmonių padėka, bet tai nėra sureikšminama ar afišuojama“, - pasakojo PK viršininkas A. Mikalauskas.

Pasekė vyresnio brolio pavyzdžiu   

Regimantas Staševičius - vienas iš keturių patrulių, kuriems šių metų rudenį, minint Policijos-Angelų sargų dieną, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila įteikė vardinę dovaną – rašiklį.

R. Staševičius – tikras pagėgiškis, gimęs ir užaugęs netoli miesto – Vėlaičių kaime. Mokėsi ir pagrindinį išsilavinimą įsigijo Piktupėnų pagrindinėje mokykloje, vidurinį – Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje. 2010 metais baigė Pasieniečių mokyklą. Iki 2012 metų kovo 28 dienos dirbo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinėje. Po to pradėjo dirbti Pagėgių policijoje, dabar jo pareigos – vyriausiasis patrulis.

24 metų amžiaus Regimantas turi du vyresnius brolius. Vienas iš jų - Žanetas – irgi pasirinko policijos pareigūno profesiją, šiuo metu dirba Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinėje policijoje vyresniuoju tyrėju.

Pasak R. Staševičiaus, patrulio darbas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo nesunkus, nereikalaujantis fizinių jėgų. Bet per tuos keletą metų jau daug ko teko patirti, buvo pasipriešinimų sulaikant dėl nusikaltimų įtariamus asmenis.

Pasidomėjus, ar būdamas uniformuotas, ypač tamsiu paros metu, nebijo nukentėti nuo nusikaltėlių, R. Staševičius sakė: „Nebijome, toks yra mūsų darbas ir pareiga, funkcijos. Kažkas turi tokį darbą dirbti, tai mes ir dirbame. Bijoti nebėra ko“.

Jauno pareigūno darbe jau yra buvę atvejų, kai teko pagelbėti žmonėms kelyje, atsitikus kokiai nors nelaimei. „Aišku, už tai jie viešai nepadėkoja, bet tikriausiai ilgai nepamiršta. Teko padėti įvairiose avarinėse situacijose, taip pat užvesti automobilio variklį – toks yra mūsų darbas, pareigos. Neseniai buvo atvejis, kai naktį netoli Pagėgių vieno vairuotojo automobilyje baigėsi benzinas, tai jo transporto priemonę, pririšęs virve prie tarnybinio automobilio, nutempiau iki degalinės. Stengiuosi visiems padėti, kiek tik galiu, kiek įmanoma“, - pasakojo R. Staševičius.

PK viršininko A. Mikalausko teigimu, R. Staševičius yra pareigingas ir atsakingas pareigūnas, mylintis savo darbą. Tai rodo ir tai, kad pradėjęs dirbti patruliu, šiandien jau yra vyriausiasis patrulis. Tarnyboje pasižymi išmanumu, jo darbo rezultatai - vieni iš geriausių. Jis yra motyvuotas tiek siekiant rezultato, tiek apmokinant dirbti jaunus kolegas. R. Staševičius ypač nepakantus įvairiems piktybiniams teisės pažeidėjams. Nors dirba tik ketvirtus metus, už pavyzdingą ir nepriekaištingą tarnybinių pareigų atlikimą jis yra du kartus skatintas piniginėmis išmokomis, du kartus pareikštos padėkos ir šiais metais Policijo-Angelų sargų dienos proga apdovanotas vardine dovana.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Kolega2015-12-25
Saunuolis, toliau taip dirbk:) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ona2015-12-20
Ramios tarnybos .Gerų kolegų.


Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kaimynas2015-12-20
saunuolis kaimynai.. tai realu ,kad vygsta .lt pats zinai gero tau ekipazo su sv kaledom ir artejanciais naijaisiais.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka